ČTK Sport ČTK, Sport
7. 4. 2013 20:15
Liberec vyhrál počtvrté za sebou a míří k záchraně extraligy.
Radek Duda se podílel na výhře Liberce gólem a asistencí.
Radek Duda se podílel na výhře Liberce gólem a asistencí. | Foto: Lukáš Drštička

Liberec - Hokejisté Liberce vstoupili do druhé poloviny baráže o extraligu vysokou výhrou 6:0 nad Olomoucí a v boji o záchranu v nejvyšší soutěži mají po 7. kole náskok dvou bodů před druhým Chomutovem a už sedmi před třetí Mladou Boleslaví.

O čtvrtém vítězství za sebou rozhodli Bílí Tygři prakticky už v první třetině, kdy soupeři z Hané nasázeli tři góly během úvodních sedmi minut. Dvěma góly se blýskl slovenský útočník Tomáš Bulík, Marek Schwarz vychytal čisté konto.

Ve druhém nedělním duelu vyhrál Chomutov nad Mladou Boleslaví 3:1, když otočil nepříznivý vývoj utkání.

Rozhodl bleskový nástup Liberce

Liberec měl bleskový nástup do utkání a hned v druhé minutě otevřel skóre tvrdou střelou Bulík.

O tři minuty později hráli domácí přesilovku, Duda přenechal kotouč rozjetému Nedvědovi a ten střelou nad lapačku vyhnal Halásze z olomoucké branky.

Jeho kolega Kašík si však na puk ani nesáhl a už ho také lovil z branky, když Bulík pohotově uklidil za jeho záda Pospíšilovu odraženou střelu v přesilovce.

Hosté zahrozili rovněž v početní výhodě, kdy Schwarzovi nadělala potíže Divišova teč. Byla to však ojedinělá šance Hanáků.

Na 4:0 mohl zvýšit Kudrna, Kašík si však s jeho střelou i dorážkou poradil. Na druhé straně nebezpečně pálili Herman s Králíkem, Schwarz byl na místě.

Schwarz Moru ke gólu nepustil

Poradil si také se samostatným únikem Ondruška, jehož střelu ukryl do lapačky.

V polovině utkání tvrdě pálil Duda, Kašík kotouč vyrazil pouze před sebe a jeden z bránících hráčů si ho srazil do branky.

Byla to již třetí využitá přesilovka Bílých Tygrů. Pátý gól přidal o chvíli později Bulíř, jehož ke skórování vybídl krásným pasem Kudrna.

Další branku domácích měl na hokejce opět Bulíř, v šanci ale přestřelil. Zanedlouho už se prosadil Výtisk, jehož nahození od modré čáry propadlo až za překvapeného Kašíka.

Olomouc se snažila alespoň o čestný úspěch, v cestě jí ale stál pozorný Schwarz.

Závěr utkání se dohrával již pouze z povinnosti a Liberečtí si užívali potlesku zaplněné Tipsport Arény.

Výsledky 7. kola:

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Bulík (D. Špaček, Derner), 5. Nedvěd (Duda), 7. Bulík (T. Pospíšil, Čakajík), 29. Duda, 34. Bulíř (Kudrna, Štich), 50. Výtisk (T. Pospíšil, Dušek). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 5911.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Štich, Derner, Jánošík, Výtisk, Šimek, Kajínek - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Bortňák, Vantuch. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.
Olomouc: Halász (5. Kašík) - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Janáček, Valenta, Lhotský, Rašner - Kucharczyk, Kucsera, Selingr - Rác, Kolouch, Vodný - Králík, Řípa, Herman - Diviš, Ministr, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:1
(0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Šagát (Sikora, Důras), 28. Sikora (Důras, Hromas), 48. Pulpán (Sikora) - 2. Pitule (Toman). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4845.
Chomutov: Hanuljak - Mrázek, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, Pavlas, J. Stehlík - Jíra, Divíšek, Kubinčák - T. Káňa, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - D. Hruška, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa - Havlíček, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, D. Vrbata, Hrdel - Rys, Pitule, Kafka. Trenéři: F. Výborný a Slabý.