Třinec smetl Zlín na jeho ledě, moravská bitva pokračuje

2. 4. 2013 21:01
Hokejisté Třince vyhráli v pátém duelu na ledě Zlína vysoko 6:1 a vynutili si šesté utkání na svém ledě, které se bude hrát ve čtvrtek.
Páté utkání semifinále hokejové extraligy rozhodl dvěm góly kanonýr hostí Martin Růžička. | Foto: Lenka Rybaříková

Zlín - Hokejisté Třince vyhráli v pátém duelu semifinále hokejové extraligy na ledě Zlína vysoko 6:1, snížili stav série na 2:3 a vynutili si šesté utkání, které se bude hrát ve čtvrtek v třinecké Werk Aréně od 18:15 hodin.

O výhře Ocelářů rozhodla branková smršť ve druhé třetině, kterou hosté vyhráli 5:0 (on-line reportáž naleznete zde!)! Dvěma góly se blýsknul kanonýr Růžička, tři body si připsal kapitán hostí Bonk.

Zlínu se rozpadá obrana

Zlín v poslední třetině šetřil unavené obránce Tesaříka s Hamrlíkem a před čtvrteční bitvou ho možná budou čekat problémy se složením obranných dvojic. Ze třetí třetiny totiž kvůli zranění odstoupili elitní obránci Linhart se Zámorským.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej a po brankách Melenovského s Růžičkou vyrovnaný stav 1:1. Zápas se zlomil v prostřední části, kdy Oceláři zatlačili domácí tým a čtyřmi využitými přesilovkami si vytvořili klíčový náskok.

Hrabal ostře fauloval Linharta, Zlín závěr vypustil

Zlín se za stavu 1:6 do závěrečné dvacetinutovky ani nehrnul se snahou zápas zvrátit. Posadil obránce Hamrlíka s Tesaříkem a zápas začal dohrávat. Série tvrdých zákroků ale rozpoutala emoce, které se teď přenesou do dalšího zápasu.

Rozruch vzbudil především zákrok obránce Hrabala, který za tvrdý hit na Linharta obdržel trest pět minut plus do konce utkání. Zatímco o příštím startu Linharta rozhodnou lékaři, zelenou Hrabalovi bude muset dát disciplinární komise.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 1:6 (1:1, 0:5, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Melenovský (Tesařík, Veselý) - 7. M. Růžička (Zíb, Rákos), 21. M. Růžička (Zíb, Bonk), 29. Bonk (Rákos), 30. Zíb (Hrabal, Bonk), 31. D. Květoň (Lojek, Peterek), 36. Ovčačík (Rufer). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 14:12, navíc Řezníček do konce utkání - Hrabal 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:4. Diváci: 6161. Stav série: 3:2.

Zlín: J. Sedláček (31. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, od 41. navíc Kotvan, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech - od 41. navíc Šlahař, P. Sedláček, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Rufer, Matuš, Ostřížek. Trenéři: Turek a Janků.