Torres prvním gólem po roce za Španělsko pomohl k výhře

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 5. 2012 22:45
Fernando Torres se naposledy ve španělské reprezentaci trefil před více než rokem | Foto: Reuters

Bern - Útočník Fernando Torres ukončil v přípravném utkání před mistrovstvím Evropy proti Koreji roční střelecký půst ve španělské fotbalové reprezentaci a pomohl úřadujícím šampionům k vítězství 4:1.

Torres, jenž se naposledy v dresu Španělska trefil loni v červnu v USA a střelecky se mu nedařilo ani v Chelsea, dnes v Bernu otevřel skóre v 11. minutě.

Krátce před koncem prvního poločasu sice vyrovnal Kim To-hon, ale favorit po přestávce třemi góly stanovil jasné skóre.

Španělé nastoupili ještě bez hráčů Barcelony, kteří kvůli přípravě na finále Španělského poháru, jež se hrálo v pátek, vynechali týdenní soustředění v Rakousku.

Slováci prohráli v Nizozemsku

Své přípravy vyhráli také další účastníci Eura. Švédsko i díky gólu kanonýra Zlatana Ibrahimovice porazilo doma 3:2 Island, Nizozemsko porazilo 2:0 hosty ze Slovenska.

Kelsterbach: Ázerbájdžán - Andorra 0:0

Innsbruck: Španělsko - Korea 4:1 (1:1)

Branky: 11. Torres, 53. Xabi Alonso z pen., 58. Cazorla, 82. Negredo - 43. Kim To-hon.

Lucern: Švýcarsko - Rumunsko 0:1 (0:0)

Branky: 56. Grozav.

Göteborg: Švédsko - Island 3:2 (2:1)

Branky: 2. Ibrahimovic, 15. Toivonen, 81. Wilhelmsson - 29. Sigthórsson, 90.+3 Jónasson.

Rotterdam: Nizozemsko - Slovensko 2:0 (1:0)

Branky: 8. vlastní Saláta, 75. Van der Vaart.