Kladno po šesti výhrách v řadě prohrálo a kleslo na 3. místo

Jaromír Jágr i jeho spoluhráči z první formace podruhé v řadě nebodovali
Hokejisté Zlína na svém ledě zastavili rozjeté Kladno, které na vyprodaném stadionu Luďka Čajky porazili 3:2.
Kladno otevíralo i uzavíralo skóre zápasu. Ani to však na výhru nestačilo. První gól vstřelil v 10. minutě Jakub Valský.
O poslední gól utkání se postaral kapitán Pavel Patera, který si z utkání odnesl 12 trestných minut. Deset z nich vyfasoval za nesportovní chování.
První z nich dával ve výtečné formě hrající Antonín Honejsek. Druhým skórujícím zlínským hráčem byl Petr Leška a třetím Oldřich Horák, jehož vítězný gól byl pro něj vůbec prvním extraligovým.
Sport Sport
5. 10. 2012 20:45
Hokejisté Kladna prohráli v 9. kole Tipsport extraligy na ledě Zlína 2:3. Skončila tak jejich série šesti zápasů výher v řadě.

Praha - Hokejisté Kladna prohráli v 9. kole Tipsport extraligy na ledě Zlína 2:3. Skončila tak jejich série šesti zápasů výher v řadě.

Rytíři navíc přišli o první místo v tabulce, protože se před ně dostali hokejisté Komety Brno a Třince, kteří své zápasy vyhráli.

Kometa ani v devátém zápase sezony po 60 minutách neprohrála, navíc na ledě Karlových Varů zvítězili gólem Jana Hrušky v 62. minutě 4:3 v prodloužení, a připsali si tak sedmou výhru v tabulce.

Stejný počet výher má na kontě i Třinec, který doma porazil České Budějovice 5:0. Jihočeši naopak počtvrté v řadě nezískali ani bod.

Zápas byl one-man-show nejproduktivnějšího hráče extraligy Martina Růžičky, který vstřelil hattrick a na zbylé dva góly svého týmu přihrál. Celkem má na kontě v této sezoně už 12 branek, na dalších 7 gólů přihrál. Prodloužil také svou vynikající sérii, když se zapsal se do střelecké listiny i v devátém utkání sezony.

Plekancova řada opět vyšla naprázdno

Zlínské PSG má nyní na kontě stejně jako Kladno šest výher a na Rytíře ztrácí už jen jeden bod.

Ševci, kteří postoupili na čtvrtou příčku, vyhráli i díky tomu, že se jim stejně jako ve středu Třinci povedlo ubránit první formaci Kladna, která tak už podruhé v řadě nebodovala.

Vítězný gól vstřelil ve 46. minutě obránce Oldřich Horák, který zaznamenal svůj premiérový extraligový gól. Kladno sice snížilo ve 49. minutě zásluhou kapitána Pavla Patery, vyrovnat se mu už však nepovedlo.

Naposledy Kladno prohrálo 19. září v "domácím" zápase s pražskou Slavií v O2 areně rovněž 2:3. Tehdy to byl pro Jaromíra Jágra a další hráče z NHL první zápas sezony.

Plzni zajistil výhru Vlasák

O další bod zpět za Zlínem jsou hokejisté Škody Plzeň, kteří na domácím ledě porazili Piráty z Chomutova 2:1 v prodloužení.

Oba góly indiánů vstřelil jejich nejproduktivnější hráč Tomáš Vlasák, který rozhodl o bonusovém bodu pro Plzeň v 64. minutě.

Stejně jako Plzeň si šestou výhru, z toho už třetí po samostatných nájezdech běhěm šesti dnů, připsali hokejisté Litvínova, kteří získali plusový bod za výhru 3:2 nad Libercem a posunuli se na šesté místo před pražskou Slavii.

V samostatných nájezdech se prosadili oba nejproduktivnější hráči Litvínova František Lukeš a Viktor Hübl, za hosty se prosadil jen kapitán Petr Nedvěd.

Poprvé v sezoně nastoupil v dresu Litvínova uzdravený útočník Martin Ručinský.

Pardubice poprvé doma vyhrály

Hokejisté Pardubic poprvé v sezoně zvítězili před vlastními diváky. Úřadující mistr, který před svými fanoušky nezvládl předešlé čtyři duely, porazil 3:1 Vítkovice a postoupili na desátou příčku tabulky.

Ostravané naopak prohráli šesté z posledních sedmi utkání.

V sestavě Východočechů se poprvé objevila nová posila z Bostonu, útočník David Krejčí, který se však bodově neprosadil.

Výsledky:

PSG Zlín - Rytíři Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Honejsek (Čajánek, Holík), 36. Leška (Balaštík, Hamrlík), 46. Horák (Holík) - 10. Valský (Dragoun, Kuchler), 49. Patera (Hlaváč). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Zlín: Horčička - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Horák - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Gulaš, Martin Straka), 64. Vlasák (Ševc, Martin Straka) - 18. Michael Frolík (Rýgl, Hřebejk). Rozhodčí: Sjoqvist (Švéd.), Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 5210.
Plzeň: Rask - Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, od 43. navíc Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Havlíček, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Lučka, Bartejs, Rutta, Macháček - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, M. Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Posmyk (Hübl, Ručinský), 42. Martynek, rozhodující sam. nájezd Hübl - 31. Bárta (Urban, Derner), 33. P. Nedvěd (Dušek, Havíř). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4495.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, K. Černý, Stříteský, Gula, Sklenička, Martinka - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, Ručinský - Martin Frolík, Rapáč, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Liberec: Pinc - Šmíd, Havíř, Čakajík, Výtisk, Čutta, Derner - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, Víšek, R. Vlach - Urban, Špaček, Filippi - L. Krejčík, Galamboš, Kica - od 21. navíc Bárta. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Cetkovský (V. Kočí, Beech), 33. Benák (Semorád), 48. Somík (T. Zohorna) - 45. R. Hruška (Ujčík). Rozhodčí: Minář, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 7590.
Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, V. Kočí, Kindl, Ďaloga, Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, Kousal, Somík - Brendl, Beech, Cetkovský - Semorád, T. Nosek, T. Zohorna. Trenéři: Hynek a Lubina.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Voráček, Sloboda, Rehák, Sedlák - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Šedivý, Roman, Klimek - M. Hlinka, Kolouch, T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Kumstát (Pech), 34. Skladaný (J. Doležal ml., Pohl), 56. Zaťovič (D. Nosek, D. Kohn) - 31. Valábik (J. Hruška, Zohorna), 35. Jakub Svoboda (Zohorna), 37. Dočekal (Koreis), 62. J. Hruška. Rozhodčí: Souček, Svoboda - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši a Skuhravý (oba K. Vary) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3312.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Kloz, D. Kohn, D. Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal ml. - Klíma, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, M. Hruška, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - M. Hořava, L. Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Erat - Koreis, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Zíb (M. Růžička), 12. Peterek (M. Růžička, Adamský), 34. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 47. M. Růžička (Roth, Galvas), 51. M. Růžička (Bonk). Rozhodčí: Hribik, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 3197.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Adamský, Peterek, D. Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.
České Budějovice: Kantor - Martínek, Vydarený, Ptáček, Jank, Kolarz, Vráblík, od 21. navíc Prokop - Šimánek, Mertl, Kotalík - Dej, Knotek, Podlešák - Soudek, Suja, Červený - Polodna, Švihálek, Marek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.