Roger Federer - Andy Murray

Roger Federer
2:3
Andy Murray

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze semifinále mužské dvouhry na Australian Open mezi Švýcarem Rogerem Federerem a Britem Andym Murraym. Zápas začne zhruba v 9:45 SEČ.

Australian Open: Roger Federer
Australian Open: Roger Federer | Foto: Reuters

Pětadvacetiletý Brit ještě na turnaji neztratil ani set. Postupně dokázal zdolat Holanďana Haaseho, Portugalce Sousu, Litevce Berankise a Francouze Simona a Chardyho. O šest let starší Švýcar povolil soupeřům jen dva sety a to až ve čtvrtfinále v pětisetové bitvě s Francouzem Tsongou. Před tím bez ztráty setu prošel turnajem přes Francouze Paireho, Rusa Davyděnka, Australana Tomiče a Kanaďana Raoniče.

Nasazená i světová dvojka Federer dokázal na Australian Open vyhrát už čtyřikrát, naposledy v roce 2010, když ve finále porazil právě Murrayho. V posledních dvou letech však skončil Federer v semifinále. Murray si zahrál ve finále ještě o rok později, ale tehdy rovněž prohrál, s Novakem Djokovičem.

Půjde o dvacátý vzájemný zápas. Deset zápasů vyhrál Murray, Federer o jeden méně. Loni spolu sehráli dva nezapomenutelné zápasy v All England Clubu. Ve finále Wimbledonu vyhrál ve čtyřech Federer, o měsíc později však ve finále olympijských her triumfoval ve třech setech Murray. Ten však stále čeká na výhru nad Federerem na grandslamovém turnaji, na Australian Open se oba hráči střetli ve finále před třemi lety a tehdy vyhrál Federer 3:0 na sety.

Oba hráči jsou na kurtu, zápas začne podle očekávání v 9:45 SEČ.

0:0

Zápas začíná, na podání jde Federer.

15:0 Murrayho forhendový úder zastavuje páska.

15:15 Krátký úder Federera ztrestal Murray křižným forhendovým úderem do rohu kurtu.

30:15 Po dobrém prvním servisu zakončil Federer výměnu volejem do rohu kurtu.

30:30 Federer však opět chybuje. Páska zastavuje jeho forhendový úder.

30:40 Federerův forhendový halfvolej končí v autu a Murray má hned na úvod zápasu brejkbol.

40:40 Federer jej však odvrací přímým bodem ze servisu.

A:40 A vzápětí přidává další.

1:0

Federer i přes potíže své úvodní podání uhájil, výměnu zakončil hned po servisu přesným křižným forhendem ven z kurtu.

15:0 Federer šel hned po returnu na síť, Murray jej však prohodil bekhendovým úderem po lajně.

15:15 Tentokrát však Murray vyhazuje forhend po lajně do zámezí.

30:15 Chybuje i Federer, nahraný forhend posílá do sítě.

40:15 Murray si pomáhá přímým bodem ze servisu.

1:1

A vzápětí přidává další a snadným způsobem vyrovnává na 1:1.

0:15 Federer šel hned po servisu na síť, ale Murray jej opět úderem po lajně snadno prohodil.

15:15 Murray však vzápětí vyhazuje forhend za základní čáru.

15:30 Murray zahnal Federera do bekhendového rohu a Švýcar nedokázal vrátit míč přes síť.

15:40 a další dva brejkboly pro Murrayho. Po dlouhé bekhendové výměně zahrál Federer v nouzi opět do sítě.

30:40 První brejkbol Federer odvrací stylem servis-volej.

40:40 A odvrací i ten druhý. Murray dělá nevynucenou chybu, obouručný bekhend posílá do sítě.

40:A Murray má však další brejkbol, jeho křižný forhend do protipohybu skončil přesně v rohu kurtu.

40:40 Federer však odvrací i čtvrtý dnešní brejkbol. Murray znovu chybuje, forhendový úder končí v těsném autu.

40:A Jenže je tu další Murrayho brejkbol. Federerův forhend končí za základní čarou.

1:2

Tentokrát se však už Murray do forhendového úderu k lajně trefil a přece jen bere Federerovi servis.

Britský tenista Andy Murray na turnaji v Brisbane
Britský tenista Andy Murray na turnaji v Brisbane | Foto: Reuters

15:0 Murray zahajuje gem přímým bodem ze servisu.

30:0 A přidává další.

40:0 Tentokrát je to rovnou eso.

40:15 Murray riskuje, bekhendový úder však končí za základní čarou.

40:30 A opět chybuje, tentokrát končí jeho bekhend v síti.

40:40 Federer srovnává, vytlouká na síti Murrayho do autu.

40:A Federer si čtvrtým fiftýnem v řadě vynutil svůj první brejkbol. Murray nevydržel s nervy, obouručný bekhend posílá do sítě.

40:40 Murray jej odvrací přímým bodem ze servisu.

A:40 Murray pouštěl Federerův lob do autu a tam těsně, ale přece skončil.

40:40 Je tu shoda, Murray nenašel na křižný Federerův forhend protizbraň.

A:40 Po dobrém forhendovém úderu zakončuje Murray na síti razantní smečí.

1:3

Federerův return končí v síti a Murray tak potvrzuje předchozí brejk.

15:0 Murrayho obranný forhend končí v síti.

30:0 Výborný servis a vítězný halfvolej na síti v podání Federera.

40:0 Následuje Federerův přímý bod ze servisu.

2:3

Federer snižuje čistou hrou, Murrayho forhend končí v síti.

0:15 Federer prohazuje Murrayho bekhendem do volné poloviny kurtu.

15:15 Murray však vzápětí zakončuje vítězným forhendem po lajně.

30:15 Čopovaný Federerův bekhend končí za základní čarou.

40:15 Murray přidává své čtvrté eso v zápase.

40:30 Murrayho bekhend končí v těsném autu, což potvrzuje i jestřábí oko.

2:4

Murray si však opět pomohl bodem z prvního servisu a znovu odskakuje na rozdíl dvou her.

Andy Murray se musel v Abú Zabí sklonit před uměním...

0:15 Federerův forhend po lajně se do kurtu nevešel.

0:30 po další Federerově chybě od základní čáry.

15:30 Nyní však končí v autu Murrayho return.

15:40 Murray má další dva brejkboly. Počkal si, kam se mu Federer na síti pohne a pak jej bekhendovým úderem po lajně prohodil.

30:40 První brejkbol Federer odvrací, posílal Murrayho z rohu do rohu a Brit nedokázal vrátit míč do kurtu.

40:40 A odvrací i druhý, Federer zahrál těžký bekhendový volej nad hlavou a Murray vrátil míč do těsného autu.

A:40 Murrayho forhend v nouzi končí v síti.

3:4

Federer i přes potíže svůj servis uhájil, Murrayho return skončil v síti.

15:0 Po dobrém prvním servisu posílá Murray nabíhaný forhendový halfvolej přesně do rohu kurtu.

30:0 Brit zakončuje přestřelku na síti nekompromisním bekhendovým volejem.

40:0 Vzápětí je tu Murrayho přímý bod ze servisu.

3:5

Čistá hra pro Brita, Federerův bekhend zastavila páska. Švýcar nyní půjde podávat na odvrácení konce setu.

15:0 Murrayho return končí v autu.

15:15 Vzápětí však Federer chybuje, jednoručný bekhend po lajně posílá do sítě.

30:15 Murrayho forhendový úder v záklonu končí v těsném autu.

40:15 Přímý bod Federera ze servisu.

40:30 Murray však odpovídá vynikajícím returnem pod nohy, který nedokáže Federer vrátit na druhou stranu.

4:5

Federer se udržuje v prvním setu, po pauze však půjde podávat Murray na jeho ukončení.

15:0 Murray vstupuje do klíčového gemu pátým esem v zápase.

15:15 Federer však odpovídá skvělým křižným forhendem a následným pohodlným volejem na síti.

30:15 Švýcarův return končí v autu.

40:15 Murray má dva setboly. Federer se dostal pod tlak a v nouzi poslal svůj úder jen do sítě.

4:6 = 0:1

A hned ten první využívá přímým bodem ze servisu a za 45 minut vyhrává první sadu v poměru 6:4.

0:0

Začíná druhý set, na podání jej zahájí opět Murray.

0:15 Federer vstupuje do druhé sady nevynucenou chybou z forhendu.

15:15 Vzápětí však Federer po dobrém servisu zakončuje výměnu na síti.

30:15 a poté přidává přímý bod ze servisu.

40:15 Následuje jeho úspěšný servis-volej.

40:30 Forhendový úder Švýcara je příliš dlouhý.

40:40 po první dvojchybě v zápase.

A:40 Federer však vzápětí nahrazuje chybu přímým bodem ze servisu.

40:40 Nyní však chybuje, vyhazuje křižný forhend ven z kurtu.

A:40 Murrayho pokus o prohoz končí v síti.

1:1

Federer i přes potíže svůj servis udržel, zakončuje jej parádním bekhendem jednoruč po lajně.

Švýcarský tenista Roger Federer v utkání se Srbem Novakem Djokovičem ve finále Turnaje mistrů 2012. | Foto: Reuters

15:0 Murray zahnal Federera do forhendového rohu a z něj nedokázal Švýcar vrátit míč přes síť.

15:15 První křižný prohoz sice Federerovi nevyšel, po tom druhém už bodoval.

30:15 Murray však přidává šesté eso v utkání.

40:15 Vzápětí končí v autu Federerův forhend.

1:1

Murray zakončuje gem dalším svým esem.

15:0 Federer zahajuje gem přímým bodem ze servisu.

15:15 Vzápětí však předvádí svou druhou dvojchybu v zápase.

30:15 Murrayho return se do kurtu nevešel.

40:15 A tentokrát končí v autu Murrayho forhend v záklonu.

2:1

Federer zakončuje hru vůbec svým prvním esem v zápase.

15:0 Federerův return míří těsně za základní čáru.

30:0 Znovu končí Federererův return v autu.

30:15 Po parádní výměně však Federer snižuje přesným křižným forhendem.

40:15 Nyní ale Švýcar jednoručný bekhend po lajně do kurtu nenamířil.

2:2

Murray si pomohl bodem rovnou z podání a opět snadno získává své podání.

0:15 Murray si pomáhá na úvod gemu skvělým servisem.

0:30 Murray v běhu trefil forhendem přesně odkrytou část kurtu.

15:30 Murrayho křižný forhend končí v síti.

30:30 Federer srovnává přímým bodem ze servisu.

40:30 Nevynucená chyba Murrayho, forhend po lajně posílá do sítě.

40:40 Tentokrát však dělá chybu i Federer. Bekhendový čop rovněž končí v síti.

A:40 Return Murrayho končí těsně za základní čarou.

3:2

A Federer přece jen svůj servis uhajuje, když zahrál své druhé eso v zápase.

15:0 Murray si vypracoval úderem do rohu kurtu pozici, kterou zakončil nabíhaným volejem do volné půlky kurtu.

15:15 Obouručný bekhend Murrayho zastavuje páska.

30:15 Vzápětí si však Brit pomáhá přímým bodem z podání.

30:30 V těsném autu končí i Murrayho forhendový úder z velmi dobré pozice.

40:30 Federerův pokus o křižný prohoz končí v síti.

3:3

Murray zakončuje gem esem a opět nedává Federerovi šanci na brejk.

0:15 po nejlepší výměně zápasu získává fiftýn Murray, který vyhrál přestřelku na síti.

15:15 Murrayho return z těžké pozice končí v síti.

30:15 Tentokrát končí Murryho return v autu.

40:15 A do třetice nedokázal Brit zreturnovat servis soupeře.

40:30 Pokračujeme. Federerův křižný forhend kurtu těsně minul.

4:3

Nyní však poslal míč do Murrayho forhendového rohu, a ten nedokázal přehrát míč na druhou stranu. Federer si tak s výjimkou úvodu prvního setu stále svědomitě drží své podání.

15:0 Murray zahajuje na servisu přímým bodem z podání.

30:0 Vzápětí přidává eso.

40:0 Znovu si pomáhá servisem a halfvolej posílá mimo Federerův dosah.

4:4

Murray srovnává čistou, Federer se pokusil zkrátit hru, Brit ale míč doběhl a křižným bekhendem soupeře prohodil.

15:0 Federer zahajuje gem křižným forhendovým winnerem na lajnu.

15:15 Ani tentokrát se mu kraťas příliš nepovedl a Murray jej forhendem po lajně prohodil.

40:15 Přichází nevynucená chyba z Murryaho bekhendu.

5:4

Federer si se svým podáním snadno poradil a dostává Murrayho pod tlak. Po pauze totiž bude podávat na udržení se v setu.

15:0 Murray vstupuje do gemu na podání forhendovým winnerem po lajně.

15:15 Po nejdelší výměně zápasu končí křižný Murrayho bekhend v těsném autu, což potvrzuje i jestřábí oko.

30:15 Další parádní výměna. S pomocí prasátka ji získává Murray, kterému páska přizvedla míček do kurtu při vítězném bekhendu po lajně.

5:5

Znovu se Federerův úder z returnu nevešel do kurtu a Murray opět srovnává.

Australian Open: Andy Murray
Australian Open: Andy Murray | Foto: Reuters

15:0 Federer zahajuje přímým bodem ze servisu.

30:0 Vzápětí nadvakrát uspěl s volejem na síti.

40:0 Následně přidává fantastický stopvolej.

6:5

Federer kompletuje čistou hru dalším přímým bodem ze servisu, a Murray tak po pauze opět půjde podávat na odvrácení konce setu.

15:0 Murray do této hry vstupuje esem.

30:0 A vzápětí přidává další přímý bod z podání.

30:15 Federer však odpovídá křižným forhendovým winnerem ven z kurtu.

40:15 Murray ale reaguje svým jedenáctým esem v zápase.

6:6

Dvanácté eso, a o vítězi setu tak musí rozhodnout tie-break.

0:1 První minibrejk a získává ho Murray, Federerův křižný forhend končí v síti.

1:1 Vlastní chybou se ho však zbavuje, forhendový úder je příliš dlouhý.

2:1 Další nevynucená chyba Murrayho z forhendu, minibrejk nyní získává Federer.

3:1 Murrayho nouzový úder z forhendového rohu končí v síti.

4:1 Servis a vítězný halfvolej do rohu kurtu v podání Švýcara.

4:2 Murray si pomáhá přímým bodem ze servisu ke snížení.

4:3 Čárová sudí zahlásila po Murrayho vítězném křížném forhendu ven z kurtu aut, jestřábí oko však ukázalo, že byl míč dobrý.

4:4 Murray si bere ztracené podání zpět. Švýcar dělá nevynucenou chybu, bekhend posílá do sítě.

5:4 Federer si však nyní pomáhá přímým bodem ze servisu.

5:5 Přesný úder Murrayho do bekhendového rohu, Federer míč vrátit do kurtu nedokázal.

6:5 Federer má setbol, navíc bude podávat. Murrayho smeč nebyla důrazná, Švýcar toho využil a prohodil Brita křižným forhendovým úderem.

7:6 = 1:1

7:5 Federer jej po Murrayho forhendovém úderu do autu proměňuje a po hodině a 45 minutách hry srovnává stav zápasu na 1:1 na sety.

Roger Federer na úvod Turnaje mistrů smetl z kurtu Janka Tipsareviče a v historických tabulkách turnaj v počtu vítězství odsunul na druhé místo Ivana Lendla. | Foto: Reuters
0:0

Začíná třetí set, na podání tentokrát začne Murray.

0:15 Po výborném returnu se Federer trefuje křižným forhendem přesně do rohu kurtu.

15:15 I tentokrát šel Federer do útoku, jeho forhendový úder však skončil v síti.

30:15 Federer riskuje, nyní však jeho return končí v síti.

40:15 Vzápětí předvádí Murray přímý bod ze servisu.

40:30 Nyní ale Murrayho forhend po lajně končí za základní čarou.

0:1

Murray zakončuje první gem třetího setu křižným bekhendovým winnerem na lajnu.

0:15 Švýcar zahrál po dobrém Murrayho returnu v nouzi míč daleko do autu.

0:30 Vzápětí končí v síti čopovaný Federerův bekhend.

15:30 Federer si v těžké pozici pomáhá přímým bodem ze servisu.

30:30 Švýcar zakončuje výměnu nekompromisní smečí.

30:40 Murray má brejkbol, Federerův křižný bekhend končí v autu.

40:40 Federer jej opět odvrací, jeho úder do forhendového rohu nedokázal Murray vrátit do kurtu.

A:40 Vzápětí přidává Federer eso.

1:1

Federer se opět dokázal "vylízat" z brejkbolu a přece jen svůj servis uhájil.

15:0

30:0

40:0 Lehký return posílá Federer jen do sítě.

1:2

Murray získává gem čistou hrou, Federerův forhendový úder do volné části kurtu skončil v těsném autu.

15:0

30:0

40:0

40:15

2:2

Federer snadným způsobem srovnává na 2:2.

0:15 Murray vyhazuje bekhendový úder za základní čáru.

15:15

30:15

30:30

40:30 Federerův forhend končí za základní čarou.

2:3

Murray jde opět do vedení, nejprve zahrál parádní forhend po lajně, a i když Federer stihl míč vrátit přes síť, Brit zakončil výměnu volejem do volné části kurtu.

0:15 Murray se uvádí v novém gemu přímým bodem z returnu, jeho bekhendový křižný winner byl dokonalý.

0:30 Následně přichází Federerova nevynucená chyba.

0:40 a tři brejkboly pro Murrayho.

15:40 Ten první Federer odvrací.

2:4

Federer posílá bekhendový úder po lajně mimo kurt a Murray mu dne s podruhé bere servis.

15:0 Po dobrém servisu ven z kurtu zaútočil Murray na druhou stranu a Federer se za míčkem marně natahoval.

30:0 Murrayho křižný forhendový úder zahlásila čárová sudí v autu, Murray si však znovu vzal jestřábí oko a to opě potvrdilo, že míček těsně lízl čáru.

40:0 Následuje eso v jeho podání.

2:5

Murray potvrzuje brejk čistou hrou a je už jen jeden míč od zisku třetího setu. Po pauze půjde na odvrácení konce setu podávat Federer.

0:15 Po parádním returnu přichází ještě lepší křižný bekhendový winner Murrayho.

15:15 Nyní se ale Murrayho return do kurtu nevešel.

30:15 Federer si pomohl opět servisem a výměnu zakončil nekompromisní smečí.

40:15 Murrayho return byl příliš krátký, čehož Federer využil snadným úderem do rohu kurtu.

40:30 Federerův forhendový úder ze záklonu končí za základní čarou.

3:5

Federer gem přece jen získává, nyní však jde Murray podávat na ukončení třetího setu.

0:15 Murray na úvod gemu chybuje, míček posílá bekhendem jen do sítě.

15:15 Murray však srovnává úderem do forhendového rohu Federera, jehož následný čopovaný úder končí v autu.

30:15 Následně Murray přidává své dnešní patnácté eso.

40:15 Murray má dva setboly, na jeho forhendový úder po lajně neměl Federer šanci dosáhnout.

3:6 = 1:2

Murray setbol okamžitě využívá přímým bodem ze servisu a vyhrává třetí set v poměru 6:3.

0:0

Začíná čtvrtý set, na podání jde tentokrát Federer.

15:0 Dlouhou výměnu zakončil Murrayho úder do sítě.

15:15 Nyní se však Murray blýsknul přímým bodem z returnu.

30:15 Murrayho return končí těsně za základní čarou.

30:30 Nyní však Murray předvedl vynikající return a hru zakončil snadným stopvolejem na síti.

30:40 Murray má další brejkbol, Federerův bekhend zpod nohou skončil v síti.

40:40 Murray při změně směru podklouzl a Federer snadno brejkbol odvrátil.

A:40 Murray se vzteká, že se mu nepovedlo vrátit Federerovo podání přes síť.

40:40 Federer ale hru neukončuje, jeho úder je příliš dlouhý.

A:40 Murray dvakrát za sebou vrátil míč do kurtu, na poslední Federerův halfvolej do velné části kurtu však už nestačil.

1:0

Federer těžkou pozici zvládl a přece jen první gem čtvrté sady získává pro sebe.

15:0 Federerův pokus o bekhendový úder po lajně skončil v síti.

15:15 Po výborném returnu a dvojici volejů získává výměnu Federer.

30:15 Murray zahnal Federera do forhendového rohu a z něj Švýcar vrátit míč do kurtu nedokázal.

30:30 Federer oplácí Murraymu úderem do bekhendového rohu, Brit nedokázal přehodit míč přes síť.

40:30 Brit se však nyní blýsknul výborným servisem a následným halfvolejem mimo Federerův dosah.

1:1

A opět to samé ve stejném podání. Připomínám, že s výjimkou úvodu prvního setu nepovolil Murray Federerovi brejkbol.

0:15 Slajzovaný Federerův bekhend končí v síti.

15:15 Murrayho bekhendový return končí v těsném autu.

30:15 Je tu eso z druhého Federerova servisu.

40:15 Opět výborné podání Švýcara, nyní zakončil Federer výměnu tvrdou smečí.

2:1

Federer tentokrát neměl při svém servisu potíže, gem zakončil přímým bodem z podání.

0:15 Murrayho bekhendový úder ze záklonu končí v síti.

0:30 Slajzovaný Murrayho bekhend končí v těsném autu.

0:40 Federer má tři brejkboly. Murray přepaluje z forhendu kurtu, což mu potvrzuje i jestřábí oko.

15:40 První brejkbol odvrací Brit přímým bodem ze servisu.

30:40 Esem odvrací i další brejkbol.

3:1

Federer poprvé v zápase bere Murraymu servis, Brit se snažil výměnu zakončit, křižný forhend však poslal mimo kurt.

15:0 Federer jede na vlně, zahrál parádní bekhendový winner jednoruč po lajně.

30:0 Následuje jeho přímý bod ze servisu.

40:0 Federer trefuje i forhend přesně na čáru.

40:15 Bekhendový úder Federera jednoruč je dlouhý.

4:1

Zatímco Federerův forhend končí na lajně, následný Murrayho úder končí v autu, a Federer tak snadno potvrzuje předchozí brejk a je dvě hry od srovnání stavu zápasu.

15:0 Federerovi se return vůbec nepovedl.

30:0 Forhendový úder Federera končí v těsném autu.

30:15 Nyní však posílá Murray po dobrém Federerově returnu bekhendem míč jen do sítě.

40:15 I Federer dělá nevynucenou chybu a posílá míč do sítě.

4:2

Murray snižuje.

15:0 Federer začíná svůj servis přímým bodem z podání.

15:15

30:15

30:30 Federerovi se zkrácení hry nepovedlo a Murray získal fiftýn až příliš snadno.

30:40 Murray má brejkbol. Federer podcenil halfvolej a napálil jej do míst, kde stál Murray, a ten vytloukl Federera do sítě.

4:3

Murray si bere ztracené podání zpět.

0:15 Murray měl nahraný míč na síti, halfvolej však poslal jen do sítě.

15:15 Federerův obranný bekhendový úder končí v těsném autu.

30:15 Murray si pomáhá osmnáctým dnešním esem.

30:30 Federerovi pomohla při prohozu páska, která nadzdvihla míč mimo Murrayho dosah.

30:40 Švýcar má brejkbol, bekhendový úder jednoruč Federera končí přesně na lajně.

40:40 Federer si dobrým returnem nahrál, křižný forhend z jeho rakety však byl až moc dlouhý.

A:40 Tentokrát končí bekhendový úder Federera těsně vedle. kurtu

40:40 Parádní vítězný return z rakety Federera.

A:40 Murray reaguje křižným bekhendovým winnerem.

40:40 Federer však srovnává, jeho míč končí na lajně, což mu potvrdilo i jestřábí oko.

A:40 Murray si však vypracoval servisem tlak a zakončil výměnu do rohu kurtu.

40:40 Federer však opět srovnává.

A:40 Dobrým prvním servisem a následným halfvolejem do rohu kurtu si opět Murray vypracoval výhodu.

4:4

A tentokrát Murray gembol potvrzuje a srovnává na 4:4.

0:15 Vynikající Murrayho lob spadl k základní čáře a Federer nedokázal zády ke kurtu míč vrátit přes pásku.

0:30

15:30 Tentokrát končí Murrayho lob mimo kurt.

30:30 Federer šel opět hned po dobrém servisu na síť a výměnu zakončil nekompromisním forhendem do rohu kurtu.

40:30

40:40 Federer měl nahráno na zisk gemu, forhendem však volnou část kurtu minul.

A:40 Tentokrát spadl Federerův forhend přesně na lajnu.

5:4

Federer zakončuje gem esem a stejně jako Murray před chvílí se v těžké pozici zachraňuje. Dostává tak pod tlak Murrayho, který půjde po pauze podávat na záchranu v setu.

15:0 Murray zakončuje výměnu nadvakrát smečí na síti.

30:0 Následuje parádní Murrayho křižný forhendový prohoz, oba hráči předvádějí vynikající tenis.

40:0 Další výborný Murrayho křížný úder, tentokrát z bekhendu, na nějž Federer nedosáhl.

5:5

Murray získává gem čistou hrou. Federer zkrátil hru, Murray ale míč doběhl a vytloukl Švýcara do sítě.

0:15 Federer začíná nevynucenou chybou z bekhendu.

0:30 Další nevynucená chyba, forhendový úder končí v síti.

0:40 Další Federerova nevynucená chyba z bekhendu a Murray má tři brejkboly.

5:6

Murray brejk proměňuje dobrou obranou a následným křižným forhendem, na který Federer nedokázal odpovědět, a po pauze tak bude podávat na postup do finále.

15:0 Federer nevyužil nabídnutou šanci na forhendu na ukončení výměny a pak jej Murray prohodil po lajně.

15:15 Teď se zase velmi dobře bránil Federer a Murray poslal finální bekhend za základní čáru.

30:15 Murray si však pomáhá přímým bodem ze servisu a je dva fiftýny od postupu.

30:30 Parádní Federerův forhend po lajně pak rezultoval v jeho finální smeč do těla Murrayho.

30:40 Federer má po dalším nádherném úderu po lajně brejkbol.

6:6

Federer jej využívá. Murray si nahrál skvělým servisem, pak ale vyhodil křižný forhend do autu. O vítězi sady tak bude muset rozhodnout tie-break.

1:0 Murray posílá obranný úder do sítě.

2:0 Federer má první minibrejk. Zahrál riskantní return na základní čáru, který Murray do kurtu nevrátil.

2:1 Federerův return tentokrát končí v autu.

2:2 Minibrejk je smazán, Federer posílá forhend do sítě.

3:2 Následně však chybuje i Murray, jehož bekhendový úder končí v autu.

4:2 Federer opět získává minibrejk na svou stranu. Pomohl si returnem a výměnou zakončil smečí opět do těla Murrayho.

5:2 Federer získává další minibrejk přímým bodem rovnou z returnu.

6:2 Murrayho return končí v těsném autu a Federer má čtyři setboly, navíc servis k dobru.

7:6 = 2:2

7:2 Murray tentokrát returnuje do sítě a Federer opět získává tie-break pro sebe. Po třech a půl hodinách hry tak srovnává na 2:2 na sety.

Federer, který na konci čtvrtého setu vstal z mrtvých, vybičoval fanoušky a atmosféra v areně Arthura Ashe je elektrizující.

0:0

Začíná pátý set, na podání jde tentokrát jako první Murray.

15:0 Federerův forhendový úder v nouzi končí v síti.

15:15 Nyní však Murray chybuje, forhendový úder napaluje rovněž do sítě.

30:15 Svou chybu však Murray odčiňuje esem.

30:30 Křižný Murrayho bekhend obouruč zastavuje páska.

40:30 Murray opět "šel" hned po servisu do Federerova forhendu a Švýcar opět nedokázal vrátit míč přes síť.

0:1

Murray úvodní gem zvládá, v poslední výměně jej "podržel" Federerův kiks na bekhendu.

0:15 Federerův pokus o forhendový winner po lajně končí v autu.

15:15 Murray měl na síti nahráno, bekhendový halfvolej však poslal za základní čáru.

30:15 Murray si naběhl, otevřel si polovinu kurtu a Federer ji křižným forhendem trefil.

30:30 Vzápětí však Federer chybuje, jeho úder končí v autu.

30:40 Murray má brejkbol. Federer útočil, forhend však přetáhl a míček skončil v autu.

0:2

Murray brejk díky kiksu Federera využívá a přibližuje se postupu.

15:0 Federer na bekhendu opět míč špatně trefil a poslal jej daleko za základní čáru.

30:0 Servis do jednoho rohu a následný Murrayho vítězný halfvolej do druhého koutu kurtu.

40:0 Murray jde za postupem, pomáhá si forhendovým winnerem po lajně.

0:3

Murray potvrzuje brejk čistou hrou, Federerův pokus o kraťas končí na pásce. Brit už je jen tři hry od postupu do finále.

0:15 Po dobrém returnu Murrayho končí Federerův bekhend v síti.

15:15 Teď ale zatlačil Federer a Murray v nouzi vrátil míč za základní čáru.

15:30 Federer tentokrát posílá bekhendový úder do autu.

30:30 Murrayho return končí v těsném autu.

40:30 Murray měl nahráno na brejkbol, forhendový úder však poslal do sítě.

40:40 Přímým bodem z returnu si však šanci na něj stále udržuje.

A:40 Federer se však dostává přímým bodem ze servisu do výhody.

1:3

Federer po dalším úderu Murrayho do sítě snižuje na 1:3.

15:0 Federer returnuje jen do sítě.

30:0 Nyní se zase jeho return nevešel do kurtu.

40:0 Vzápětí Murray boduje obouručným bekhendovým úderem po lajně.

1:4

Murray opět odskakuje čistou hrou, znovu zahrál vítězný úder mimo Federerův dosah a je už jen dvě hry od postupu.

15:0 Murrayho forhendový úder ze záklonu končí v síti.

30:0 Znovu končí Murrayho forhend v síti, tentokrát ale kvůli jeho chybě.

40:0 Parádní první servis Federera střídá snadná sklepka na síti.

2:4

Také Federer uhrál čistou hru, pomohl si přímým bodem ze servisu, a opět snižuje na dvoubodový rozdíl.

15:0 Federerův bekhend zastavuje páska.

30:0 Nyní přichází dvacáté Murrayho eso.

30:15 Vzápětí returnuje Federer přesně pod Britovi nohy a Murray nedokázal vrátit míč přes síť.

40:15 Murray však odpovídá jednadvacátým esem.

2:5

A dalším přímým bodem ze servisu se Murray přibližuje už jen jednu hru k postupu. Po pauze bude Federer podávat na udržení se v zápase.

0:15 A Federer do ní vstupuje nevynucenou chybou z bekhendu, míč končí v síti.

0:30 Federerův forhend končí za základní čarou.

15:30 Federer si však pomáhá dobrým servisem a následným forhendovým úderem do volného rohu kurtu.

15:40 Po přímém bodu z returnu má Murray své první dva mečboly v zápase.

30:40 Federer první mečbol odvrací přímým bodem ze servisu.

2:6 = 2:3

Ten druhý však už ne, posílá forhendový úder do autu, a Murray tak po čtyřech hodinách hry vyhrává pátý set v poměru 6:2 a celý zápas pak 3:2 na sety.

Murray tak poprvé na grandslamovém turnaji poráží Federera a postupuje do finále, v němž se v neděli utká s Novakem Djokovičem. Bude to odveta za předloňské finále v Melbourne, které vyhrál Djokovič ve třech setech, ale také za loňské finále US Open, kde zase v pěti setech vyhrál Murray.

Tímto se s vámi loučím a u nedělního finále se těším na shledanou.