Švédové oplatili Čechům porážku ze čtvrtfinále loňského MS

Švédští hokejisté výhrou 2:1 vrátili Česku porážku ze čtvrtfinále loňského MS, které se hrálo rovněž ve Stockholmu.
Radim Vrbata smutně míjí radující se Švédy, kteří proti českým hokejistům odčinili páteční nečekanou porážku se Švýcary.
V 11. minutě se domácí radoval poprvé....
...šest sekund po návratu útočníka Calgary Jiřího Hudlera na led poprvé trefil Ericsson.
K radosti kouče Pära Martse,...
Sport Sport
4. 5. 2013 22:30

Stockholm - Čeští hokejisté stejně jako na loňském světovém šampionátu neuspěli ani letos proti Švédům v zápase základní skupiny, když domácímu týmu ve Stockholmu podlehli 1:2.

Švédové se dostali v úvodu druhé třetiny do dvoubrankového vedení zásluhou gólů Jonni Ericssona a Henrika Tallindera, za český tým pak už jen korigoval ve 33. minutě v přesilovce Jiří Hudler.

Češi tak proti Švédům neuspěli stejně jako minulý týden v rámci Českých her v Brně, na nichž prohráli 0:1.

Švédům se navíc podařilo českému týmu oplatit porážku z posledního zápasu ve Stockholmu. Na loňském MS totiž Češi vyhráli ve čtvrtfinále 4:3.

Češi tahali od úvodu za kratší konec

Domácí hokejisté si hned v úvodu zápasu vynutili tlak díky přesilové hře. Tu sice nevyužili, ale záhy se už mohli radovat z gólu, když se Ericsson prosadil střelou zblízka.

Při dalších dvou přesilovkách Švédska pak v české brance čaroval Alexander Salák. Pozorný musel být i při vlastní početní výhodě, kdy do šance ujel Thörnberg.

Po přestávce zaměstnala šbédského brankáře Enrotha nově složená třetí útočná formace Hertl-Kovář-Tenkrát, švédský brankář byl ale připraven.

Naopak Švédové z protiútoku zvýšili. Tallinder překvapil Saláka střelou od modré, český gólman měl totiž zakrytý výhled.

Češi sehráli power-play špatně

Ve 33. minutě se ovšem českému týmu podařilo snížit. Hudler chytře číhal před brankou a v přesilové hře trečoval Voráčkovu ránu.

Minutu před druhou přestávkou zasáhl do zápasu na 25 sekund i druhý český gólman Pavel Francouz, Salák totiž přejel červenou čáru a musel střídat. Do branky se ale hned při dalším střídání vrátil.

Ve třetí třetině mohl dvakrát zvýšit Axelsson, ale v obou případech se vyznamenal Salák.

Češi nakonec vyrovnat nedokázali, i když hráli v závěrečné minutě přesilovku a power-play. Švédové si tak na turnaji připsali první tři body.

Výsledek:

Skupina A (Stockholm):

Švédsko - Česko 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. J. Ericsson (Thörnberg, Järnkrok), 24. Tallinder (Lundqvist, E. Gustafsson) - 33. Hudler (Voráček, Tlustý). Rozhodčí: Bulanov, Olenin (oba Rus.) - Carlson (Kan.), Schrader (Něm.). Vyloučení: 5:4, navíc Tallinder (Švéd.) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 12.500 (vyprodáno).
Švédsko: Enroth - Fälth, S. Kronwall, E. Gustafsson, Tallinder, Granberg, Fransson - Axelsson, Persson, L. Eriksson - S. Hjalmarsson, Lundqvist, Jämtin - J. Ericsson, Lindberg, Landeskog - Danielsson, Järnkrok, Thörnberg - Pettersson. Trenér: Pär Marts.
Česko: Salák (38:17 - 38:42 Francouz) - Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák - Vrbata, Hanzal, Fleischmann - Voráček, Hudler, Tlustý - Hertl, Jan Kovář, Tenkrát - Irgl, Novotný, Hubáček. Trenér: Alois Hadamczik.