Straka vs. Jágr? Souboj titánů rozhodli plzeňský gólman Rask

Jágrovo Kladno zastavil ve Strakově Plzni finský brankář Tuuka Rask.
V předehrávce 11. kola Tipsport extraligy na sebe v bitvě o 4. místo v tabulce narazily týmy domácí Plzně a hvězdného Kladna. V utkání na sebe narazili bývalí spoluhráči z reprezentace, Pittsburghu a nebo New Yorku Rangers Jaromír Jágr a Martin Straka.
Nejen hosté měli ve svém týmu hvězdy. V dresu Plzně nastoupil druhý brankář Bostonu Bruins a držitel Stanley Cupu 2011 Tuukka Rask.
A oba se dobře bavili. Sledovali napínavou podívanou, která neskončila v základních 60 minutách.
Jágrova řada se prosadila už v 5. minutě, ale Jágr samotný si bod nepřipsal.
11. 10. 2012 21:11
V duelu 11. kola hokejové Tipsport extraligy se domácí Plzeň vedená Martinem Strakou utkala s Jágrovým Kladnem.

Plzeň - Duel hokejistů Plzně a Kladna, jenž patří dvěma hokejovým legendám Martinu Strakovi a Jaromíru Jágrovi, rozhodl až v samostatných nájezdech pro Plzeň úspěšným pokusem Jan Kovář.

Vítězové tak poskočili v neúplné tabulce hokejové Tipsport extraligy po 11. kole na druhé místo za vedoucí Kometu Brno, poražení pak zůstali pátí o skóre za Třincem.

Očekával se souboj Jágra a Straky, tedy bývalých spoluhráčů z reprezentace, Pittsburghu a New Yorku Rangers, utkání ale nakonec mělo jiné hrdiny.

Především oba brankáře, kteří si zaslouženě odnesli ceny pro nejlepší hráče zápasu. Kladenský Jan Chábera zářil více, protože ho plzeňští více zaměstnali. Fin ve službách Plzně, hvězda Bostonu Tuukka Rask, zase ovládl samostatné nájezdy.

Rytíři lépe začali, indiánům patřil konec

Rytíři začali lépe a prvních deset minut neustále zaměstnávali Raska. Do vedení šli již po pěti minutách. Skvělou samostatnou akci Plekance zakončoval z bezprostřední blízkosti Jiří Tlustý.

Plzeň v polovině první části vyrovnala hru, ovšem přibrzdila jí dvě vyloučení po sobě.

Od druhé třetiny už ale Indiáni dominovali a hrál se skvělý hokej. V přesilovkách byli nebezpečnější než hosté, což potvrdil ve 25. minutě Gulaš.

Svou aktivitou dovezl puk až do brankoviště, kde si ho nešťastně poslal do vlastní sítě obránce Majeský.

Poslední pětiminutovka druhé části přinesla ofenzivní smršť. Útok střídal útok, šance střídala šanci, ovšem Chábera i Rask se překonávali v parádních zákrocích.

Jágr proměnil nájezd, jeho parťáci ne

Na přelomu druhé a třetí třetiny měli domácí možnost pětiminutové přesilovky za hrubý faul Mocka na Martina Straku. Jenže prosadit se nedokázali.

Ve třetí třetině se kladenští soustředili překvapivě spíše na obranu a Plzeň neměla štěstí v koncovce.

Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, v němž mělo Kladno možnost výhodně přesilovky čtyř proti třem.

Nájezdy načal skvělým blafákem Jágr, jenže podobné kousky pak předvedli domácí Hanzlík a Kovář. Plekance a Tlustého vychytal Rask a vybojoval bod navíc pro Indiány.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Gulaš, rozhodující sam. nájezd Jan Kovář - 5. Tlustý (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2, navíc Mocek (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 8236.
Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Havlíček, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým a Michal Straka.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Eberle, Dragoun, M. Látal - Valský, Melka (26. Bicek), Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

1. HC Kometa Brno 10 6 2 2 0 35:22 24
2. HC Škoda Plzeň 11 5 3 1 2 37:28 22
3. PSG Zlín 10 6 1 1 2 28:24 21
4. HC Oceláři Třinec 10 6 1 0 3 33:21 20
5. Rytíři Kladno 11 6 0 2 3 33:24 20
6. HC Verva Litvínov 10 4 3 0 3 32:29 18