Štajner: Byla to prasárna. Na Patáka prý někdo vytvářel tlak

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 5. 2013 13:58
Podle vedení fotbalistů Liberce je možné, že se někdo ve středeční semifinálové odvetě poháru snažil vytvářet tlak na trojici rozhodčích v čele s Michalem Patákem.
Jiří Štajner a celý Liberec cítí křivdu po odvetě semifinále Poháru České pošty. | Foto: Sport

Liberec - Podle vedení fotbalistů Liberce je možné, že se někdo ve středeční semifinálové odvetě Poháru České pošty v Jablonci snažil vytvářet tlak na trojici rozhodčích v čele s Michalem Patákem. Navzdory tomu, že hráči Slovanu po vyřazení cítili velkou křivdu a obvinili sudí z tendenčního řízení, ale vedení klubu protest proti arbitrům nepodá.

"Protest proti tendenčnímu řízení zápasu podávat nebudeme, protože zkušení rozhodčí si svoje rozhodnutí obhájí. Musíme se spolehnout na zprávu delegáta," řekl v dnešním prohlášení liberecký ředitel Libor Kleibl.

Liberečtí se cítí poškozeni hned několika verdikty

Věří, že zápas důkladně rozebere na svém zasedání komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. "Posouzení nechť udělá komise rozhodčích. Ta bohužel ale neposoudí, kdo a proč se v tomto utkání mohl snažit vytvářet tlak na rozhodčí," dodal Kleibl.

Liberečtí se cítili poškozeni několika spornými verdikty, především v první půli. U Patáka několikrát marně reklamovali odpískání ruky, jednou v pokutovém území. Nelíbily se jim také udělené žluté karty ani to, že sudí podle nich přibližně v polovině úvodního dějství nenechal v nadějné situaci výhodu. V závěru rozhodčí neuznali Rybalkův gól kvůli údajnému ofsajdu.

Kušnír: Počet hráčů na hřišti byl 14:11

"Od první minuty bylo vidět, kam to rozhodčí směřuje. (Jablonečtí) měli na hřišti dvanáct hráčů," zlobil se obránce Ondřej Kušnír na Patáka. Později na Twitteru uvedl: "Počet hráčů na hřišti 14:11."

Kritikou nešetřil ani špílmachr Jiří Štajner. "Dnešní zápas v Jablonci byla velká prasárna," napsal po zápase na Twitter. Trenér Jaroslav Šilhavý nechtěl Patákův výkon komentovat, rozhodčí ale podle něj zápas Liberci neprohráli. Slovan po porážce 0:2 z poháru vypadl.

Rozhodčí Paták naštval i Hradec Králové

Patákovými výroky se v poslední době necítil poškozen jen Liberec. Sudí z Horní Břízy významně zasáhl do dění v nedělním ligovém zápase o záchranu mezi Hradcem Králové a Slováckem, když během tří minut v druhé půli udělil domácímu Harisi Harbovi dvě žluté karty a vyloučil ho. V druhém případě ho potrestal za údajné filmování. Hradec v deseti ztratil vedení 2:1, prohrál 2:3 a propadl se na sestupovou patnáctou příčku za Teplice.

Harba po zápase tvrdil, že o simulování nešlo, že ho protihráč fauloval. Šokovaný Patákovým výrokem byl také domácí veterán Marek Kulič. "Abych pravdu řekl, tohle se mi v kariéře ještě nestalo. Aby hráč dostal doma za simulování červenou kartu. Navíc v takhle důležitém zápase," řekl pro klubový web. "I kdyby Haris nakrásně simuloval, tak chvíli předtím byl na něho faul. Jenže on to ustál, dostal výhodu a pak spadl," dodal.