Spartě změna koučů nepomohla, těsně prohrála derby

FOTO Sparťanům v derby znovu utekly všechny body
Čtvrteční předehrávku 9. kola hokejové extraligy obstaralo tradiční derby pražských ´S´.
Do O2 arény přišla nejnižší návštěva na derby za posledních šest let - 6771 diváků. Nutno však dodat, že hokej měl velkou konkurenci jiných akcí, především fotbalové Evropské ligy.
Slávistický kotel však byl plný.
A činil se také choreem.
4. 10. 2012 20:41
Slavia vyhrála hokejové derby se Spartou 3:2.

Praha - Mizérie hokejistů Sparty nebere konce. Holešovický celek prohrál posedmé v řadě, tentokrát v 9. kole nestačil na městského rivala Slavii, jíž podlehl těsně 2:3.

Spartě tak zatím nepomohl ani příchod nového kouče Václava Sýkory, který po minulém střetnutí s Třincem nahradil Richarda Žemličku.

Vyrovnané derby pražských ´S´ rozhodl až necelé tři minuty před koncem osmnáctiletý mladík Tomáš Hertl.

Na návštěvnosti tradičního utkání se výrazně podepsala vysoká konkurence fotbalové Evropské ligy a dalších atraktivnějších střetnutích v tomto období, a tak do O2 arény dorazilo ´jen´ 6771 diváků, nejméně od října 2006.

Dvojí vedení Sparty

Úvod utkání patřil Slavii, Neuvirth se musel zvlášť činit při únicích Krenželoka a Červenky. Do vedení však šla Sparta, když skóre ve 13. minutě otevřel navrátilec ze Lva Tomáš Rachůnek.

Domácí na vyrovnání nečekali dlouho. V 17. minutě uklidil odražený puk do sparťanské klece Růžička.

Výsledkově vyrovnaná byla také druhá část. Hosté si znovu vybudovali těsný náskok, když přesilovku pět na tři využil Ton.

Záhy dostala stejnou možnost také Slavia, jenže nedokázala dvojnásobnou početní převahu zužitkovat. Chuť si slávisté spravili ve 36. minutě, střelu Kempného tečoval Poletín.

Tříbodová Hertlova dorážka

Drama pokračovalo. Sparta na přelomu druhé a třetí třetiny přežila čtyřminutové oslabení a v 50. minutě málem šla znovu do vedení. Střelu Bahenského však zastavila tyč.

Když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, dostala Slavia možnost další přesilovky a využila ji dokonale. Alinčův pokus dorazil do odkryté branky Hertl a rozhodl o osudu všech bodů.

9. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. V. Růžička ml. (P. Jelínek, Kadlec), 36. Poletín (Kempný), 58. Hertl (Alinč) - 13. T. Rachůnek (Jánský), 27. Ton (J. Hlinka, Vallin). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 6771.

Slavia: Furch (18. Kopřiva) - Kadlec, Kučný, Šulc, Dresler, Kuboš, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Červenka, V. Sobotka - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Kalla, Poletín - od 21. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster (21. Bahenský), Tenkrát - Jánský, Vantuch, T. Rachůnek - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.