Fotbalisté Sparty si do odvety 3. předkola Evropské ligy vezou z Vídně náskok
Leo Kweuke bojuje v dresu Sparty na hřišti Admiry Vídeň
Leo Kweuke bojuje v dresu Sparty na hřišti Admiry Vídeň | Foto: Reuters

Vídeň - Tenhle mač se Spartě vydařil. Vídeňská Admira by neměla být týmem, který by mě Letenským komplikovat cestu do Evropské ligy.

V úvodním zápase třetího předkola zvítězili Pražané ve městně na Dunaji 2:0 a do odvety, která se hraje příští čtvrtek, si tak vezou velmi nadějný náskok. Utkání jsme sledovali v online reportáži.

Své zápasy třetího předkola sehrály i další dva české týmy. Plzeň vyhrála v polském Chorzowě 2:0, zato Boleslavští podlehli stejným rozdílem, tedy 0:2, v nizozemskm Enschede.Více o těchto zápasech zde.

Spartě k vítězství v první půli významně pomohla vlastní branka dezorientovaného Meyoungoua. Po změně stran pak Sparta dominovala a po Krejčího parádní akci snadno skóroval neobsazený Kweuke.

Krejčí zraněn: Luxace ramene...

Mínusem utkání je pro Spartu fakt, že si v závěru poranil ramenoLadislav Krejčí, do kabin odcházel s bolestivou grimasou. "Jde o luxaci ramene, odjel do nemocnice," prohodil nevesele trenér Vítězslav Lavička.

Úvod zápasu patřil domácím. Byli živější, pohyblivější. Na ukazateli svítila teprve 5. minuta a obrana Sparty už přežila dva požáry. Obrovskou šanci pak měl ve 26. minutě před brankou pozapomenutý Ouedraoga. V koncovce ale i on selhal.

"V té fázi se projevovalo, že máme v týmu mladé hráče, kteří se s poháry teprve seznamují. Pomohl nám pak samozřejmě vlastní gól domácího týmu," glosoval průběh Lavička.

Admira přispěchala s dárečkem

Tenhle dárek si Sparta převzala ve 29. minutě, kdy zatáhl balon Vidlička a jeho centr Mevoungou hlavou "neomylně" poslal do sítě svého zkoprnělého spoluhráče, brankáře Tischlera.

Po změně stran jako by se Admira ze hřiště úplně vytratila. Sparta získávala jasnou převahu, několikrát střelecky zlobil Kweuke.

Jeho klíčová chvíle přišla v 58. minutě, kdy Krejčí na levé straně začaroval a poslal mu balon do optimální pozice. Kweukemu nepřekážel ani žádný obránce, takže neměl s řešením situace nejmenší problém. A Sparta vedla 2:0.

"Závěr ale opět patřil soupeři," nelíbilo se Lavičkovi. Gólovou střelu Hosinera ale zpacifikoval Vaclík, těsně předtím autor "vlastence" Mevoungou svůj hřích neodčinil, když těsně přestřelil.

Admira Mödling - Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 29. vlastní Mevoungou, 58. Kweuke. Rozhodčí: Hansson - Nilsson, Andren (všichni Švéd.). ŽK: Schwab, Hosiner - Kadlec.

Admira: Tischler - Plassnegger (77. Schick), Windbichler, Drescher, Weber - Sabitzer, Schachner, Mevoungou, Ježek (71. Seebacher) - Schwab, Ouédraogo (60. Hosiner). Trenér: Kühbauer

Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Holek - Kadeřábek (80. Přikryl), Hušbauer, Kerič (54. Kadlec), Krejčí (90. Zápotočný) - Kweuke. Trenér: Lavička.

Přehled dalších výsledků

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Ruch Chorzow - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0), Twente Enschede - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0), Anži Machačkala (Rus.) - Vitesse Arnhem (Niz.) 2:0 (0:0), KuPS Kuopio (Fin.) - Bursaspor 1:0 (0:0)

Arsenal Kyjev - Mura (Slovin.) 3:0 (1:0), Dila Gori (Gruz.) - Anorthosis Famagusta 0:1 (0:0), Bnei Jehuda Tel Aviv - PAOK Soluň 0:2 (0:0), Tromsö (Nor.) - Metalurg Doněck 1:1 (1:0) - gól domácích Ondrášek.

APOEL Nikósie - Aalesund (Nor.) 2:1 (1:1), AIK Stockholm - Lech Poznaň 3:0 (0:0), Kalmar (Švéd.) - Young Boys Bern 1:0 (1:0), Ried (Rak.) - Legia Varšava 2:1 (0:0), Heerenveen - Rapid Bukurešť 4:0 (1:0)

Servette Ženeva - Rosenborg Trondheim 1:1 (0:0) - gól hostů Dočkal, Steaua Bukurešť - Spartak Trnava 0:1 (0:1), Genk - FC Aktobe (Kaz.) 2:1 (2:1), Asteras Tripoli (Řec.) - Marítimo (Portug.) 1:1 (0:0), FC Gomel (Běl.) - Liverpool 0:1 (0:0)

Horsens (Dán.) - Elfsborg (Švéd.) 1:1 (0:0), Videoton (Maď.) - Gent 1:0 (0:0), Crvena Zvezda Bělehrad - Omonia Nikósie 0:0, Hajduk Split - Inter Milán 0:3 (0:2), Dundee United - Dinamo Moskva 2:2 (1:0)

Saint Patrick's Athletic (Ir.) - Hannover 0:3 (0:1), Eskisehirspor - Olympique Marseille 1:1 (0:0), Athletic Bilbao - Slaven Koprivnica (Chorv.) 3:1 (2:1), Vojvodina (Srb.) - Rapid Vídeň 2:1 (0:0), FK Sarajevo - Zeta Golubovci (Č. Hora) 2:1 (2:1).