Hokejová Tipsport extraliga • Poslední kolo • 18:15

Sledovali jsme ŽIVĚ poslední kolo hokejové extraligy

Dobrý den, vítejte u online reportáže z posledního kola hokejové extraligy. Kdo získá Prezidentský pohár a kdo se nedostane do předkola? Všechny zápasy začínají v 18:15.

Pojďme se podívat na rozpis jednotlivých zápasů a o co kterému z týmů jde:

Zlín - Pardubice (Oba potřebují zvítězit. Zlín hraje o Prezidentský pohár, Pardubice o účast v play off.)

Liberec - Vítkovice (Oba potřebují zvítězit. Liberec hraje o body do konečné tabulky, nechce-li se strachovat v baráži, Vítkovice o účast v play off.)

Sparta - Kometa (Oba potřebují zvítězit. Sparta hraje o čtvrté místo a šanci začínat play off na domácím ledě, Kometa o účast v play off.)

Třinec - Plzeň (Oba potřebují zvítězit. Třinec hraje o čtvrté místo, Plzeň o Prezidentský pohár)

České Budějovice - Slavia (Budějovicím o nic nejde, Slavia hraje o Prezidentský pohár.)

Kladno - Karlovy Vary (Kladnu o nic nejde, Karlovy Vary ale potřebují body do tabulky, aby se vyhnuly baráži.)

Chomutov - Litvínov (Chomutov ještě může zkusit útok na nebarážové pozice, Litvínov hraje o čtvrté místo)

Shrnuto, podrtrženo, nejzajímavější to bude na obou koncích postupové desítky. O Prezidentský pohár se pere Zlín, Slavia a Plzeň, o předkolo zase Brno, Pardubice a Vítkovice. Více o bodové matematice vám přinášíme v článku ZDE.

Jen pro připomenutí. Po posledním kole o postavení v tabulce při rovnosti bodů už nerozhoduje celkové skóre, ale vzájemné zápasy týmů!

Úvodní buly vhozena. Drama může začít!

0:19

Tak to byl fofr! Chomutov se proti Litvínovu trefil hned v první minutě. David Hruška byl tím, kdo prostřelil Francouze.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - Piráti Chomutov.
3:17

Za Prezidentskou trofejí vykračuje Zlín. Krásnou přesilovkovou kombinaci zakončil Petr Čajánek.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - PSG Zlín.
4.

Na Spartě se hraje v obrovském tempu, první přerušení následovalo až po čtyřech minutách hry. Hraje se nahoru dolů a hlasitější fanoušci Brna už děkují brankáři Trvajovi, který vychytal velkou šanci Jaroslava Hlinky.

5:06

Sparta vede 1:0! Krátce na to už ale Trvaj kapituloval. Sparta otevírá skóre. Daniel Přibyl sebral za bránou puk, vyjel si před ní a trefil se mezi brankářovy betony!

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Sparta Praha.
7:23

Prosazují se i Karlovy Vary na ledě Kladna. Skóre otevírá Lukáš Pech.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Energie Karlovy Vary.
2:58

Vítkovice vedou 1:0. V Liberci se povedlo Lukáši Klimkovi dostrkat puk za Marka Schwarze.

8

Brnu tečou nervy. Sparta má jasně navrch a teď bude hrát minutu a půl přesilovou hru. Tomáše Svobodu totiž na trestnou lavici následuje zkušený Leoš Čermák, který úplně nesmyslně dohrál Pince tělem v brankovišti.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Kometa Brno.
8:38

Brno pyká! Sparta vede 2:0! Vladimír Sičák drtivý tlak v početní výhodě proměňuje přesnou bombou do šibenice. Sparta vede 2:0 a Brnu se play off stále více vzdaluje.

7:52

Piráti vedou už 2:0 nad Litvínovem. Druhý zásah si připsal David Hruška.

13

Na Spartě už běží třináctá minuta. Kometa je stále pod tlakem domácích zavřená v pásmu. Trvaj chytá jednu těžkou ránu za druhou.

10.

Za této konstelace by do play off nepostupovala Kometa! Prezidentský pohár by pak bral Zlín!

11.

Mistr ligy z prožívá ve Zlíně od začátku krizi. Dost možná osudovou. Pardubičtí prohrávají a nejsou schopni založit kloudný útok. Teď navíc fauloval Píša a nabídl domácím šanci v přesilovce zdvojnásobit náskok.

13.

Teď navíc v krátké době za sebou faulovali Píša a Kočí, a nabídli tak domácím šanci v přesilovce 5 na 3 zdvojnásobit náskok.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
13:08

Zlín vede 2:0! Dvojnásobnou přesilovku využil Ondřej Veselý. Dokud bude ale Brno prohrávat se Spartou, jsou Pardubice zachráněny.

13:29

Litvínov boj o čtvrtou příčku nevzdává! Snižuje v Chomutově na 1:2 díky trefě Michala Trávníčka.

19

V Praze stále všechno při starém. Sparta vede nad Brnem 2:0, trošku se však mění obraz hry. Brno dvě minuty před koncem třetiny přidává na kroku a začíná srovnávat krok. Snížit mohl před malou chvíli Zohorna, který se snažil obtočit kolem brány, jenže Pinc byl betonem rychlejší. Stále tak platí, že Brno v tuto chvíli hraje play out.

18:09

Nejrychleji se hraje v Kladně, kde je na konci první třetiny čerstvě vyrovnáno na 1:1. Mensatora překonal Miloslav Hořava.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - Rytíři Kladno.

V Praze skončila první třetina. Sparta vede nad Brnem 2:0! Výsledek je naprosto zasloužený. Na Brnu je od začátku vidět nervozita. Hosté by potřebovali vstřelit gól, aby jim trošku změkly nohy. Sparta hraje v klidu, uvolněně, vyhrává osobní souboje a je na tom mnohem lépe bruslařsky. To jsou všechno předpoklady, které moc Kometě v boji o play off nepomáhají. Sparta zároveň vzhledem k průběžnému výsledku v Třinci, kde se hraje s Plzní stále 0:0, hraje na čtvrtém místě!

17:19

Pardubicím zatím nezbývá nic jiného než fandit Spartě. Jaroslav Balaštík totiž zvyšuje už na 3:0.

20.

První třetina už skončila v Třinci, který hostí Plzeň a to je také jediný zápas, kde zatím nepadl gól.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Oceláři Třinec.
Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Oceláři Třinec. | Foto: Aktuálně.cz
19:15

Těsně před koncem první části se totiž radují Slávisté na ledě Českých Budějovic. Vedou 1:0 po trefě Jakuba Sklenáře.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Slavia Praha.
20.

Konec prvních třetin: Zlín - Pardubice 3:0, Budějovice - Slavia 0:1, Třinec - Plzeň 0:0, Kladno - Vary 1:1, Sparta - Brno 2:0, Liberec - Vítkovice 0:1, Chomutov - Litvínov 2:1

Pokud by zůstaly akutální stavy, tak by Prezidentský pohár vyhrál Zlín, před druhou Slavií a třetí Plzní. Čtvrtá by pak byla Sparta, pátý Třinec a šestý Litvínov. Do předkola by postoupily Vítkovice a Pardubice na úkor Brna.

21

V Praze začala druhá třetina. Přesně v moment, kdy hráči Komety vcházeli na led, pustili pořadatelé na kostku průběžné výsledky z ostatních stadionů. No uvidíme, co stav Zlín - Pardubice 3:0 s hosty udělá.

23:34

Třinec vstoupil do druhé části dobře a vede 1:0 nad Plzní! Dlouho držel hosty nad vodou brankář Mazanec, nakonec ale v oslabení kapituloval po střele Václava Varadi.

20:41

Nabuzené přišly z kabiny zřejmě i Vary, které se v Kladně ujaly vedení po gólu Václava Skuhravého.

25

Na Spartě mohlo být téměř rozhodnuto! Brno zachránila po ráně Karla Pilaře tyč!

25:23

Třinec zřejmě našel recept na plzeňského brankáře a vede už 2:0. Druhou branku přidává Jakub Orsava.

27

Fanoušci Brna křičí "Musíme vyhrát!" Jenže zatím k tomu mají hodně daleko. Zase se hraje víc před brněnským brankářem Trvajem.

24.

Ve Zlíně mají Pardubice první přesilovku v utkání, ale brankář Sedláček zatím drží nulu na svém kontě.

26.

Zatím to tedy na žádné drama a velké přeskupování nevypadá. Zlín jednoznačně drží Prezidentnský pohár ve svých rukou. Brno si naopak šlape samo po vlastním postupu do předkola a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo měnit.

30

V Holešovicích se zápas přechýlil do druhé poloviny. Sparta stále vede 2:0 a je jasně lepším týmem. Trvaj chytá jednu obrovskou šanci za druhou. Naposledy ho ze tří metrů napálil do masky úplně volný Radek Phillip.

31

Brno má dobrou šanci vrátit se do zápasu a boje o play off. Angel Krstev dostal čtyři minuty za vysokou hůl. Brno teď bude hrát 43 vteřin přesilovku čtyři na tři, pak bude pokračovat dlouhá klasická početní výhoda.

27:44

Vary vedou nad Kladnem už 3:1. Autorem branky Martin Zaťovič.

32

Ale tohle je krize. Brno se proti třem nedostalo do pásma, dvě šance měla naopak Sparta. V tuto chvíli se dva potrestaní hráči vrátili na led a Brnu pokračuje tři minuty dlouhá přesilovka pět na čtyři.

28.

Pardubický Jiří Vašíček se jen těžko zvedá z ledu po střetu s jedním ze zlínských hráčů. Odvést na střídačku ho museli zdravotníci. Chvíli před tím nastřelil domácí Holík tyč.

35

Sparta je kompletní. Brno se do tlaku dostalo až na poslední minutu, Petrovický měl šanci, jeho lehká teč ale mířila nad. Přesilovku teď budou hrát navíc domácí. Brnu čas utíká obrovsky rychle.

36.

Budějovický Mountfield se tlačí za vyrovnáním. Jednobrankové vedení Slavie zatím drží brankář Kopřiva.

32.

Ve Zlíně se rozpoutala potyčka. Holík nakonec složil Semoráda na zem. A to je zlínský útočník možná o hlavu menší.

40.

V Českých Budějovicíh už je po druhé třetině. Domácí se proti Slavii neprosadili a tak je stav stále 0:1.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Mountfield České Budějovice.
40.

Stejně tak v Třinci, kde vedou domácí 2:0 nad Plzní.

40

Skončila druhá třetina. Sparta vede nad Brnem stále 2:0! Hosté mají před sebou posledních dvacet minut, aby udělali něco s výsledkem. Pokud se nestane zázrak ve Zlíně, stačí Brnu klidně jen vyrovnat. Na konci druhé dvacetiminutovce už to s Kometou vypadalo trochu lépe, série šancí ale ke gólu nevedla.

34:50

Ve Zlíně se mění skóre. Jan Buchtele snižuje z dorážky na 1:3.

39:06

Těsně před koncem druhé třetiny vyrovnává Litvínov v Chomutově na 2:2. Trefil se Michal Trávníček

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Verva Litvínov.
37:08

To jsou věci! Pardubice vyrovnávají na 3:3 během půl minuty! Nejprve Robert Kousal a po něm Tomáš Nosek překonali Sedláčka.

Stavy po 2. třetinách: Kladno - Vary 1:3, Chomutov - Litvíno 2:2, Budějovice - Slavia 0:1, Liberec - Vítkovice 0:1, Sparta - Kometa 2:0, Zlín - Pardubice 3:3, Třinec - Plzeň - 2:0

Stav ve Zlíně otevírá šance pro Slavii na zisk Prezidentského poháru. Pražané zatím stále vedou 1:0 nad Budějovicemi a mají v tabulce jen jeden bod ztrátu na Zlín. Co se týče ostatních míst, tam se oproti první třetině nic nemění, Brno je stále za hranou postupu.

41

V Prazezačala třetí třetina. Jestli se Kometa dívala o přestávce na výsledky, musel to být pořádný šok. Pardubice totiž ve Zlíně neskutečně zabraly. Za těchto okolností má Brno přesně dvacet minut na to, aby zápas otočilo.

40:37

To je šok!  SPARTA VEDE 3:0! Dominik Pacovský dává Brnu další drtivou ránu hned 37 vteřin po začátku třetí třetiny. Teď už je to s Kometou hodně kritické!

46.

České Budějovice rozhodně nevypadají, že budou Slavii nějak komplikovat cestu za třemi body, a tím i případným ziskem Prezidentského poháru. Ve třetí třetině se hraje nadále dost opatrně. Do konce základní hrací doby zbývá čtrnáct minut.

45:11

S Kometou je ámen. SPARTA VEDE 4:0! Petr Ton z levé strany se štěstím propálil Trvaje. Teď už při pohledu na led nevím, co by se muselo stát, aby Kometa zápas otočila.

Pro Petra Tona je to zároveň jeho 250. gól v dresu Sparty.

HC Sparta vs Škoda Plzeň
HC Sparta vs Škoda Plzeň | Foto: Eduard Erben
40:27

Chomutov si doma bere zpět vedení nad Litvínovem. Miroslav Zálešák proměnil nařízené trestné střílení.

42:20

Vítkovice si pojišťují postup do předkola a vedou už 2:0 nad Libercem. Druhý gól obstaral Radim Hruška.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Vítkovice Steel.
52.

Kdyby se dnes v noci udělovaly Oscary i za nejnudnější výkon ve vedlejší roli, hráči Mountfieldu by patrně byli žhavými kandidáty na zlatou sošku. Do útočné třetiny (Slavie) se nepodívali ani ve vlastní přesilovce, a to už je co říct. Do konce základní části zbývá necelých osm minut.

43:34

Litvínov prohrává už 2:4. Za domácí přidal další branku Vojtěch Kubinčák.

48:34

Třinec si zřejmě vítězství pohlídá. Proti Plzni už vede 3:0. David Květoň autorem třetí trefy.

52

Na Spartě se zápas pouze dohrává. Fanoušci Brna sympaticky rozjeli pokřik "Povstaň, jsi li Komeťák." Ani oni sami už ale nevěří.

56.

Jihočeši jsou kvůli držení Květoně v oslabení, Slavia má šanci zvýšit svůj hubený náskok 1:0.

60.

Běží poslední minuta a Slavia stále drží v Českých Budějovicích vedení 1:0.

47.

Zlínské drama pokračuje. Oba týmy nechtějí udělat chybu a hraje se hlavně ve středním pásmu. Chtít vyhrát by ale měli hlavně domácí. Pardubice nejspíše mají informace o tom, že Kometa je ze hry.

60.

Hotovo, Slavia vítězí v Českých Budějovicích brankou Jakuba Sklenáře 1:0, a hází tak rukavici do Zlína. Ten musí nyní zvítězit (v základní hrací době, nebo prodloužení), aby si udržel první příčku po základní části. Aktuální stav na stadionu Luďka Čajky je Zlín - Pardubice 3:3. Ze hry o Prezidentský pohár jsou každopádně plzeňští Indiáni, trofej  získa buďto Slavia, nebo Berani.

57:32

Třinec si doma proti Plzni otevřel střelnici. Na 4:0 zvýšil Martin Růžička, který tak ještě navyšuje svůj bodový rekord v extralize.

57:05

To je potupa! Brno v Praze prohrává už 0:5! Zdeněk Bahenský hromově rozezpíval 6 666 diváků v hale k písničce "Pátá právě teď odbyla."Brno letos bude hrát pouze skupinu o udržení.

60

Sparta vede 6:0! Peter Jánský prostřelil minutu před koncem Trvaje pošesté. Brno se loučí s play off kanárem!

53.

Pojďme se blíže podívat na situaci ve Zlíně. Pardubice nyní hrají přesilovou hru, ale nemohou se pořádně udržet v pásmu.

55.

Menší drama proběhlo v Liberci, kde nejprve Bílí tygři v signalizované výhodě snížili na 1:2 brankou Tomáše Pospíšila, ale už o jedenáct sekund později opět upravil na dvoubrankový rozdíl Marek Bartánus. Hostující fans slaví, play off v Ostravě bude.

Na Spartě je konec. Brno má hlavy dole. Základní část totiž zakončilo ostudným debaklem 0:6 a loučí se s možností hrát play off. Sparta sice nahnala skóre, ale na konci rozhodují vzájemné zápasy, takže čtvrtfinále začne venku. Bude hrát s Třincem.

60.

Třinec vítězí 4:0 nad Plzní. Západočeši mají jisté, že v základní části skončí třetí. Oceláři si rozdělí 4. a 5. místo se Spartou, což znamená že právě tyhle dva týmy se potkají ve čtvrtfinále play off.

58.

A ještě jednou se trefuje Marek Bartánus, který využil skvělou přihrávku Káni a skóroval do prázdné branky. Vítkovice vedou v Liberci 4:1 a na dálku bojují s Pardubicemi o devátou příčku pro předkolo play off.

55.

Pardubice mají v proti Zlínu teď další přesilovku, ale opět se jim příliš nedaří. Domácí se v pohodě brání.

60.

Dohrály také Vary, které vvenku porazily Kladno 3:1 a připsaly si cenné tři body v boji o udržení se v extralize.

Vítkovice nakonec vítězí v Liberci 4:2 po závěrečné brance Tomáš Bulíka a v pohodě si zajišťují předkolo play off. V konečné tabulce základní části bude Steel devátý, protože má lepší bilanci s Pardubicemi, které ještě bojují o body ve Zlíně.

58.

Ve Zlíně všechno nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení. Pro Zlín by měl jeden bod cenu Prezidentského poháru!

V předkole play off si to tedy rozdají České Budějovice (8.) s Vítkovicemi (9.) a Kladno (7.) s Pardubicemi (10.)!

59.

Pardubický Petr Mocek teď složil Ondráčka a oslabuje svůj tým, dostal 2+10 a zápas pro něho skončil.

Dohráno je i v Chomutově, kde prohrál Litvínov 2:5. To tedy znamená, že se "Cheza" ve čtvrtfinále play off utká s Plzní!

60.

Ve Zlíně je ve třetí části dohráno! V prodloužení či v případných nájezdech se rozhodne o tom, kdo letos získá trofej pro vítěze záklůadní části. Buď to bude Zlín nebo Slavia. Pardubicím už vlastně o nic nejde. Předkolo mají zajištěné z desátého místa.

61.

Domácí PSG bude v prodloužení ještě dohrávat přesilovku 4 na 3 po vyloučení Mocka.

61.

Zlín má smůlu! Nejprve Balaštík netrefil odkrytou klec, po něm Zámorský rozezvučil tyč.

62.

Už se hraje ve čtyřech. Pardubice oslabení s vypětím všech sil přežily.

63:16

Zlín vítězí 4:3 v prodloužení a získává Prezidentský pohár. Po sólu Čajánka dorazil puk do sítě Patrik Urbanec.

Aktuální tabulku extraligy po posledním odehraném kole najdete zde!

Ikona - tabulka Tipsport extraliga
Ikona - tabulka Tipsport extraliga | Foto: Tomáš Kunc

To je pro dnešek vše! Ještě si shrňme výsledky: Zlín - Pardubice 4:3 po prodloužení, Kladno - Vary 1:3, Třinec - Plzeň 4:0, Chomutov - Litvínov 5:2, Budějovice - Slavia 0:1, Sparta - Kometa 6:0, Liberec - Vítkovice 2:4