Slavia má mečbol, Zlín o něj v poslední minutě přišel

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 3. 2013 19:45
Hokejisté Slavie smetli Kladno 5:1 a od postupu do extraligového semifinále je dělí jen jedno vítězství. Série Zlín - Vítkovice je srovnaná na 2:2.
Slavia rozdrtila Kladno 5:0 a dělí jí jen jedno vítězství od postupu do semifinále extraligy. | Foto: CPA

Kladno - Hokejisté Slavie deklasovali ve čtvrtém utkání čtvrtfinále Kladno na jeho ledě 5:1 a dělí je jen jedno vítězství od postupu do semifinále.

Zlín v Ostravě o třetí vítězství přišel znovu v poslední minutě zápasu.

Vítězství Slavie dvěma góly režírovali Vladimír Růžička mladší a Jan Holub. Jinak skvělý gólman Kladna Jan Chábera dnes vydržel v bráně jen do poloviny zápasu. Za svá záda pustil čtyři góly.

Kladno už od prvních minut soupeři nestačilo. Slavia měla drtivou převahu a polevila až v poslední třetině za už rozhodnutého stavu 5:0. Kladnu se až šest minut před koncem podařilo alespoň snížit na konečných 1:5, trefil se Koba jass.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

Slavia může postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže jako první stvrdit v pondělí na svém ledě. Páté utkání této série je o den přeloženo kvůli basketbalovému utkání Nymburk - CSKA Moskva v O2 aréně.

Zlín zase přišel o náskok a série je srovnaná

Blízko třetímu vítězství v sérii byl i Zlín, v bláznivém utkání plném zvratů o něj ale přišel až 40 vteřin před koncem a v prodloužení se po vlastním gólu Lešky radovaly z vítězství 5:4 a vyrovnání série na 2:2 na zápasy domácí Vítkovice.

Zlín přitom stejně jako ve včerejším utkání vedl a měl až do samotného konce nakročeno k vítězství. Berani v Ostravě vedli 2:0 a nakonec ještě 4:3. Vítkovice ale dokázaly v power play srovnat.

Zápas nakonec rozhodlo až prodloužení, ve kterém Leška odrazem od hole Burgera poslal puk do vlastní brány.

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Jass (Patera, Kuchler) - 13. V. Růžička ml. (Hertl, Kadlec), 14. Tomica (P. Jelínek, Kadlec), 22. V. Růžička ml. (Sklenář), 29. Holub (Žejdl, Kuboš), 37. Holub. Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5429. Stav série: 1:3.

Kladno: Chábera (29. Cikánek) - L. Procházka, David Růžička, Kameš, P. Hořava, Doudera, Černošek, Macholda, Kužel - Jass, Lukáč, Kuchler - Eberle, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Rudovský - Kuchejda, Dalecký, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 5:4 v prodl. (0:1, 3:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Húževka, 33. Svačina (Roman) 38. Roman (Svačina), 60. Strapáč (Voráček, Roman), 64. Burger (Ujčík) - 8. Okál (Čajánek), 26. Honejsek (Holík, Čech), 47. Leška (Köhler), 56. O. Veselý (Čajánek, Tesařík). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8762. Stav série: 2:2.

Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Malík, Kudělka - Ujčík, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, J. Káňa - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Ondráček, Šlahař, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.