18. 2. 2013 20:41
Slavia porazila v dohrávce 49. kola Kladno 2:1.
Slavia si s Kladnem poradila i počtvrté v této sezoně
Slavia si s Kladnem poradila i počtvrté v této sezoně | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté Slavie porazili v dohrávce 49. kola extraligy Kladno 2:1 a poskočili už na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí pouhé dva body.

O vítězství Slavie, která Rytíře porazila i počtvrté v této sezoně, se zasloužilo především duo Alinč - Žejdl.

Prvně jmenovaný nejprve na konci první třetiny otevřel z nenápadné akce skóre.

Kladno sice ve 44. minutě Hořavou v přesilovce srovnalo na 1:1, ovšem nerozhodný výsledek udrželo pouze dvě minuty. Tvrdou ranou od mantinelu vrátil domácím vedení Žejdl.

Rytíři si v poslední čtvrthodince závěrečný tlak ani šance nevypracovali, a tak slávisté už těsnou výhru udrželi.

49. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a asistence: 19. Alinč (Žejdl), 46. Žejdl (Alinč) - 44. M. Hořava (Jass, Patera). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 4625.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Koma, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Kladno: Chábera - L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, Macholda - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Melka, Dragoun, Dalecký - Valský, Kuchler, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.