Slavia ubránila Plzeň a urvala první semifinálový bod

24. 3. 2013 19:35
Slavia se ujala vedení v semifinálové sérii s Plzní. V prvním utkání ubránila silný útok Martina Straky a vyhrála 3:0.
Slavia vyhrála první semifinále a v sérii s Plzní vede 1:0.
Slavia vyhrála první semifinále a v sérii s Plzní vede 1:0. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Semifinále hokejové Tipsport extraligy začalo vítězstvím pražské Slavie, která vstoupila do atraktivní série s Plzní výhrou 3:0.

Utkání jsme sledovali v podrobné online reportáži. Čtěte ZDE.

Vítěznou branku zápasu vstřelil na konci druhé třetiny devatenáctiletý Tomáš Hertl poté, co hosté špatně pokryli střední pásmo, obránce Kučný projel až do útočné třetiny a právě Hertl jeho dobrou ránu dorazil do prázné brány.

Slavia byla nervózní, držel jí Furch

"Hodně důležité bylo, že se nám podařilo dát první gól," řekl po utkání trenér Slavie Vladimír Růžička. "Byli jsme hodně nervózní, dvě třetiny to nebylo ono," přiznal.

Plzeň vstoupila do série bez čtyř zraněných opor Kratěny, Baleje, Hanzlíka a Frola. Hned ve druhé minutě zápasu navíc hosté přišli o útočníka Pletku, který po zranění kolene odjel na magnetickou rezonanci.

I přesto byli hosté první dvě třetiny lepší a aktivnější tým. Naráželi ale na skvělou obranu a výborně chytajícího Furcha, který si poradil s tutovkami Jeřábka i Vlasáka.

Plzeň položila branka z oslabení

Po brance Hertla se začal opatrný zápas lámat v jasnou záležitost. Plzeň se sice na začátku třetí třetiny snažila vyrovnat, v přesilové hře ale propadla a Petr Jelínek přidal druhý gól, kterým soupeře úplně položil.

Slavia zbytek zápasu kontrolovala a kromě šance Lva nepustila Plzeň do nebezpečnějšího zakončení. Skóre pak ještě upravil ránou mezi betony gólmana Lukáš Žejdl.

"Rozpadla se nám skoro celá druhá formace a dostali jsme laciné góly, musíme si zápas v klidu projít a zítra hrát kompaktně," řekl trenér poražených Milan Razým.

Druhý zápas se hraje v Praze v pondělí.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 36. Hertl (Kučný, Kadlec), 48. P. Jelínek, 57. Žejdl (Alinč, Krenželok). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.325.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Plzeň: Mazanec - Slovák, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre, L. Poživil, Boháč - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Lev, Vampola, Pletka - P. Sedláček, Kašpařík, Vlasák - Petruška, T. Sýkora, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.