Slavia se dotáhla na Plzeň, Sparta je už čtvrtá

19. 2. 2013 21:06
Radost hokejistů Slavie - ilustrační foto
Radost hokejistů Slavie - ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Hokejisté Slavie přišli o šanci poskočit na první místo extraligové tabulky, když severočeský Liberec porazili 3:2 až po samostatných nájezdech.

Ve zbylých dvou zápasech úterního programu porazila pražská Sparta 4:2 Vítkovíce a Pardubice 5:3 Třinec. Díky těmto výsledkům přeskočili Holešovičtí na čtvrtém místě právě Oceláře, mistři z města perníku naopak mohou dále živit naději na postup alespoň do předkola play off.

Slavii chybělo k prvnímu místu 85 vteřin

Sešívaní v O2 Aréně začali aktivně, přesto fanoušci čekali na první branku až do druhé třetiny. A ta navíc padla do sítě Kopřivy, když jej ve 22. minutě překonal Filippi. Slavia se tlačila za vyrovnáním, Krenželok ani Hertl však své šance nevyužili.

Smazat ztrátu se povedlo domácím ve 34. minutě, když zakončil Poletín únik do Vošvrdových betonů a následně jej zasáhl vysokou holí Čutta. Sudí nařídili trestné střílení, na které se postavil do liberecké branky Schwarz, ale na Poletínovo zakončení k pravé tyči nestačil.

Domácí, kterým by případná výhra za tři body během dvou dnů (v pondělí porazila Slavia v dohrávce Kladno 2:1 - více zde!) zajistila první místo v tabulce, dostal do vedení v 53. minutě Micka. Jenže 85 vteřin před třetí sirénou zařídil prodloužení a následně i nájezdy Fillipi. V nich druhý bonusový bod díky kapitánovi Kadlecovi získali domácí.

V úterý se dařilo domácím...

Druhý pražský celek se dostal do vedení již v 7. minutě zápasu, jenže s bojovnými Moravany, kteří hájí především před dotírajícími Pardubicemi desátou příčku, to byla přetahovaná až do konce.

Tu nakonec po vyrovnané druhé části rozhodl brankou ve 43. minutě Přibyl. Ten tak dal naději právě "Perníkářům", kteří dokázali na svém ledě přestřílet předloňské šampióny z Třince.

Domácí o své výhře de facto rozhodli v úvodní desetiminutovce, kdy nasázeli soupeři tři branky a vyhnali Hrubce z branky. Hosté i přes enormní snahu vyrovnat nedokázali.

50. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Pacovský (P. Ton, J. Hlinka), 28. J. Hlinka (P. Ton, Pacovský), 39. P. Ton, 43. Přibyl (Simon, I. Rachůnek) - 21. Barinka (Burger, Ujčík), 40. Huna. Rozhodčí: Hodek, Turčan - Pouzar, Lhotský. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 4184.

Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Hunkes, Krstev - Pacovský, J. Hlinka, P. Ton - Hovorka, Broš, Tenkrát - Simon, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

Vítkovice: Málek - Kudělka, Barinka, L. Kovář, Rehák, Voráček, Stehlík - Klimek, R. Hruška, Strapáč - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

47. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Poletín z trestného střílení, 53. Micka (P. Jelínek, Kempný), rozhodující sam. nájezd Kadlec - 22. Filippi (Kudrna, Bulíř), 59. Filippi (Čutta). Rozhodčí: Kalivoda, Trombík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4238.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, P. Jelínek, Poletín - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Stránský, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Liberec: Vošvrda (v čase 33:13 na trestné střílení a na samostatné nájezdy Schwarz) - Čakajík, Šimek, Kolmann, Derner, Čutta, Jánošík, Moravec, Výtisk - T. Pospíšil, P. Nedvěd, Víšek - T. Urban, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Bárta, Vantuch, Galamboš. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

40. kolo hokejové extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Buchtele (Vašíček, Kousal), 8. Ďaloga (Rolinek), 10. Buchtele (Radil), 43. T. Nosek (Marušák, T. Zohorna), 60. Píša (Kousal) - 4. Varaďa (M. Růžička, Roth), 42. Klouček (Adamský, Polanský), 59. Polanský (Ovčačík, Orsava). Rozhodčí: Jeřábek, Mikula - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 8422.

Pardubice: Salfický - Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Ďaloga, Gawryletz, Marušák, Hudec - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Endál, Rolinek, Starý - T. Nosek, T. Zohorna, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.

Třinec: Hrubec (10. Hamerlík) - Roth, Ovčačík, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Peterek - Hrňa, Zagrapan, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský. Trenér: Turek a Janků.