Slavia otočila duel s Vítkovicemi a upevnila postupové místo

22. 1. 2013 20:41
Pražané si upevnili pozici na čtvrtém místě extraligové tabulky.
Radost hokejistů Slavie.
Radost hokejistů Slavie. | Foto: Eduard Erben

Praha - Slavia míří do play off. Pražský tým ve 33. kole hokejové extraligy porazil Vítkovice na svém ledě 4:2 a pojistil si čtvrté místo v tabulce.

Svěřenci kouče Vladimíra Růžicky museli otáčet nepříznivý stav. Hostující Steel šel do vedení už v 8. minutě po trefě Slobody. Hned na začátku druhé části sice srovnal Micka, ve 25. minutě ovšem vrátil Ostravanům vedení Stehlík.

Pražané však vzápětí dvěma slepenými góly obrátili skóre ve svůj prospěch. Trefili se Krenželok a Skokan. Výsledek pak pečetil v samotném závěru gólem do prázdné branky Tomica.

Slavia porazila Vítkovice vůbec poprvé v sezoně. V předchozích dvou vzájemných duelech navíc nevstřelila ani jeden gól.

Jihočeši také otáčeli, Brno zdolali na nájezdy

Také v druhém úterním utkání viděli diváci pozoruhodný obrat domácího týmu. České Budějovice prohrávaly s brněnskou Kometou 0:2, ve druhé polovině zápasu však dokázaly srovnat a nakonec zvítězit na nájezdy.

Brno šlo do vedení po trefě Zohorny už ve 4. minutě a na začátku druhé části zvýšil Dočekal. Frühauf ale ve 34. minutě snížil a domácí se hnali za vyrovnáním. Toho se dočkali až tři minuty před koncem, kdy srovnal Květoň. Tentýž hráč poté rozhodl i penaltovou loterii.

Jihočeši se díky dvoubodové výhře dostali na deváté místo tabulky před Vítkovice. Na osmou Kometu už ztrácejí jen tři body.

Dohrávka 33. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Micka (P. Jelínek), 26. Krenželok (Kempný, Alinč), 27. Skokan (Klhůfek, Kučný), 59. Tomica - 8. Sloboda (Roman, Svačina), 25. Stehlík (Roman). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 2689.

Slavia: Furch - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný, od 41. navíc Beňovič - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Vrdlovec, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Poletín, Klhůfek, Stránský, od 21. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Vítkovice: Šindelář (27. Málek) - Malík, Stehlík, Sloboda, Voráček, Kolouch, Kudělka, Pastor - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Bartánus, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Svozil.

19. kolo hokejové extraligy:

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Frühauf (Šimánek), 57. L. Květoň (Dej, Šimánek), rozhodující sam. nájezd L. Květoň - 4. H. Zohorna (Čermák), 23. Dočekal (Koreis). Rozhodčí: Pešina, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3834.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Suja, Mertl, Šimánek - Rousek, Knotek, Škoda - Dej, Kotalík, L. Květoň - Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Brno: Trvaj - Žižka, Dujsík, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec - H. Zohorna, Čermák, J. Svoboda - T. Svoboda, Divíšek, J. Hruška - Dočekal, Koreis, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.