Pražané slavili jubileum výhrou. Kladno se obešlo bez Jágra

13. 1. 2013 21:00
Pražská Slavia v jubilejním 1000. kole hokejové extraligy porazil v prodloužení Zlín. Tři body si připsala také Sparta na ledě Karlových Varů.
Radost hráčů Slavie
Radost hráčů Slavie | Foto: Eduard Erben

Praha - Na jubilejní 1000. kolo hokejové Tipsport extraligy budou v dobrém vzpomínat obě pražská S.

Slavia na svém ledě totiž v prodloužení porazila Zlín 3:2. O rozhodující gól se půl minuty po začátku nastaveného času postaral Pavel Kolařík. Zlín tak podruhé za sebou stejným výsledkem prohrál v prodloužení. V minulém zápase nestačil venku na Pardubice.

Sparta zase vyhrála v Karlových Varech 2:0. Premiérové čisté konto si připsal slovenský brankář Marcel Melicherčík. Záda už mu hlídal Marek Pinc, kterého Holešovičtí vytrejdovali z Liberce.

Jágra zastoupili Hořava a Kuchler

Po odchodu hvězd NHL se probudilo i Kladno, které si odvezlo tři body z Liberce po výhře 2:0. Premiéru v brance Severočechů si odbyl Marek Schwarz, ale dvakrát musel lovit puk ze sítě po gólech Hořavy a Kuchlera.

Kladenští tak v nabité tabulce udrželi pátou příčku, naopak Liberec musí dál přebývat ve spodních patrech.

Z posledního místa se zřejmě jen tak nedostanou chomutovští Piráti, kteří utrpěli v Brně debakl 0:4. Kometa o vítězství rozhodla už v první třetině, kdy měli přesnou mušku Divíšek a Valach. Do posledního dějství už šli domácí za stavu 3:0 a hráli hodně pro diváky. Další brankou přispěl už jen z přesilovky Hruška.

Brněnští tak slaví tříbodový zisk téměř po měsíci. Přesně devět zápasů v řadě nedokázali vyhrát v základní hrací době.

Sparta dál stíhá první šestku

Ve Varech stačil Spartě fotbalový výsledek. Na konci první třetiny otevřel skóre Gřegořek a v úvodu druhého dějství pojistil vedení Hlinka. To hostům stačilo. Energie se prakticky na nic nezmohla a Pražané si odvezli všechny tři body.

Sparta tak pokračuje ve stíhací jízdě tabulkou. Po dnešním kole jí patří osmá příčka, ale na postupovou šestku ztrácí jen dva body.

Ta vedla doma už od druhé minuty, kdy proměnil svůj únik Hertl. Po první přestávce přidal další branku domácí Žejdl, ale Zlín dokázal odpovědět. Jen o pár vteřin později snížil Holík a ve 30. minutě vyrovnal Leška.

Po bezbrankové třetí třetině utkání dospělo do prodloužení, ve kterém svou střelou všechny překvapil Kolařík.

Plzeň je v útlumu

Podobný nervák zažili fanoušci ve Vítkovicích, kde se dokonce jezdily nájezdy. Pro domácí příznivce mělo nakonec utkání smutnou koncovku. České Budějovice tady vyválčily bod navíc, když se jediným úspěšným exekutorem nájezdů stal Jiří Šimánek.

Stejně tak rozhodovala šikovnost útočníků v utkání Litvínova s vedoucí Plzní. V něm byli úspěšnější Severočeši, kteří porazili Škodovku na nájezdy 2:1. Západočechy vychytal jejich odchovanec Pavel Francouz, který se předvedl nejen v hokejových penaltách ale i během zápasu.

Plzeň se tak v poslední době trápí. Lídr prohrál už potřetí v řadě, ale díky zaváhání Zlína zůstane jeho náskok v čele desetibodový.

40. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - PSG Zlín 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Hertl, 23. Žejdl (Alinč, Krenželok), 61. Kolařík (Kempný, P. Jelínek) - 23. Holík (O. Veselý, Okál), 30. Leška (Balaštík). Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 3:4, navíc Klhůfek (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6647.

Slavia: Furch - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Beňovič, Kučný, Knot - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Klhůfek (14. Vrdlovec), Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Zámorský, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Okál, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Gřegořek (P. Ton, Tenkrát), 24. J. Hlinka (Tenkrát, Jánský). Rozhodčí: Trombík, Mikula - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 3381.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, J. Doležal, Roman Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Skladaný. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Sparta: Melicherčík - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev, D. Kočí - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Bičánek), 18. Valach (Dlouhý, Petrovický), 40. H. Zohorna (Čermák, J. Hruška), 42. J. Hruška (Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Bičánek, Švrček, Žižka, Dujsík, Kováčik, Valach - Dočekal, Koreis, Burian - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Erat. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Macháček, Rýgl, Bartejs, Lučka - Jíra, Kraft, Hřebejk - Kämpf, Zálešák, Důras - Lušňák, Sikora, Y. Treille - Račuk, Kůs, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Huna (Roman, Svačina) - 24. L. Květoň (L. Kohn), rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Suja (České Budějovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5271.

Vítkovice: Málek - Kudělka, Barinka, Malík, Stehlík, Sloboda, Voráček, Štencel - Klimek, Burger, Húževka - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Vydarený, Frühauf, Vráblík, Dietz - Kotalík, Mertl, L. Kohn - Dej, Langhammer, L. Květoň - Suja, Knotek, Šimánek - Rousek, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávka: 18. Kubát, rozhodující sam. nájezd Lukeš - 27. Gulaš (Vlasák). Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Gula (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4185.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Kubinčák, Piroš, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Gerhát. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Havíř, St. Pierre, Boháč, Dan Růžička - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Lev, Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Dvořák - Hollweg, Havlíček, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Majeský, Kuchler), 25. Kuchler (M. Hořava). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bádal, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 4102.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Vitásek, Čutta, Jánošík, Ulrych, Derner, Výtisk, Štich - Bulíř, Nedvěd, Dušek - Duda, Filippi, Víšek - T. Urban, Bortňák, Kica - J. Vlach, Galamboš, Jonák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Kladno: Chábera - Kameš, Piskáček, Majeský, Černošek, Doudera, L. Procházka, Mocek, David Růžička - M. Látal, Lukáč, Eberle - M. Hořava, Kuchler, Valský - Rudovský, Dalecký, Kuchejda - Obdržálek, Melka, Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

1. HC Škoda Plzeň 40 19 9 5 7 132:92 80
2. PSG Zlín 40 19 4 5 12 116:103 70
3. HC Oceláři Třinec 39 19 5 2 13 148:114 69
4. HC Slavia Praha 38 16 7 3 12 102:84 65
5. Rytíři Kladno 40 20 0 4 16 117:110 64
6. HC Verva Litvínov 40 16 6 3 15 123:118 63