Slavia odvrátila další pokutu. Koreš zařídil výhru ve Znojmě

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 8. 2013 19:30
Fotbalisté pražské Slavie odčinili pondělní debakl 0:7 s Teplicemi, když v 6. kole Gambrinus vyhráli v Brně nad Znojmem 1:0.
Slavia výhrou nad Znojmem odvrátila hrozící půlminutovou pokutu.
Slavia výhrou nad Znojmem odvrátila hrozící půlminutovou pokutu. | Foto: CPA

Brno - Fotbalisté pražské Slavie odčinili pondělní debakl 0:7 s Teplicemi, když v 6. kole Gambrinus ligy vyhráli v Brně nad Znojmem 1:0.

Slavia tak odvrátila půlmilionovou pokutu, která jí hrozila, pokud by nad Znojmem nevyhrála, a po druhé výhře v ročníku se posunula až na osmé místo tabulky. Znojmo zůstává se třemi body poslední.

O výhře sešívaných rozhodl ve 25. minutě záložník Štěpán Koreš.

V sobotu se hrál ještě jeden zápas, Slovácko doma s Plzní prohrálo 1:3, díky čemuž se Západočeši opět dostali o skóre na první místo před pražskou Spartu (reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE).

Petrouš: Pomohl nám návrat Dobrotky

Na hráčích Slavie byla patrná snaha odčinit debakl a svého soupeře převyšovali větší herní aktivitou i územní převahou.

Znojmo sice po změně stran výrazně zlepšilo, po střeleckém koncertu v minulém kole v Jablonci ale vyšlo gólově naprázdno.

Trenér Slavie Michal Petrouš oproti nevydařenému duelu s Teplicemi pozměnil hlavně složení obranné čtveřice, kde se nově objevili uzdravený Dobrotka a Čonka.

"Právě Dobrotka patřil k hlavním pilířům našeho úspěchu. Dokázal podržet míč a dodal naší hře přesnou kombinaci," poznamenal po utkání Petrouš.

Koreš: Po poločase jsme měli štěstí

Hned v úvodní minutě se sice po hrubce zadáků Slavie ocitl zcela sám před brankářem Černým znojemský Reljič, který už měl málo prostoru k přesnějšímu zakončení.

To ale byla na celý úvodní poločas jediná hrozba nováčka. Po tomto varování převzala Slavia pevně do svých rukou režii zápasu. Už ve 2. minutě Petrák zamířil dělovku přímo do náruče brankáře Hrubého.

Až ve 25. minutě prošel středem hřiště Petrák, poslal do útoku Koreše, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Ve 34. minutě pak po Škodově centru zahodil příležitost zvýšit náskok Zmrhal.

"Petrák mi akci dobře připravil. Podobný gól jsem dal i v Boleslavi. V prvním poločase jsme mohli přidat druhý gól, šance jsme měli. Ve druhém poločase už bylo Znojmo lepší. Měli jsme štěstí, že jsme těsné vítězství udrželi," uvedl střelec jediné branky Koreš.

Kalvoda hráčům sprostě vyčinil

"Náš výkon v prvním poločase se nedal nazvat fotbalem. Hráli jsme bez pohybu, bez důrazu, hráči bez míče se nenabízeli," posteskl si po utkání kouč Znojma Kalvoda, který o poločase svým svěřencům notně vyčinil. Přiznal, že vzduchem létala i sprostá slova.

Nejblíže ke srovnání skóre měl ligový nováček po signálu z trestného kopu Hnaníček, jenž sám před brankářem Černým mířil hlavou vedle.

V závěru ještě kouč Kalvoda posílil ofenzívu zařazením dalšího útočníka Vašíčka. Deset minut před koncem si neporadil s brankářem Černým ani Nepožitek.

"Myslel jsem si, že mě ještě stačí soupeř křižovat. Proto jsem se zakončením spěchal. Bohužel jsem měl více času a mohl jsem akci zakončit lépe," posteskl si po utkání Nepožitek.

V závěru navíc Znojmo dohrávalo o deseti poté, co se Reljič ohnal po soupeři a dostal červenou kartu za oplácení.

Výsledky 6. kola:

1. SC Znojmo - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 25. Koreš. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Kotík. ŽK: Hnaníček, Jonov, Heinz - Gecov. ČK: 89. Reljič (Znojmo). Diváci: 1485.
Znojmo: Hrubý - Hříbek (70. Vašíček), Jonov, Hnaníček, Mudra - Buchta (63. Lacko) - Helísek, Nepožitek, Reljič, Cihlář (56. Okleštěk) - Heinz. Trenér: Kalvoda.
Slavia: Černý - Dostál, Bortel, Dobrotka, Čonka - Gecov - Štěpán, Petrák (83. Šimeček), Zmrhal, Koreš (72. Hurka) - Škoda (64. Škutka). Trenér: Petrouš.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 1:3 (0:1)