Škoda! Jiráček trefil tyč, Italové na Letné ubránili remízu

ČTK asu, ČTK
7. 6. 2013 22:40
Škoda! Češi byli lepší, měli velké šance, ale Petr Jiráček v jedné z nich trefil jen tyč. Fotbalisté v kvalifikaci na MS s Itálií remizovali 0:0.
Fotbal, Česko - Itálie: Libor Kozák
Fotbal, Česko - Itálie: Libor Kozák | Foto: Reuters

Praha - Petr Jiráček trefil v největší šanci zápasu jen tyč a Češi s Itálii remizovali 0:0.

Po celý zápas přitom byli lepším a nebezpečnějším týmem. Věhlasného soupeře přestříleli v poměru 15:3! Italové navíc dohrávali zápas o deseti, v 72. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen bouřlivák Mario Balotelli.

V tabulce kvalifikační skupiny B o postup na mistrovství světa tak Češi zůstávají na třetí příčce, na druhé Bulhary a postup do baráže o šampionát ztrácejí jeden bod.

"Jsme zklamaní. Odehráli jsme dobré utkání a byli jsme lepší. Sám jsem měl dvě velké šance, které jsem nedal. Máme jen bod," řekl České televizi bezprostředně po zápase Petr Jiráček.

Utkání jsme sledovali on-line, čtěte ZDE.

Češi hráli nejlépe za poslední roky

Italové, kteří za poslední tři roky prohráli jen jeden soutěžní zápas, se v Praze nestačili divit. Češi na ně vlétli s obrovskou chutí a první půlhodinu předváděli nejkrásnější fotbal za poslední roky.

Obrovskou chuť do hry vnesl především útočník Libor Kozák, který se dostával do šancí a sbíral většinu nakopávaných míčů, z čehož pramenily také velké šance jeho spoluhráčů.

Darida ale stejně jako Jiráček nevyzrál na skvělého Buffona, Plašil z dálky bránu netrefil a pas Hübschmana po teči dezorientovaného Abateho skončil jen těsně vedle italské brány.

Po dvaceti minutách hry Čechům uškodilo nucené střídaní zraněného Limberského a tlak i nadšení domácích ustoupilo. Ani Italové ale nepůsobili dojmem, že by v Praze chtěli za každou cenu vyhrát.

Kozáka zastavil Buffon, Jiráčka tyč

Velké šance si proto vytvářeli i po přestávce zase jen Češi. Kozák si po hodině hry krásně zaběhl za obranu pro pas Rosického, ale ve stoprocentní gólovce mu pod nohy skočil zase skvělý Buffon.

Obávaný Balotelli na druhé straně působil znuděným a rozladěným dojmem. V 72. minutě pak ve vápně domácích povalil rukama k zemi Gebre Selassieho a uviděl v krátkém sledu druhou žlutou kartu.

Češi se nadechli k závěrečnému tlaku. Po standardní situaci byl sám na zadní tyči Jiráček, ale jeho ránu zastavila tyč. Zuby nehty bránící Italové pak přežili i další obrovský závar v posledních vteřinách nastavení, střídající Kolář hradbu těl ve velké šanci nepropálil.

"Hráli jsme směrem dopředu aktivně. Kvůli remíze ale zůstává naše situace stále stejně složitá. Myslím, že to byl náš nejlepší zápas v kvalifikaci," hodnotil utkání trenér Michal Bílek.

Další kvalifikační duel sehrají Češi na začátku září doma s Arménií.

Česká republika - Itálie 0:0

Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas (všichni Nor.). ŽK: Darida - Balotelli, Montolivo. ČK: 72. Balotelli. Diváci: 18.235.
Česko: Čech - Gebre Selassie, Sivok, M. Kadlec, Limberský (20. Suchý) - Hübschman, Darida (76. V. Kadlec) - Plašil, Rosický, Jiráček (86. Kolář) - Kozák. Trenér: Bílek.
Itálie: Buffon - Abate, Bonucci, Barzagli, Chiellini - Pirlo (77. Aquilani) - Marchisio, Montolivo, De Rossi - Balotelli, El Shaarawy (46. Giovinco). Trenér: Prandelli.

1. Itálie 6 4 2 0 12:4 14
2. Bulharsko 6 2 4 0 11:4 10
3. Česko 6 2 3 1 6:4 9
4. Dánsko 5 1 3 1 6:5 6
5. Arménie 5 1 0 4 2:8 3
6. Malta 6 1 0 5 2:14 3