Zlín je ve finále! Nasměroval jej probuzený střelec Balaštík

Sport Sport
4. 4. 2013 20:46
Zlín porazil v šestém semifinále Třinec 3:4 a po osmi letech si zahraje o titul, ve finále se utká s Plzní.
Jaroslav Balaštík se probudil v pravou chvíli. Dvěma góly výraznou měrou pomohl rozhodnout šestý zápas, který poslal Zlín do finále | Foto: Lukáš Drštička

Třinec - Hokejisté Zlína si po osmi letech zahrají o extraligový titul. Rozhodlo o tom šesté utkání semifinále s Třincem, které ´ševci´ na ledě soupeře vyhráli 4:3 a celou sérii 4:2 na zápasy.

Klíčovou postavou byl probuzený střelec Jaroslav Balaštík, který svými prvními dvěma góly v letošním play off utkání výrazně přispěl k vítězství.

Finálové boje s Plzní začnou v úterý 9. dubna na ledě Zlína.

Bronzové medaile získává tým Slavie, Třinec obsadil konečné čtvrté místo.

Šokující úvod Zlína

Zlín vstoupil do utkání povzbuzen statistikou, podle níž obě předchozí střetnutí ve Werk aréně vyhrál. A úspěšně rozjel i šestý duel. Už po 25 sekundách od úvodního buly uklidil do třinecké brány Hamerlíkem vyražený kotouč Leška.

Ještě víc srazit opařené Oceláře mohl Čech, ale brejk hostů zakončil jen do tyčky. Domácí začali zvedat hlavy a ke konci třetiny si i díky přesilovce pět na tři vytvořili velký tlak. Jenže Klimenta a Polanský v obrovských šancích selhali.

Probuzený Balaštík

Ve 25. minutě protrhnul své střelecké trápení Balaštík a trefou do horního rohu zvýšil na 2:0. Třinec brzy zareagoval, když krásnou spolupráci nadvakrát proměnil ve snížení Bonk.

Jistotu mohl na zlínské hokejky snést Čech, jenže trestné střílení za faul Rotha neproměnil. Slezané pokračovali v útočných výpadech, jenže stále se jim nedařilo své šance efektivně zakončovat. Po parádní akci a bekhendové kličce selhal i zkušený Peterek.

Třinečtí vyrovnat nestihli

A tak přišel trest. Ve 49. minutě se podruhé trefil Balaštík a o 50 sekund později vyhnal Hamerlíka na střídačku Okál.

Domácí však zbraně nesložili. Jiskru naděje vykřesal šťastným gólem Zíb a 92 sekund před koncem přetavil velký tlak v nejtěsnější manko Peterek. V dramatickém závěru toho však Třinečtí již více nestihli.

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 27. Bonk (Roth, M. Růžička), 55. Zíb, 59. Peterek (Orsava) - 1. Veselý (Leška, Ondráček), 25. Balaštík, 49. Balaštík (Čech), 50. Okál (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4806. Konečný stav série: 2:4.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Rufer, Matuš, Ostřížek. Trenéři: Turek a Janků.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Ondráček, Leška, Veselý - Okál, Čajánek, Čech - Balaštík, Melenovský (31. P. Sedláček), Köhler - Šlahař, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.