Češi i bez Rosického a Čecha v přípravě porazili Izrael

Sport Sport
26. 5. 2012 22:13
Český tým v přípravném utkání před mistrovstvím Evropy 2012 přehrál výběr Izraele 2:1 a popáté v řadě neprohrál.

Graz - Česká fotbalová reprezentace v sobotu zakončila přípravný kemp před mistrovstvím Evropy vítězstvím v duelu s Izraelem 2:1.

Za tým Michala Bílka se gólově prosadili z penalty kapitán Milan Baroš a v poslední minutě utkání David Lafata, za Izrael skóroval na konci prvního poločasu Itaj Šechter.

Češi tak natáhli svoji šňůru bez porážky na pět zápasů. A to i přesto, že proti Izraeli nastoupili bez některých velkých opor, včetně Tomáše Rosického a Petra Čecha.

První minuty zápasu sice patřily Izraelcům, kteří dobře kombinovali a vytvářeli si šance, ale z prvního gólu se radovali Češi. Petržela našel v pokutovém území volného Milana Baroše, který si píchl míč kolem gólmana Haruše a ten ho přitom stáhl dolů.

Nařízenou penaltu si vzal na starost sám faulovaný a razantní střelou k tyči ji bezpečně proměnil.

Izraelci dali gól do šatny

Češi pak ožili a tlačili se více do útoku. Pěknou akci předvedl Roman Hubník, když hlavou poslal balon na tyč.

Izrael kontroval hlavně z protiútoků. Z jednoho takového také na konci prvního poločasu vyrovnal Šechter, když hlavičkou uklidil do brány centr Meliksona.

Do druhé půle už nenastoupili Rajtoral, Sivok a Baroš, místo nichž přišli Gebre Selassie, Suchý a Necid. Změna v sestavě ale na začátku druhé půle oživení nepřinesla. Oba týmy většinou neškodně kombinovaly před pokutovým územím.

Skvěle se předvedl mladík Darida

To se ale nedá říci o rošádách z 65. minuty. Za Petrželu přišel Lafata a za Jiráčka plzeňský mladík Darida, který byl nominován do reprezentace až dodatečně kvůli zranění Tomáše Rosického.

A právě střídající benjamínek vtiskl do hry českého týmu nový náboj. V závěru si připsal dokonce několik povedených střel, z nichž jednu zastavila až tyč izraelské branky.

V posledních minutách si Češi vypracovali ohromný tlak, který nakonec v nastavení dokázal využít Lafata, když dorazil do brány odražený míč z rohu.

Generálka na evropský šampionát čeká národní tým v pátek v Praze na Letné, kde si zahraje proti výběru Maďarska.

Přípravné fotbalové utkání v rakouském Hartbergu:

Česká republika - Izrael 2:1 (1:1)

Branky: 17. Baroš z pen., 90.+4 Lafata - 45.+1 Šechter. Rozhodčí: Trutz - Chladek, Brendza (všichni SR). Diváci: 1500.

ČR: Drobný - Rajtoral (46. Gebre Selassie), Sivok (46. Suchý), Hubník, Pudil (79. Limberský) - Hübschman, Jiráček - Petržela (65. Lafata), Kolář (65. Darida), Pilař - Baroš (46. Necid). Trenér: Bílek.

Izrael: A. Haruš - Špungin, Ben Haim (72. Geršon), Tibi, Scheimann - Benajun (74. Hemed), Natcho, Zahavi (69. Jadin), Melikson (77. Vermuth) - Šechter (58. Rafaelov), Damari (60. Sahar). Trenér: Guttman.