Premier League začala: Arsenal prohrál, Bony dal gól

Sport Sport
17. 8. 2013 15:40
V sobotu po obedě odstartoval nový ročník anglické Premier League. Liverpool porazil Stoke 1:0, Arsenal doma překvapivě prohrál s Aston Villou 1:3.
Fotbalisté Liverpoolu zahájili vítězstvím 1:0 nad Stoke novou sezonu anglické Premier League. | Foto: Reuters

Praha - Anglická Premier League odstartovala a Arsenal s Tomášem Rosickým v sestavě ztratil první body. Doma podlehl Aston Ville překvapivě 1:3.

Gólovou premiéru zažil v Premier League bývalý útočník Sparty Bony Wilfried, jeho Swansea ale podlehla Manchesteru United 1:4.

Arsenal se sice dostal hned v 6. minutě do vedení brankou Girouda, pak už ale branky stříleli jen hosté. Domácí po šedesáti minutách navíc dohrávali po vyloučení Koscielného v deseti.

Aston Ville v Londýně k obratu pomohly hned dvě penalty, které úspěšně ve 22. a 62. minutě proměnil Benteke. Tomáš Rosický měl krátce poté po individuální akci velkou příležitost k vyrovnání, ale trefil jen brankáře.

Definitivní pojistku prvnímu překvapení sezony přidal pět minut před koncem Luna.

Liverpool uspěl i bez Suáreze

První tři body naopak mají fotbalisté Liverpoolu i navzody absence své opory Luise Suáreze. V zahajovacím utkání sezony porazili na domácím trávníku Stoke 1:0.

O jedinou branku zápasu se na konci prvního poločasu postaral výstavní ránou z dvaceti metrů Daniel Sturridge.

Liverpool měl v divokém utkání plném šancí více ze hry, v dramatickém závěru ale o hubený náskok málem přišel. Hrdinou odpoledne se stal domácí gólman Mignolet, který v 89. minutě zlikvidoval pokutový kop Walterse.

Čelůstka s Vydrou v premiéře prohráli

Premiéru v nejsledovanější fotbalové soutěži na světě si odbyli také dva Češi. Ondřej Čelůstka na pravé straně obrany neodvrátil porážku Sunderlandu 0:1 s Fulhamem a slavit večer nebude ani Matěj Vydra.

Vydra debutoval jako střídající hráč v posledních sedmi minutách za West Bronwich, který však v závěru inkasoval a se Stouhamtonem prohrál 0:1.

Bony se trefil, ale radoval se Manchester

Bývalý kanonýr Sparty Bony se dostal na hřiště o poločase, v té době ale už Swansea prohrávala 0:2. Favorizovaného obhájce titulu poslal ve 34. minutě do vedení akrobaticky Robin van Persie, dvě minuty nato zvýšil do prázdné branky Danny Welbeck.

Po přestávce se opět trefil Van Persie, v závěru pak přišly okamžiky útočníka z Pobřeží slonoviny. Bony napřed těsně minul branku hlavičkou v 80. minutě, ale za okamžik už dostál roli kanonýra a snížil tvrdou ranou po nahrávce Pabla Hernándeze. V nastavení uzavřel skóre lobem Welbeck.