Poslední Liberec má soupeře na dosah, doma porazil Třinec

27. 11. 2012 21:00
Liberec v dohrávce 20. kola hokejové Tipsport extraligy porazil Třinec na svém ledě 2:1 a z posledího místa ztrácí na další tři soupeře před sebou už pouze dva body.
Kapitán Liberce Petr Nedvěd dostal v zápase tři dvouminutové tresty a jeden osobní do konce utkání. | Foto: Lukáš Drštička

Liberec - Bílí Tygři Liberec v dohrávce 20. kola hokejové Tipsport extraligy porazili Třinec 2:1 a z posledního místa ztrácejí se zápasem k dobru na předposlední České Budějovice dva body.

Oceláři pod Ještědem potvrdili své trápení. Z posledních pěti zápasů prohráli čtvrtý. Z ledu soupeře navíc domu nevezou bod už posedmé za sebou.

Hodně ostrý večer zažil kapitán Liberce Petr Nedvěd, který stihl nahrát na první branku zápasu, ale pak se do statistik zapisoval pouze fauly a pozornost na sebe upoutal také potyčkou s Radkem Bonkem na konci druhé dvacetiminutovky.

Dvougólový hrdina Pospíšil

Nedvěd v utkání obdržel tři dvouminutové tresty a v poslední vteřině zápasu za faul na Jakuba Orsavu u hrazení dostal také trest do konce zápasu.

O vítězství Liberce se postarala prvními dvěma góly v novém dresu čerstvá posila Tomáš Pospíšil.

Někdejší útočník Třince, Komety a naposledy Slavie udeřil ve druhé a třetí třetině vždy necelé tři minuty po příchodu z kabin, když si v obou případech najel na přesnou přihrávku zpoza brány těsně před brankoviště.

Třinci se nedařily přesilovky

Utkání, ve kterém měli domácí navrch, dostalo novou zápletku ve 46. minutě, kdy si puk za záda vlastního brankáře srazil obránce Martin Čakajík.

Třinec ale už poněkolikáté srazila katastrofální hra v početní převaze, které Oceláři nasadili korunku v závěru zápasu. Místo očekávaného tlaku v přesilovce znásobené power-play, se Oceláři vůbec nedostali do třetiny a Šimon Hrubec na střídačku.

Liberec těsný náskok bez problémů uhlídal.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Pospíšil (Nedvěd, Čutta), 43. Pospíšil (Bárta) - 46. Adamský. Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7, navíc Nedvěd (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3296.

Liberec: Pinc - Šmíd, Čakajík, Čutta, Jánošík, Derner, Výtisk, Moravec, Štich - Bárta, Nedvěd, Pospíšil - Víšek, Filippi, Dušek - J. Vlach, Bortňák, Jonák - Krejčík, Galamboš, Špaček. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Třinec: Hrubec - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Podešva - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Zagrapan, Adamský - Rákos, Polanský, Klimenta - Hrňa, Peterek, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.

1. HC Škoda Plzeň 25 12 6 2 5 89:58 50
2. PSG Zlín 26 13 3 2 8 71:67 47
3. HC Kometa Brno 23 12 2 4 5 79:61 44
4. Rytíři Kladno 25 13 0 4 8 83:66 43
5. HC Verva Litvínov 25 11 4 2 8 80:73 43
6. HC Slavia Praha 25 12 2 2 9 70:61 42