Skvělý úvod a ubráněný Růžička. Plzeň jde do čela

FOTO Úspěšný obrat Slavie. Bez Červenky i bez fanoušků
Ve znamení červené barvy bylo extraligové utkání mezi pražskou Slavií a českobudějovickým Mountfieldem ve 13. kole. Aby nebylo červené málo, tak první gól utkání dával v 5. minutě hostující Rudolf Červený, jenž tečoval střelu Tomáše Knotka.
Radost hostí trvala do 29. minuty.
Tomáš Hertl srovnával na 1:1 po teči střely Vladimíra Růžičky.
Skóre pak definitivně otočil ve prospěch pražského klubu Vladimír Sobotka.
Sport Sport
19. 10. 2012 19:45
13. kolo Tipsport extraligy: Slavia - Č. Budějovice 4:1, Plzeň - Třinec 4:2

Praha - Hokejisté Plzně se po neúplné první čtvrtině vyšvihli do čela tabulky Tipsport extraligy,když ve 13. kole porazili v přímém souboji o nejvyšší příčku porazili Třinec 4:2.

Západočeši vítězství urvali především díky skvělé první třetině, kterou opanovali výsledkem 3:0. Slezané sice v 50. minutě snížili, ovšem za dalších 40 sekund inkasovali čtvrtý gól.

Domácím se skvěle podařilo ubránit střeleckého fantóma Růžičku, který vyšel bodově naprázdno teprve podruhé v sezoně.

Slávistický obrat ve druhé třetině

Na vítěznou vlnu se i bez zraněného kanonýra Červenky vrátili slávisté. Po třech stoprocentních ziscích v řadě sice podlehli v prodloužení Třinci, v pátek však znovu slavili tříbodové vítězství, když na domácím ledě porazili 4:1 České Budějovice.

Jihočeši šli sice v 5. minutě do vedení díky přesné teči Červeného a dlouho náskok úspěšně bránili, ovšem chvíli před uplynutím poloviny zápasu vyrovnal v přesilovce Hertl.

Domácí vstřelená branka nakopla a výsledkem byl vedle zlepšené hry i dokonaný obrat, který zařídil Sobotka. Přestože poměr sil se zdál být vyrovnaný, góly potěšily už jen slávistické příznivce. Po ťukesu se Sklenářem zvýšil Růžička a minutu před koncem definitivně rozhodl Žejdla.

Frolíkův hattrick zlobil Litvínov

Potřetí za sebou padli hokejisté Zlína, tentokrát byly nad jejich síly Pardubice. Berani opět nedokázali dát více než jeden gól a prohráli 1:3.

Zaplněný Stadion Ivana Hlinky si užíval dramatické severočeské derby Litvínova s Chomutovem. Hrdinou zápasu se stal Michael Frolík, který v základní hrací době nastřílel hattrick, v prodloužení pak o výhře Pirátů 4:3 rozhodl Mrázek.

Pavelec zářil

Jeden z nejlepších výkonů během výluky NHL podal liberecký brankář Pavelec, který proti Vítkovicím obdržel jen jednu branku a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Naproti tomu jeho kolega v bráně Severomoravanů Málek opustil svou svatyni po pouhých šestnácti minutách. To domácí prohrávali už 0:3. Jeho náhradník Šindelář sice inkasoval pouze dvakrát, přesto se z pohodlné výhry 5:1 radoval Liberec.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Pletka (Balej), 11. Jan Kovář (J. Jeřábek, Pletka), 18. Balej (Ševc, Martin Straka), 50. Gulaš (Vlasák, Martin Straka) - 50. Bonk (Zíb), 60. Adamský. Rozhodčí: Hodek, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5713.

Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Balej, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Dvořák, Havlíček, Lev - Petruška, Pitule, M. Heřman. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Orsava - Klimenta, Zagrapan, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.

HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Hertl (V. Růžička ml., Kuboš), 34. V. Sobotka (Pospíšil, Kadlec), 45. V. Růžička (Sklenář), 59. Žejdl (V. Růžička ml., Beňovič) - 5. Červený (Knotek, Suja). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3379.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - Pospíšil, Alinč, V. Sobotka - Žejdl, Kalla, Tomica - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Hertl, Krenželok. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Jank, Kolarz, Vráblík - Rousek, Kotalík, Šimánek - Dej, L. Kohn, L. Květoň - Suja, Knotek, Červený - Podlešák, Marek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Zámorský (Hamrlík, Honejsek) - 8. Hemský (Kindl, Píša), 27. Kolář (Hemský, Krejčí), 43. Somík (Beech, Bartek). Rozhodčí: Husička, Minář - Ryška, Novák. Vyloučení: 7:13. Využití: 1:2. Diváci: 4321.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Horák, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Z. Okál, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, V. Kočí, M. Drtina - Hemský, Krejčí, Starý - Brendl, T. Zohorna, Buchtele - Bartek, Beech, Somík - Semorád, Kousal, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Lukeš (V. Hübl, Brejčák), 32. Martynek (Hanzl, Holub), 57. Baláž (Rapáč) - 23. Michael Frolík (Půlpán, Hřebejk), 33. Michael Frolík (Hřebejk, Pulpán), 44. Michael Frolík (Hřebejk), 63. Mrázek (Kraft). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 7000 (vyprodáno).

Litvínov: Franěk - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, Gula, Zeman, K. Černý, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Baláž, J. Černý, Ručinský - Kubinčák, Martin Frolík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Chomutov: Kostúr - Jurčina, Pulpán, Rýgl, Bartejs, Palin, Mrázek, Rutta, Lučka - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - Duda, V. Polák, Důras - D. Hruška, Zálešák, Hrabák - Lušňák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Burger, Malík) - 1. Dušek (P. Nedvěd, Bulíř), 2. Dušek (P. Nedvěd, Šmíd), 16. Urban (Cebák), 26. L. Krejčík (Havíř, Kica), 46. L. Krejčík (Urban). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4, navíc Walker (Vítkovice) a Čutta (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3787.

Vítkovice: Málek (16. Šindelář) - Malík, Rehák, Sloboda, Barinka, R. Polák, Voráček, Sedlák - Ujčík, Burger, Szturc - Huna, Roman, Klimek - Šedivý, Strapáč, Walker - Svačina, Hlinka, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.
Liberec: Pavelec - Čutta, Šmíd, Čakajík, Havíř, Cebák, Výtisk, Kajínek - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Bárta, Urban, Filippi - Kudrna, Roman Vlach, Psota - L. Krejčík, Galamboš, Kica - Špaček. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun.

1. HC Škoda Plzeň 13 7 3 1 2 45:31 28
2. HC Oceláři Třinec 13 7 2 0 4 45:31 25
3. HC Kometa Brno 11 6 2 2 1 38:27 24
4. Rytíři Kladno 13 7 0 2 4 37:28 23
5. HC Slavia Praha 13 7 0 1 5 37:31 22
6. PSG Zlín 13 6 1 1 5 30:35 21