Plzeň přerušila sérii Slavie, Pardubice famózně otočily

Plzeň je prvním týmem, který v letošní sezoně dokázal porazit pražskou Slavii.
Radost ex-slávisty Radka Dudy.
Plzeň velkého rivala porazila 2:0 a uštědřila mu první porážku v normální hrací době.
Byla u toho i tahle sličná roztleskávačka.
Roztleskávačka na utkání mezi Slavií a Plzní.
Sport Sport
4. 10. 2013 20:33
Kromě Slavie prohrála i druhá Sparta. Liberec přišel v Pardubicích o vítězství v poslední třetině.

Praha - Neporazitelnost pražské Slavie v hokejové extralize skončila. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky v 9. kole soutěže prohráli na domácím ledě s mistrovskou Plzní 0:2.

Branky vítězů stříleli na konci první třetiny Kratěna a ve druhém dějství bývalý slávista Duda. Hrdiny zápasu byli brankář Machovský, který udržel čisté konto a obránce Jiří Hanzlík, který jako šestý hráč v historii nastoupil k tisícímu utkání v extralize.

Druhá Sparta prohrála v Brně

Slavia i přesto zůstává o bod na čele tabulky. Druhá Sparta totiž prohrála 1:2 na ledě Komety Brno.

Holešovický tým sice vedl po trefě obránce Pilaře, Brněnští ovšem ve druhé části dvěma góly v přesilovkách skóre otočili. Trefili se Svoboda a Kuboš.

Sparta nebodovala po čtyřech vítězstvích za tři body, naopak Kometa ukončila sérii tří porážek v řadě.

Liberec selhal a už je poslední

Divoký duel viděli diváci v Pardubicích, kam přijel Liberec. Bílí Tygři sice vedli po dvou třetinách 4:2, jenže Pardubice v poslední části čtyřmi góly dokonale otočily výsledek.

Dvěma góly a jednou asistencí se na výhře podílel Cetkovský, za hosty dvakrát skóroval bývalý hráč Pardubic Bartek.

Ambiciózní Severočeši se po další prohře propadli na poslední místo tabulky. Karlovy Vary totiž doma porazily Litvínov 3:1 a vyhouply se o příčku výše. Naopak Pardubice vynesla výhra už na třetí místo.

Kladenští Rytíři opět prohráli doma

Kladno opět prohrálo doma, už potřetí ze čtyř zápasů. Tentokrát s Třincem 4:5. Rytíři v zápase třikrát dotáhli ztrátu, pak dokonce vedli, jenže ve třetí třetině nejprve vyrovnal hostující Zagrapan a necelé dvě minuty před koncem rozhodl v přesilovce Adamský.

Chomutov sice vedl po první třetině nad Zlínem 2:0, hosté ale zabrali a nakonec si vynutili gólem Marušáka z poslední minuty samostatné nájezdy. Ty rozhodl útočník Holík.

9. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Kratěna (Pletka), 39. Duda (Vlasák, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Kalivoda, Lacina - Charvát, Frodl. Vyloučení: 3:6, navíc Vlasák (Plzeň) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4546.

Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, Jelínek, Poletín - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Skokan, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Mozík, Frolo, Dan Růžička, Boháč - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Duda, Lev, Pletka - Š. Novotný, T. Sýkora, Schleiss - Dvořák, Pitule, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 4:5
(1:2, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Havlíček (Dalecký), 26. Patera (Tenkrát), 29. Tenkrát (Patera, Eberle), 36. Rudovský (S. Treille, Dragoun) - 2. Zagrapan (Rákos, Krejčí), 9. Bonk (Hrabal), 27. Polanský (Adamský, Gorškov), 56. Zagrapan (Krejčí, Rufer), 59. Adamský (Linhart). Rozhodčí: Polák, Wagner - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 3234.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Jankovič, Černošek - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Gorškov, Polanský, Adamský - Rákos, Marek Růžička, Rufer - Ostřížek, Zagrapan, Matuš. Trenéři: Kalous a Marek.

Piráti Chomutov - PSG Zlín 3:4 po sam. náj. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. D. Hruška (Bartečko), 20. Balej (Pulpán), 50. Jar. Svoboda (Šagát) - 29. O. Veselý (Tesařík, Honejsek), 55. Melenovský (Holík), 60. Marušák (F. Čech), rozhodující nájezd Holík. Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3723.

Chomutov: Řehoř - Malec, Lakos, Pulpán, Šulák, Bartejs, Kučný, Mazanec - Balej, Bartečko, Jar. Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Zlín: Horčička (na nájezdy Kašík) - Marušák, Valenta, Matějíček, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Okál, Leška, O. Veselý - Balaštík, Holík, Kubiš - Honejsek, Čajánek, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:1
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Dlouhý (Zucker), 38. R. Hruška (Zaťovič), 42. Roman Vlach (Koblasa, Balán) - 49. Hanzl (Martynek). Rozhodčí: Šindler, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3129.

Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Kubka, J. Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek, Schusser - Zaťovič, R. Hruška, Hovorka - Doležal, Roman Vlach, Koblasa - Dlouhý, Vachovec, Zucker - Kytnár, Balán, Tomeček. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Litvínov: Franěk (44. Nechvátal) - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Sklenička, Gula, Šlégr - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Piroš, Ručinský - Rapáč, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Bílí Tygři Liberec 6:4
(1:2, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 14. T. Zohorna, 24. Cetkovský (Benák, T. Zohorna), 44. Cetkovský (T. Nosek, Ďaloga), 46. Benák (Cetkovský), 49. Tybor (Kousal), 51. Radil (Tybor) - 7. Zacha (Bulíř), 13. Bartek (P. Nedvěd), 32. Víšek (Jass, Čakajík), 39. Bartek (Hunkes, P. Nedvěd). Rozhodčí: Pešina, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 7398.

Pardubice: Salfický - V. Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp - P. Sýkora, Marha, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Kousal, Starý - Tybor, Musil, Řezníček. Trenéři: Venera a Říha ml.

Liberec: Schwarz - Hunkes, Ulrych, Kolmann, Čakajík, Výtisk, Voráček, Jánošík - Pospíšil, P. Nedvěd, Valský - Zacha, Filippi, Bulíř - Bartek, Vampola, Bulík - Jass, T. Urban, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1
(0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. T. Svoboda (Žižka, Kuboš), 40. Kuboš (Žižka, T. Svoboda) - 19. Pilař (J. Hlinka, Rolinek). Rozhodčí: Minář, A. Jeřábek - Jindra, Skopal. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)

Brno: Čiliak - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Dočekal, L. Čermák, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, Jan Káňa II - Jenyš, J. Hruška, Burian - H. Zohorna, Holec, Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Krejčík, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.