Plzeň je ve finále. Třemi body zazářil kapitán Straka

Plzeň má po 21 letech další pokus o premiérový zisk extraligového titulu
Plzeňské fanynky po zápase brečely štěstím, vždyť jejich miláčci finále samostatné české extraligy ještě nikdy nehráli.
V Plzni teď hokeji fandí všichni, od malých dětí po důchodce.
Indián svým bojovým tancem motivoval před utkáním hráče domácího týmu k vítězství. A asi dobře.
Od začátku to byla v Plzni lítá nemilosrdná řež.
3. 4. 2013 20:10
Plzeň porazila v šestém semifinále Slavii 4:2 a po 21 letech postoupila do extraligového finále.

Praha - Hokejisté Plzně si po 21 letech znovu zahrají o vysněný extraligový titul. Definitivně o tom rozhodla jejich výhra v šestém utkání semifinále se Slavií, kterou dnes porazili 4:2 a stejným poměrem i na zápasy.

Třemi kanadskými body k poslední výhře přispěl kapitán Martin Straka, vítěznou branku vstřelil ve 47. minutě Nicolas St. Pierre.

Ve finále se Západočeši utkají s lepším z dvojice Zlín - Třinec.

V úvodní třetině po gólu

Utkání začalo přes velké nasazení opatrně. Větší vzrušení přinesla až slepená vyloučení a hned se smísila také s gólovou radostí. Velký přehled v útočném pásmu prokázal při hře čtyři na čtyři domácí Kovář, který parádně našel najetého Hanzlíka, jenž bombou otevřel skóre.

Plzeň měla následně i další šance, ovšem její tlak další góly zatím nevyplodil. Na konci úvodní třetiny udeřilo naopak na druhé straně. V přesilovce srovnal tečovanou střelou Kadlec.

Slavii šly přesilovky

Ve 26. minutě mohl poslat ´indiány´ znovu do vedení Straka, ovšem po Kovářově přihrávce netrefil odkrytou branku. Slávistického Micku zas zblízka vychytal Mazanec.

V polovině utkání vybuchla ČEZ aréna radostí podruhé. Pěknou spolupráci zakončil Kovář. Záhy však byl stav opět nerozhodný. Další proměněnou početní výhodou srovnal po Hertlově ideální přihrávce podél brankové čáry Růžička.

Rozhodl St. Pierre

Závěr druhé dvacetiminutovky patřil domácím, ale v největší šanci trefil Vlasák břevno a téměř dvouminutová přesilovka pět na tři zůstala bez využití.

Dalšího gólu se Plzeňští ale přece jen dočkali. V signalizované početní výhodě se z mezikruží prosadil St. Pierre. Tentokrát se už hostům vyrovnat nepodařilo, pojistku přidal v předposlední minutě do prázdné brány Straka.

Semifinále play off hokejové extraligy - 6. zápas:

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Jiří Hanzlík (Jan Kovář, Kratěna), 30. Jan Kovář (Dvořák, Martin Straka), 47. St. Pierre (Vlasák, Martin Straka), 59. Martin Straka (St. Pierre) - 20. Kadlec (V. Růžička ml.), 32. V. Růžička ml. (Hertl). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 8236 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:2.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, Boháč, Mozík, St. Pierre - Hollweg, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, T. Sýkora, Pletka - Petruška, Kašpařík, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Šenkeřík - Micka, P. Jelínek, Poletín - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Žejdl, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.