3. 1. 2013 20:50
Hokejisté Pardubic v předehrávce 36. kola porazily venku Liberec 4:1.
Pardubický Radovan Somík
Pardubický Radovan Somík | Foto: CPA - Eduard Erben

Liberec - Bezproblémovou výhru si připsali v předehrávce 36. kola hokejové extraligy hokejisté Pardubic na ledě Liberce. Vyhráli 4:1 a tohoto soupeře přehráli už popáté v řadě. Severočeši naopak už desetkrát za sebou nebrali tři body.

Hostům se povedl především konec první a začátek druhé třetiny, kdy vstřelili dva góly.

Liberec začal lépe, hned první velkou šanci měl Nedvěd, který ze strany trefil tyč. Hosté ale poté převzali otěže, ale Severočechy držel brankář Pinc. V 19. minutě už ale nestačil na trestné střílení Zohorny, kterého před tím v šanci fauloval Vantuch.

Po přestávce přidal pojistku Nosek. Odpovědět mohl Nedvěd, kterého ale vychytal Salfický. V 31. minutě navíc Víšek znovu rozezvučel tyč. Skóre se ale na konci druhého dějství měnilo opět na druhé straně, kdy Pince překonal Kousal.

Liberec se nakonec přeci jen dočkal snížení ve třetí třetině díky Filippimu. Nebylo mu to ale nic platné. Bez Nedvěda, který dostal desetiminutový osobní trest, už ztrátu nedotáhl. Naopak při domácí hře bez brankáře pečetil výhru Pardubic Cetkovský.

Předehrávka 36. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Filippi (T. Urban) - 19. T. Zohorna z trest. střílení, 21. T. Nosek (Kousal, V. Kočí), 40. Kousal (Buchtele, Benák), 58. Cetkovský (Nahodil, Semorád). Rozhodčí: Husička, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc P. Nedvěd (Liberec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4237.

Liberec: Pinc - Čakajík, Štich, Vitásek, Výtisk, Čutta, Jánošík, Havíř, Ulrych - Galamboš, P. Nedvěd, Bulíř - Duda, Filippi, Víšek - Bárta, T. Urban, Vantuch - Dušek, R. Vlach, Bortňák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Pardubice: Salfický - Benák, Vašíček, Píša, M. Drtina, V. Kočí, Gawryletz - Šagát, T. Zohorna, Somík - J. Veselý, T. Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, L. Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina.