Hokejisté Slavie i počtvrté vyhráli, Pardubice smetly Kladno

22. 9. 2013 21:15
Hokejisté Pardubic v utkání čtvrtého kola hokejové extraligy porazili na domácím ledě Kladno 4:0. V dalším utkání si tři body připsal Zlín, který otočil zápas Karlovými Vary a zvítězil 3:1.
Hokejisté Slavie i zásluhou gólu Jaroslava Bednáře udrželi i ve čtvrtém zápase v novém ročníku svou neporazitelnost | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejististé Slavie ani ve čtvrtém kole Tipsport extraligy neokusili hořkost porážky a stále vedou tabulku. Díky gólu Petra Jelínka v páté minutě prodloužení porazili Mountfield Hradec Králové 2:1.

Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky se prosadili jako první ve 28. minutě zásluhou svého ostrostřelce Jaroslava Bednáře a hubené vedení drželi až do poloviny třetí třetiny, kdy vyrovnal Lukáš Mertl.

Šlo se tak do prodloužení, které šestnáct sekund před jeho koncem duel rozhodl gólem v přesilové hře Jelínek.

Slavia je v čele tabulky s dvoubodovým náskokem na trojici Pardubice, Plzeň, Brno.

Pardubice opět udržely čisté konto

Hokejisté Pardubic porazili na domácím ledě Kladno 4:0. Po úterní výhře 5:0 nad Litvínovem tak dokázal brankář Martin Růžička udržet podruhé na domácím ledě čisté konto.

Východočeši se prosadili až ve druhé třetině, kdy rozhodli zápas třemi góly během devíti minut. Trefili se Zohorna, Marha a Nosek. Čtvrtým gólem pak stvrdil jasnou výhru "perníkářů" v 58. minutě Benák.

Lonští vicemistři ze Zlína naplno bodovali vůbec poprvé v této sezoně. Díky dvěma gólům v závěru porazili na svém ledě Karlovy Vary 3:1.

Karlovarští sice vedli po první třetině po brance Fleka, Honejsek ale ve druhé části srovnal skóre a o osudu zápasu rozhodla 50. minuta, kdy brankáře Závorku překonal Valenta. Výhru PSG pečetil gólem do prázdné branky Čajánek.

Indiáni v nájezdech porazili Třinec

Třetí výhru v sezoně si připsali obhájci titulu z Plzně, kteří porazili Třinec 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující branku si připsal v rozstřelu Ondřej Kratěna.

Třinecký útočník Jan Peterek vyrovnal historický rekord s 1091. starty v nejvyšší soutěži, protože lídr František Ptáček v dresu Hradce Králové na ledě Slavie chyběl.

Vítkovice proti brněnské Kometě sice dvakrát dohnaly náskok hostů, ovšem na gól Jana Káni z přesilovky ve 44. minutě už odpověď nenašly. I Kometa tak vyhrála potřetí v sezoně.

Oba góly domácích zaznamenal Jan Káňa, jmenovec brněnského útočníka. Mužem zápasu byl brněnský brankář Jiří Trvaj, který přiváděl svými zákroky domácí tým k zoufalství.

Liberec doma přestřílel Spartu

Gólově nejbohatší zápas viděli fanoušci v Liberci, kde Bílí Tygři přestříleli pražskou Spartu 6:5, připsali si první domácí výhru v sezoně a zároveň ukončili sérii šesti porážek ve vzájemných zápasech.

Pražané celý zápas dotahovali a na začátku třetí třetiny se zásluhou Petra Tona dočkali i vyrovnání.

Na dva slepené góly Tomáše Pospíšila, který zaznamenal také dvě přihrávky, už ale odpověď nenašli. Na straně poražených zaznamenal dvě trefy Jan Buchtele.

V severočeském derby prohráli hokejisté Chomutova s Litvínovem 2:3 po samostatných nájezdech a dvěma góly včetně vítězné trefy v rozstřelu se podílel na výhře Vervy František Lukeš.

Piráti dosáhli na bod díky trefě Davida Hrušky 17 sekund před koncem třetí třetiny.

Výsledky 4. kola:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. T. Zohorna (T. Nosek, Benák), 27. Marha (Starý), 33. T. Nosek (Ďaloga, Benák), 58. Benák (T. Zohorna, T. Nosek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7132.
Pardubice: M. Růžička - V. Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp - P. Sýkora, Kousal, Somík - Cetkovský, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Marha, Starý - J. Veselý, Číp, Tybor. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Kladno: Cikánek - P. Hořava, Jankovič, Černošek, T. Kaberle, Majeský, Doudera, David Růžička - Eberle, Kuchler, Havlíček - Tenkrát, Patera, Dalecký - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Lukáč, Machač, Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:1
(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Honejsek (Tesařík, Holík), 50. Valenta (Leška), 59. Čajánek (O. Veselý) - 17. Flek (J. Látal, Grman). Rozhodčí: Husička, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3, navíc Flek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3747.
Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Okál, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Šmach, Gulaši, Drtina, Grman, J. Látal, Schusser - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - M. Látal, Balán, Dlouhý - Zucker, Roman Vlach, T. Rohan - Harkabus, Flek, Koblasa. Trenéři: Žemlička a Mlejnek.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 2:3
(1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. J. Káňa I (Burger, Valčák), 33. J. Káňa I - 15. Koreis (Burian), 23. Kuboš (Burian, Žižka), 44. J. Káňa II (Jan Hanzlík, Čermák). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Kempný (Brno) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5132.
Vítkovice: Šindelář - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Pastor, L. Kovář, Dudáš - J. Káňa I, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Strapáč - Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Koreis, Burian - Vondráček, Němec, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

HC Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 2:1 v prodl.
(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Bednář (Kadlec, P. Jelínek), 65. P. Jelínek (Bednář) - 49. Mertl (Červený, Frühauf). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 2894.
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knot - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Jank, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Podlešák - L. Květoň, Knotek, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Dvořák (Pitule), 51. Pletka (Martin Straka), rozhodující sam. nájezd Kratěna - 32. Zagrapan (Varaďa, Polanský), 43. Varaďa (Peterek). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5049.
Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, Seman - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - J. Sýkora, T. Sýkora, Petruška - Dvořák, Pitule, Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Roupec, Zíb, Krejčí - Martin Růžička, Bonk, Rákos - Gorškov, Polanský, Adamský - Zagrapan, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Jaroslav Svoboda (Balej), 60. D. Hruška - 13. Lukeš (Kousalík, Hübl), 46. Piroš (Rapáč, Ručinský), rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Jeřábek, Salonen (Fin.) - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Stříteský (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5250.
Chomutov: Hanuljak - Lakos, Malec, Šulák, Pulpán, Kučný, Bartejs, Mazanec - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Hromas - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.
Litvínov: Francouz - T. Pavelka, Kousalík, Chaloupka, Gula, Zeman, Stříteský - Lukeš, Hübl, Majdan - Trávníček, Hanzl, Martynek - Ručinský, Piroš, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 6:5 (1:0, 3:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Bartek (Bulíř), 22. Bulíř (Filippi, Pospíšil), 29. Valský (Pospíšil, Nedvěd), 34. Nedvěd (Vampola), 56. Pospíšil (Bulíř, Filippi), 57. Pospíšil (Nedvěd) - 29. Pech (Kumstát), 31. T. Rachůnek (Piskáček), 37. Buchtele (Sičák), 41. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 60. Buchtele (Rolinek, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 4362.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Ulrych, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Víšek - T. Urban, Zacha, D. Špaček. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Krejčík, Švrček, Gřegořek - Pacovský, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - P. Ton, Přibyl, Buchtele - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

1. HC Slavia Praha 4 2 2 0 0 8:3 10
2. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4 2 0 2 0 13:6 8
3. HC Škoda Plzeň 4 2 1 0 1 12:8 8
4. HC Kometa Brno 4 2 1 0 1 10:6 8
5. Bílí Tygři Liberec 4 2 0 1 1 13:12 7
6. Mountfield H. Králové 4 2 0 1 1 8:9 7