Krejčí dal tři poslední góly svého týmu, Pardubice poskočily na osmé místo.
David Krejčí.
David Krejčí. | Foto: Lukáš Drštička

Pardubice - Parádní výkon Davida Krejčího vynesl hokejistům Pardubic tři body z extraligového duelu s Chomutovem.

Východočeši rozdrtili Piráty 5:0 a posila z NHL nastřílela ve druhé polovině utkání čistý hattrick. Tři asistence si připsal obránce Benák.

V první třetině poslal domácí do vedení v přesilové hře Kindl a ve druhé náskok zdvojnásobil Buchtele. Potom už exceloval Krejčí, který se trefil jednou ve druhé a dvakrát ve třetí třetině.

Pardubičtí se díky tříbodovému zisku posunuli v tabulce na osmé místo před České Budějovice

28. kolo hokejové extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Piráti Chomutov 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branka a nahrávky: 12. Kindl (Benák, Bartek), 31. Buchtele (Ďaloga), 32. Krejčí (Benák, Kindl), 54. Krejčí (Hemský), 58. Krejčí (Bartek, Benák). Rozhodčí: Hribik, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12, navíc Frolík (Chomutov) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 6143.

Pardubice: M. Růžička - Kindl, Píša, Benák, Ďaloga, V. Kočí, Gawryletz - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, T. Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Semorád, T. Zohorna, Nahodil. Trenéři: Trličík a Lubina.

Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Pavlas, Mrázek, Bartejs, Szakál - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Y. Treille - Seman, Sikora, Hromas - Důras, Lušňák, M. Procházka. Trenéři: Antonik a Mikšovic.

1. HC Škoda Plzeň 28 13 7 3 5 96:64 56
2. HC Kometa Brno 26 14 2 4 6 91:68 50
3. Rytíři Kladno 28 15 0 4 9 88:71 49
4. PSG Zlín 28 13 3 2 10 76:76 47
5. HC Oceláři Třinec 28 13 3 1 11 102:79 46
6. HC Verva Litvínov 28 12 4 2 10 85:81 46