Ovce zabrala: Karaganda senzačně zdolala slavný Celtic

Sport Sport
20. 8. 2013 22:55
Karaganda (v oranžovém) proti Celtic Glasgow v play off předkol Ligy mistrů.
Karaganda (v oranžovém) proti Celtic Glasgow v play off předkol Ligy mistrů. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Šachťoru Karaganda se přiblížili svému snu - postupu do skupinové fáze Ligy mistrů. V prvním zápase play off předkol této soutěže na svém hřišti překvapivě zdolali 2:0 hvězdný skotský Celtic Glasgow.

Do odvety, která se hraje příští týden, tak mají fotbalisté kazašského celku skvělou výchozí pozici. O tu se postarali už ve 12. minutě zápasu Finončenko, v závěru duelu přidal druhou trefu Chižničenko.

Pomohl Karagandě rituál s obětovanou ovcí?

Pokud by Karaganda, kterou loni vyřadil z evropského poháru číslo jedna český mistr Slovan Liberec, do Ligy mistrů postoupila, stala by se prvním kazašským týmem, kterému se to povedlo. Dnešnímu úspěchu možná napomohl i odpolední oběť domácích fotbalistů, když na stadionu v Astaně rituálně zabili ovci (VÍCE ZDE!)

Do úterního programu zasáhla v play off předkol Ligy mistrů také Plzeň, podrobnou on-line reportáž z jejího vítězného zápasu s NK Maribor (3:1) si přečtěte zde ZDE!

Za AC řádil El Shaarawy...

Účasti v základních skupinách milionářské soutěže se přiblížilo v nemistrovské větvi také fotbalisté AC Milán, kteří remizovala na hřišti PSV Eindhoven 1:1.

Hosté na dobrý výsledek do odvety zadělali v úvodu. Po čtvrthodině hry zařídil AC vedení útočník El Shaarawy, když hlavou zužitkoval přesný Abateho centr. Domácí ale italského soupeře přehrávali a v 60. minutě se dočkali vyrovnání. Přesně mířil forvard Matavž, který další hlavičkou dorazil tvrdou Brumovu ránu.

...Za Zenit pak třígólový Širokov

V ještě komfortnější pozici je před domácí odvetou Zenit Petrohrad, který v Portugalsku porazil Pacos Ferreiru 4:1 především díky hattricku Romana Širokova. Petrohradský hrdina se na vypůjčeném stadionu v Portu poprvé prosadil ve 27. minutě.

V 58. minutě za Pacos odpověděl André Leao, ale už za dvě minuty po něm vrátil Zenitu vedení opět Širokov. Ruský reprezentant zkompletoval hattrick v poslední minutě. Krátce předtím si ještě vstřelil vlastní gól Degra.

Velmi slušný výsledek do odvety si venku zajistil i Real Sociedad. Tým ze San Sebastianu vyhrál na hřišti Olympique Lyon 2:0. V prvním poločase se proti svým krajanům prosadil záložník Griezmann, krátce po pauze pojistil vedení hostů útočník Seferovic. Mizérii francouzského mužstva ještě v 75. minutě korunoval svým vyloučením obránce Biševac.