Opět vyrovnaná přestřelka. Plzeň přetlačila Vítkovice

22. 12. 2012 17:44
Hokejisté Plzně vyhráli v prodloužení nad Vítkovicemi a pojistili si tak náskok v čele extraligy.
Tomáš Vlasák
Tomáš Vlasák | Foto: Jakub Šafránek

Vítkovice - Podobně jako ve středu proti Liberci šlo i tentokrát utkání lídra hokejové tabulky z Plzně do prodloužení. V něm proti Vítkovicím vystřelil bod navíc Západočechům Jan Kovář a ti tak vyhráli 4:3.

Oceláři tak přerušili sérii čtyř výher v řadě. Škodovka má v čele už šestibodový náskok před druhým Zlínem. Sparta na domácím ledě přehrála Třinec a zvítězila 4:2.

Utkání začali lépe domácí, když se už po 72 sekundách prosadil Svačina. Jeho trefu ale musel potvrdit až videorozhodčí. Vítkovice poté zahazovaly jednu šanci za druhou. Za zmínku stojí hlavně Hunův únik, který vychytal Svoboda.

Dvořák sice brzy vyrovnal, ale Burger v 16. minutě opět vrátil domácím vedení. Přestřelku v první třetině nakonec završil Gulaš, který tak navázal na vlastní čtyřgólové představení proti Liberci.

Druhá třetina byla ve znamení trestů, hlavně na plzeňské straně, ale Vítkovičtí nedokázali soupeře potrestat. Po druhé přestávce toho Západočeši využili. Pletka proměnil trestné střílení.

Sparta si v závěru situaci zkomplikovala

V zápětí druhým gólem v zápase vyrovnal účet Burger a bitva tak dospěla do prodloužení. Tam stačily Plzni tři minuty, aby si vystřelila vítězství. Rozhodující gól dal nikým nehlídaný Kovář.

Sparta od prvních minut třinecké Oceláře přehrávala a slibný náskok si vybudovala už v úvodním dějství. Nejprve v 9. minutě skóroval Pacovský a těsně před přestávkou zvýšil na 2:0 Treille.

Když v druhé třetině přidal gól do šatny Sekáč, vypadalo to s šancemi Sparty slibně. Jenže v poslední části přišly komplikace. Dvěma rychlými brankami Růžičky a Rákose se hosté dostali na dostřel. Dvě a půl minuty před koncem ovšem potvrdil zisk tří bodů Bahenský.

32. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 3:4 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Svačina (Huna), 17. Burger (Roman, Barinka), 46. Burger (J. Káňa, Húževka) - 13. Dvořák (Havlíček), 18. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 44. Pletka z trestného střílení, 64. Jan Kovář (Martin Straka, Gulaš). Rozhodčí: Minář, Müllner (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9, navíc Jan Kovář 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6515.

Vítkovice: Šindelář - Malík, Barinka, Sloboda, Rehák, L. Kovář, Voráček, Stehlík - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Szturc - Šedivý, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Oremus a Svozil.

Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, D. Růžička, Mozík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Balej - Lev, Kašpařík, Pletka - Dvořák, Havlíček, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Pacovský (J. Hlinka, P. Ton), 18. S. Treille z trestného střílení, 40. Sekáč (Hovorka), 58. Bahenský (P. Ton) - 51. M. Růžička (Bonk, Zagrapan), 52. Rákos (D. Květoň, Hudler). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5259.

Sparta: Neuvirth - Pilař, Sičák, Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Vallin, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Bahenský, Forman - od 41. navíc Foster. Trenéři: Jandač a Votruba.

Třinec: Hamerlík (v čase 20:56 na TS Hrubec) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, od 41. navíc Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Hudler, Zagrapan - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.

1. HC Škoda Plzeň 32 14 9 3 6 109:76 63
2. PSG Zlín 32 16 3 3 10 92:83 57
3. Rytíři Kladno 32 17 0 4 11 104:87 55
4. HC Kometa Brno 30 15 2 5 8 101:83 54
5. HC Oceláři Třinec 32 15 3 1 13 116:93 52
6. HC Slavia Praha 31 14 4 2 11 85:71 52
7. HC Verva Litvínov 32 13 4 3 12 92:93 50
8. HC Vítkovice Steel 33 14 1 3 15 82:88 47