Opět dvě červené, tentokrát ale Liberec slaví triumf

Fotbalisté Liberce slaví, doma porazili 2:1 Estoril, i když dohrávali v deseti stejně jako soupeř.
Liberec brzy otevřel skóre. Pavelka v 15. minutě kolmicí vysunul Šurala (23) a ten chladnokrevně obstřelil hostujícího brankáře.
Ve 24. minutě domácí podruhé dostali míč do sítě. Frýdek dorazil zblízka Rabušicovu střelu, ale pomezní odmával ofsajd a zhatil Slovanu radost.
Těsně před pauzou Liberec zaspal na pravé straně a následný závar ve vápně skončil vyrovnáním, o které se postaral Leal (9).
Domácí se tlačili za druhým gólem. Dvakrát po sobě neuspěl Frýdek, v 62. minutě už ale Liberečtí slavili. Frýdek z přímého kopu...
Sport ČTK Sport, ČTK
3. 10. 2013 20:50
Reportáž ze zápasu Evropské ligy mezi Libercem a Estorilem.

Liberec - Fotbalisté Slovanu Liberec slaví první vítězství v Evropské lize, když po velkém boji porazili na domácí půdě portugalský Estoril 2:1. Stejně jako proti Freiburgu ukázal hlavní sudí po jedné červené kartě na obou stranách.

Za vítěze se zasloužili o vítězství Severočechů v první půli Šural a po změně stran kapitán Kováč, na druhé straně ještě před přestávkou vyrovnával Leal.

Zápas jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE!

V druhém zápase skupiny Sevilla doma porazila Freiburg 2:0 a pořadí tak vede. Výsledky ostatních zápasů Evropské ligy naleznete ZDE!

"Vítězství bylo těžké, soupeř šel v závěru do rizika, měl tam závary, takže jsem rád, že jsme to zvládli. Musím klukům poděkovat za velkou bojovnost, máme myslím zasloužené čtyři body ze dvou zápasů," hodnotil utkání po zápase pro Českou televizi trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Estoril vyrovnal i v deseti

Liberec vstoupil do zápasu lépe než soupeř. O první šanci obral Delarge brankář Vagner, ale v 15. minutě už Liberec vedl. Pavelka vybídl do sóla Šurala a ten přesně obstřelil hostujícího gólmana.

Rychle odpovědět mohl hostující Evandro, ale hlavičkoval jen do míst, kde stál připravený Kovář.

Ve 24. minutě domácí podruhé dostali míč do sítě. Frýdek dorazil zblízka Rabušicovu střelu, ale pomezní odmával ofsajd. V dresu Estorilu dělal liberecké defenzivě problémy hlavně Galvao a ve 32. minutě se musel Kovář hodně činit, aby vyrazil jeho střelu na roh.

O šest minut později zajel na polovině hřiště do Frýdka Miguel a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Zdálo se, že Liberec v přesilovce v klidu dohraje poločas, jenže těsně před pauzou zaspal na pravé straně a následný závar ve vápně skončil vyrovnáním, o které se postaral Leal.

Kováč pohotovou levačkou rozhodl

Čtyři minuty po návratu z kabin překonali Severočeši hostujícího brankáře Vagnera potřetí, ale znovu jim sudí odmával ofsajd. Tentokrát dorážel balon v nepovoleném postavení Rabušic.

Domácí se tlačili za druhým gólem. Dvakrát po sobě neuspěl Frýdek, v 62. minutě už ale Liberečtí slavili. Frýdek z přímého kopu nacentroval do vápna a odražený míč protlačil do sítě kapitán Kováč, třebaže si Vagner na jeho pokus k tyči sáhl.

Slovan pak nepouštěl soupeře k ohrožení své branky, přesto si nakonec závěr sám zdramatizoval. Druhou žlutou kartu dostal také Sackey a jeho tým se ještě o tři body strachoval. Výhru už ale udržel.

Také Freiburg dohrával v Seville o deseti

Sevilla doma nepřipustila žádné překvapení. I když v prvním poločase svou převahu proměnit v gól nedokázala. Skóre se měnilo až po přestávce.

Španělům pomohl k otevření skóre faul hostujícího Diagného v pokutovém území, který kromě nařízené penalty dostal navrch druhou žlutou kartu a oslabil Freiburg. Německým tým tak stejně jako Liberec podruhé za sebou dohrával zápas o deseti.

Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Perotti a Sevilla mohla kontrolovat hru. Domácí německému soupeři, v jehož dresu chyběli čeští hráči Darida, Pilař i Krmaš, zasadili poslední ránu v nastavení, když se trefil Baccu.

Utkání 2. kola základní skupiny H fotbalové Evropské ligy:

Slovan Liberec - Estoril Praia 2:1 (1:1)

Branky: 15. Šural, 62. Kováč - 45. Leal. Rozhodčí: Hansen - Bille, Rix (všichni Dán.). ŽK: Sackey, Coufal - Goncalo, Miguel. ČK: 82. Sackey - 38. Miguel. Diváci: 7500.

Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural (90. Hadaščok), Frýdek, Pavelka, Dela

Estoril: Vagner - Luiz (83. Balboa), Miguel, Fernandes, Mano - Goncalo, Filipe (70. Gerso) - Galvao (62. Tavares), Evandro, Sebá - Leal. Trenér: Da Silva.

FC Sevilla - Freiburg 2:0 (0:0)

Branky: 63. Perotti z pen., 90.+1 Bacca. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.). ŽK: Iborra, Perotti - Diagné. ČK: 62. Diagné (Freiburg).

Sevilla: Varas - Figueiras, Cala, Pareja, A. Moreno - Rakitič (88. Cristóforo), Iborra - Samperio, Trochowski (56. Marin), Perotti (77. Rabello) - Bacca. Trenér: Emery.

Freiburg: Baumann - Sorg, Diagné, Ginter, Günter - Fernandes, Höfler - Klaus (69. Freis), Albutat (61. Mehmedi), Coquelin (61. Kerk) - Hanke. Trenér: Streichrge (77. Kalitvincev) - Rabušic (90. Pimpara). Trenér: Šilhavý.

1. FC Sevilla 2 2 0 0 4:1 6
2. Liberec 2 1 1 0 4:3 4
3. Freiburg 2 0 1 1 2:4 1
4. Estoril 2 0 0 2 2:4 0