Obrat snů! Vítkovice otočily ztracený zápas

Vítkovice proti Zlínu snížili stav série díky famóznímu obratu, radovalo se i Kladno, které porazilo Slavii jediným gólem
Ve 48. minutě po Látalově přihrávce zakončil před brankovištěm Jan Dalecký. Jak se nakonec ukázalo, byl to gól vítězný.
Kladenští příznivci věřili, že po dvou porážkách na Slavii se konečně budou radovat Rytíři...
...ale velkou překážkou jim opět byl stabilně chytající Miroslav Kopřiva.
Vlajka Kladna jasně naznačuje, že název Rytíři ze už vžil a diváci od svých borců chtějí statečné rytířské výkony.
Sport Sport
14. 3. 2013 19:41
Vítkovice ve třetím čtvrtfinále proti Zlínu otočili z 0:3 na 4:3 a snížili stav série na 1:2. Kladno porazilo Slavii 1:0 a také snížilo.

Praha - Nevídaný obrat se podařil hokejistům Vítkovic ve třetím zápase čtvrtfinále proti Zlínu.

Ostravský celek prohrával po dvou třetinách kvůli hattricku Ondřeje Veselého 0:3, nakonec však výsledek ještě v normální hrací době otočil a výhrou 4:3 snížil stav série na 1:2.

Hrdinou utkání byl Ondřej Roman, který svými góly vítkovický obrat načal i završil, k tomu přidal i jednu asistenci.

Rovněž Kladno si proti Slavii vynutilo minimálně páté utkání, když dnes Pražany porazilo fotbalově 1:0. Jedinou branku vstřelil ve 48. minutě Jan Dalecký.

Veselého hattrick

Vítkovicím se po měsíci vrátil do sestavy Ujčík a jeho spoluhráči ho hned mohli uvítat gólem, ale Burgrova střela po půlminutě hry pouze orazítkovala břevno.

To Veselý byl v 11. minutě úspěšnější a příklepem z kruhu rozehrál svůj gólový koncert. Zlínu vedení hrálo do noty, Vítkovice tvořily hru, ale přes pečlivou defenzivu hostů se prosazovaly těžko.

Zkraje prostřední dvacetiminutovky navíc Veselý udeřil znovu, když potrestal dvojnásobné vyloučení domácích. A když tentýž hráč dokonaným hattrickem zvýšil na 3:0, byli Vítkovičtí zralí na ručník.

Senzační obrat v přesilovkách

Druhá přestávka ale vlila Oremusovým svěřencům do žil novou krev a jiskru naděje brzy vykřesal Roman. Domácí soupeře sevřeli do kleští, z čehož rezultovala vyloučení.

Jedno z nich potrestal Húževka a v další přesilovce dokonal stíhací jízdu Huna. Tím však senzační příběh neskončil. V závěru šli Zlínští dokonce do tří a Vitkovice nabídnutou šancí nepohrdly. V předposlední minutě jim zajistil výhru Roman.

V Kladně rozhodl jediný gól

Kladno jako obvykle začalo velkým náporem, ovšem proti Dragounovi, Melkovi i Černoškovi byl fantóm Kopřiva bezchybný, a tak jej Slavia přečkala bez úhony.

Hosté postupně obraz hry srovnali, Cháberovi dokonce proti Růžičkovi musela pomoct tyč. Obě strany se nedokázaly prosadit ani v dlouhých či dvojnásobných přesilovkách, a tak bylo jasné, že první gól zřejmě rozhodne.

A to se povedlo domácím, když jej ve 48. minutě vstřelil po přihrávce Látala Dalecký. Hosté poté na Cháberu zle dotírali, ale ani při power-play srovnat nedokázali.

Výsledky čtvrtfinále - 3. zápas:

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 4:3 (0:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 42. Roman (Svačina, Voráček), 49. Húževka (Burger, Ujčík), 52. Huna (Svačina, Roman), 58. Roman (Svačina, Sloboda) - 12. Veselý (Čajánek), 22. Veselý (Honejsek, Čajánek), 40. Veselý (Čajánek). Rozhodčí: Šindler, Minář - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8166. Stav série: 1:2.

Vítkovice: Šindelář - Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Malík, Kudělka - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Bartánus, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Čech - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, Köhler - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávka: 48. Dalecký (M. Látal, Macholda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 4118. Stav série: 1:2.

Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, Kameš, P. Hořava, Doudera, Černošek, Macholda, Kužel - Jass, Lukáč, Kuchler - Eberle, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Rudovský - Kuchejda, Dalecký, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, od 57. navíc Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.