5:1
New Jersey Devils
23. Sutter, 30. Kunitz, 43. Letang, 48. Crosby, 50. Bortuzzo
33. Greene

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze sobotního šlágru NHL mezi Pittsburghem Penguins a New Jersey Devils. Zápas začne po 19:00 SEČ.

Pittsburgh Penguins: Fleury - Despres, Letang, Martin, Orpik, Lovejoy, Engelland - Kunitz, Crosby, Dupuis - Neal, Malkin, Jeffrey - Cooke, Sutter, Glass - Adams, Vitale, Kennedy.

New Jersey Devils: Brodeur - Salvador, Volčenkov, Tallinder, Židlický, Greene, Fayne - Josefson, Zajac, Kovalčuk - Zubrus, Eliáš, Clarkson - Carter, Gionta, Bernier - Anderson, Henrique, Barch.

Dnes proti sobě hrají dva aktuálně nejlepší týmy Atlantické divize. Pittsburgh letos potvrzuje roli jednoho z největších favoritů na titul, Devils zase možná mnohé překvapili. I po odchodu klíčového útočníka Zacha Pariseho drží s ostatními krok a zatím v každém ze svých zápasů bodovali. Nutno ale říct, že v posledních třech zápasech prohráli v nastavení nebo nájezdech.

V Pittsburghu oba týmy nastoupily na hrací plochu. Zahájovací show je za náma, vše je připraveno k začátku zápasu.

Tomáš Vokoun sice v posledním utkání vychytal čisté konto, dnes ale Pittsburgh dává přednost Fleurymu. V bráně Devils nechybí legenda NHL Martin Brodeur.

1

Utkání začalo.

1

Tučňáci začali velkým tlakem v útočné třetině, Brodeur musel vytáhnout těžký zákrok lapačkou.

2

Malkin nabil do tandemu. Neal trefil tvrdou ránou jen zadní mantinel. Devils jsou zatím v defenzívě.

3

Po ráně Židlického řešil první závar na svém brankovišti i pozorný Fleury.

5

Oba týmy teď zavřely vlastní modrou. Hraje se sice rychle ze strany na stranu, ale po přechodu do útočného pásma všechny akce většinou končí.

5

Ďáblové špatně střídali a bylo z toho přečíslení, které prudkou ránou zakončoval Neal. Brodeur byl na místě.

6

Crosby - Neal - Malkin zamkli Devils v pásmu, výsledkem je faul Ilji Kovalčuka, který vysekl soupeři hůl z ruky. Dvě minuty pro ruského bombardýra a první přesilovka zápasu pro Pittsburgh.

6

Brodeur udržel ránu Letanga. Devils se zatím brání dobře a nepouštějí domácí do souvislejšího tlaku.

7

Zubrus se ve vlastním oslabení vydal do útoku. Jeho prudká rána zpoza modré byla zblokována obránci.

8

Kovalčuk je na ledě. Hosté hrají v plném počtu.

9

Salvador se vyřítil do rohu, vybojoval puk a pak ho z velkého úhlu nahodil na Fleuryho. Ten nevytáhl zrovna jistý zákrok.

10

První velkou šanci zápasu mělo New Jersey! Ilja Kovalčuk se ocitl sám za obranou, z otočky ale napálil puk před bránu, kde stál úplně volný Josefson. Fleury v pádu dokázal ránu vytěsnit vedle!

10

Eliáš na modré zpomalil a vystavil Clarksona do ofsajdu.

11

Fleury kryl i ránu od modré. Ďáblové mají v posledních vteřinách převahu. Zatím nic z toho.

12

Neal je dnes z domácích zatím nejaktivnější. Crosby ho našel na levém kruhu, Brodeur ale zasahovat nemusel. Rána mířila těsně nad.

12

Neal zůstal sám na brankovišti, stál ale zády k bráně a Brodeur dobře četl hru - puk mu vypíchl.

14

Dlouho se hrálo u mantinelů na obou stranách. Nudnější mezihru přerušil ofsajd domácích.

15

Henrique se bekhendem natlačil před bránu, Fleury vyrazil před sebe a dojíždějící hráči nedokázali puk dorazit do brány!

15

Další obrovská šance Devils během jednoho střídání! Kovalčuk dostal nabito na levý kruh, Fleury se přemisťoval a asi by to nestihl. Jenže ruský snajpr netrefil bránu!

17

A pro změnu obrovská šance domácích. Zatím největší v zápase! Vitale měl před sebou prázdnou bránu a ležícího Brodeura. Nikomu není jasné jak, ale brankář Ďáblů udržel puk před brankovou čárou!

18

Carter byl proti přesilo tří hráčů, tak jen nahodil puk na domácího brankáře a vytěžil maximum - vhazování v útočném pásmu.

20

V posledních vteřinách se hraje hodně houževnatý hokej. A bez šancí.

20

Sedm vteřin před koncem třetiny je za podražení Josefsona vyloučen Sidney Crosby.

20

První třetina skončila.

První třetina přinesla hodně vyrovnaný a svižný hokej se šancemi na obou stranách. Oba brankáři ale vytáhli několik kvalitních zákroků a v mnoha případech měli i větší štěstí. Devils začnou druhou třetinu přesilovkou, která bude trvat bez sedmi vteřin celé dvě minuty.

21

Druhá třetina začala.

21

Ďáblové začínají přesilovkou. Domácí se prvnímu zámku ubránili a vyhodili puk za Brodeura.

22

A teď se hosté dopustili zakázaného uvolnění, takže se 46 vteřin před koncem jejich přesilovku stěhuje hra zpátky před jejich gólmana.

22

Kovalčukovo nahození nikdo netečoval, domácí znovu vyhazují a přesilovka Devils končí.

23

Gól! Pittsburgh vede 1:0! Martin Brodeur v leže odolal nájezdu Suttera, jenže pak se k puku dostal znovu a natřikrát propasíroval puk do sítě!

25

Crosby schoval za obráncem další nepříjemnou střelu. Brodeur šel na zem a udržel puk pod betonem.

26

Na jedné straně měl problémy s nahozením Židlického Fleury, na druhé málem vyslal Malkin do samostatného úniku Neala, jenže stíhající bek mu při zpracování puku nadzvedl hůl.

27

Sutter pálil z pravého křídla, Brodeur zase chytá.

27

Do rychlého brejku vyrazil Kovalčuk, přihrávka do tandemu na Zubruse ale nebyla přesná. Fleury slabou ránu chytil.

28

Gionta táhl přečíslení tři na jednoho. Letan se mu ale postavil do cesty a celou akci Devils zastavil.

29

Židlický měl nabito na modré. Netrefil bránu.

30

Gól! Pittsburgh  vede 2:0! Chris Kunitz zůstal za obranou a trefil se přízemní ránou přesně pod beton bezmocného Brodeura!

31

Další komplikace pro Devils. Patrik Eliáš se sice vzteká, ale jde na trestnou lavici a domácí budou hrát přesilovku.

32

Crosby v dobré šanci na levém kruhu, Brodeur stál na místě.

33

Gól! Devils snižují na 1:2! Andy Greene zůstal sám za obranou a blafákem si vychutnal Fleuryho.

35

Kunitz měl na levém křídle prostor, tak si našlápl a tvrdě vypálil. Brodeur zaklapl betony včas.

37

Kovalčuk v akci. Pálil už od modré, Fleury přerušil hru.

38

Devils v závěru třetiny tlačí. Je z toho ale jen územní převaha.

39

Crosby byl před Brodourem ve velkém úhlu, neměl kudy zkušeného brankáře prostřelit.

40

Druhá třetina skončila.

Pittsburgh ve druhé třetině zaslouženě odskočil do dvoubrankového vedení, ale v závěru trochu polevil a hosté vstřelili kontaktní branku. To je dobrý předpoklad pro kvalitní hokej i v další třetině.

41

Třetí třetina začala.

42

Ďáblové se hned vrhli do pásma, domácí je ale udrželi u mantinelů.

43

Teď byl pro změnu aktivnější Pittsburgh, hosté se osvobozují jen za cenu icingu.

43

Gól! Pittsburgh vede 3:1! Kris Letang byl sám mezi kruhy, napřáhl až za hlavu a propálil Brodeura.

45

Domácím narostla křídla. V další šanci byl Crosby, z úhlu nedal.

45

Teď byl Crosby znovu sám před Brodeurem, ten hodně zajímavě vytáhl ránu vyrážečkou nad.

48

Gól! Pittsburgh vede už 4:1! Zdá se, že je rozhodnuto. Sidney Crosby na modré čáře v plné rychlosti přebral puk, stahovačkou si položil obětavého Kovalčuka a přesnou ránou nad ním zamířil přesně do šibenice.

50

Zubrus se sám neprosadil. Devils nevědí, co na pozorné domácí vymyslet.

50

Gól! Pittsburgh drtí Ďábly dál! Je to už 5:1! Robert Bortuzzo napřáhl od modré a propálil úplně všechno, co měl v cestě!

51

Málem to bylo už 6:1. Sutter jel z úhlu sám na Brodeura, mířil na zadní tyč a těsně minul.

53

Zakázané uvolnění hostů. Domácí fanoušci tleskají. Tučńáci hru soupeře úplně rozložili.

54

Pittsburgh bude hrát přesilovku. Carter dvě minuty - podražení.

56

Brodeur pokryl smršť střel z dálky, Devils oslabení dobře bránili a už jsou zase v pěti.

56

Josefson mohl snížit, z úhlu jel na Fleuryho a mířil mezi betony. Skulinka byla moc malá.

56

Zubrus dorážel na brankovišti, Flery i tento závar kontroluje a nachází puk v lapačce.

58

Zápas se jen dohrává, domácí se pochopitelně nikam neženou.

58

Clarkson jel sám na Fleuryho, ale doslova trefil jeho lapačku.

58

Crosby dostává dvě minuty za podražení, hosté dohrají zápas v přesilové hře. Pokud teda nedají gól.

60

Kombinace Devils k ráně nevedla. Hraje se poslední minuta.

60

Utkání skončilo.

Je konec. Pittsburgh zcela zaslouženě vyhrál. Byl lepší i aktivnější, což se definitivně potvrdilo až v poslední třetině. Tímto se s vámi pro dnešek loučím.