Nesmrtelné obraty: Dortmund jde dál, Galatasaray nakonec ne

FOTO Dortmund dokázal nemožné, Turci proti Realu nikoliv
Fanoušci Dortmundu vítali před zápase svoje miláčky velkým transparentem a choreem jasně naznačujícím, po čem na konci sezony touží.
Ale hosté byli jiného názoru a v 25. minutě je dostal do vedení touto střelou Joaquin.
Protože Borussia venku gól nedala, dostal se německý klub pod tlak.
Útočný hrot domácích Robert Lewandowski (vlevo) tvrdě bráněný Antunesem.
9. 4. 2013 22:38
Pouze jeden ze španělských celků, které zasáhly do úterních čtvrtfinálových bojů Ligy mistrů, oslavily postup. Real jde dál i přes porážku 2:3 v Istanbulu, Málaga po stejné prohře v Dortmundu končí.

Praha - Pouze jeden ze španělských celků, které zasáhly do úterních čtvrtfinálových bojů Ligy mistrů, oslavily postup. Real jde dál i přes porážku 2:3 (3:0) v Istanbulu, Málaga po stejné prohře (0:0) v Dortmundu končí.

"Bílý balet" už v úvodu zápasu "uklidnil" svou trefou Cristiano Ronaldo, jenže až příliš. Domácí po změně stran zabrali a dvacet minut před koncem vedli 3:1 a chyběli jim jen dvě branky na senzační postup. V nastavení ale hvězdný Portugalec přidal druhou (celkově jedenáctou), uklidňující branku.

To zápas v Dortmundu dospěl až do infarktového závěru. Hosté vedli 1:0 a 2:1, tento stav, který by je posouval do semifinále drželi ještě v první minutě nastavení, jenže poté domácí "sršni" dvakrát udeřili a hráčům Málagy zůstaly jen oči pro pláč...

Joaquín mohl srazit Dortmund ještě v poločase

Vestfálský celek začal proti Málaze dobře, kontroloval hru a vypracoval si první šanci. Lewandowskiho rána ale mířila nad branku. Jenže hosté nečekaně kontrovali. Joaquín ve 25. minutě s míčem před vápnem nelenil a levačkou ho poslal nechytatelně k tyči.

Dortmund to probudilo k větší aktivitě a o čtvrt hodiny se radoval z vyrovnání. Po nádherné kombinaci (viz video) se dostal k míči Lewandowski, oklamal gólmana a zakončil do prádné brány.

Joaquín mohl ještě před přestávkou vrátit vedení na španělskou stranu, ale Weidenfeller ho vychytal. Podobnou šanci měl stejný hráč i v úvodu druhé půle, ale domácí brankář dál čaroval.

Hororové čtyři minuty nastavení

Hosté drželi postupovou remízu a schylovalo se k velkému dramatu. Dortmund čím dál víc sázel na útok a jen díky fantastickému Willymu v bráně hostů se neujal vedení. Reus i Götze totiž v zakončení selhali.

Za takové pohrdání šancemi přišla pohroma. Eliseu totiž zakončil rychlý brejk a Málaga v 82. minutě vedla 2:1. V tu chvíli by si na postup Borussie vsadil jen málokdo. Zvlášť, když se pak hosté zatáhli a ještě v 90. minutě stále vedli.

Jenže pasivita se španělskému celku nevyplatila. Během čtyřminutového nastavení Reus a Santana rozpoutali na Signal Iduna Parku hotové žlutočerné šílenství. Dvěma góly otočili zápas a postoupili mezi poslední čtyři týmy Ligy mistrů.

Real uklidnil v úvodu Ronaldo

Ve druhém úterním čtvrtfinále se zrodil sice naprosto stejný výsledek, Galatasaray s Realem ale k němu došli daleko "poklidnější" cestou. Poté, co španělský gigant vyhrál první duel doma 3:0 a nyní jej poslal již po sedmi minutách do vedení Ronaldo, bylo de facto o jeho postupu rozhodnuto.

Domácí ale před fantastickou kulisou zápas nezabalili. Ve druhém poločase nejprve nádherným gólem vyrovnal Eboué, po něm v 71. minutě otočil Sneijder a když necelých šedesát vteřin poté parádní patičkou zvýšil na 3:1 Drogba snili hráči tureckého celku dokonce o senzačním obratu.

Domácí obrat do konce dotáhnout nedokázali

Kýžené dva postupové góly ale už vstřelit nedokázali, v nastavení navíc svou jedenáctou trefou v letošním ročníku Ligy mistrů uzavřel skóre zápasu Ronaldo.

Ten poté inkasoval tvrdý zákrok od soupeřova obránce a konec duelu proležel na trávníku, bouřlivý závěr doprovodil dalším zbytečným zkratem Arbeola, který se po druhé červené musel pakovat v 89. minutě pod sprchy dříve než spoluhráči.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Borussia Dortmund - Málaga 3:2 (1:1)

Branky: 40. Lewandowski, 90.+1 Reus, 90.+2 Santana - 25. Joaquín, 82. Eliseu. Rozhodčí: Thomson - Rose, Ross (všichni Skot.). ŽK: Bender, Schmelzer - Gamez, Toulalan. První zápas: 0:0, postoupil Dortmund.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Santana, Schmelzer - Gündogan (86. Hummels), Bender (72. Sahin) - Blaszczykowski (72. Schieber), Götze, Reus - Lewandowski. Trenér: Klopp.

Málaga: Caballero - Gamez, Demichelis, Sánchez, Antuněs - Camacho, Toulalan - Joaquín (87. Joaquín), Baptista (83. Santa Cruz), Isco - Duda (74. Eliseu). Trenér: Pellegrini.

Galatasaray Istanbul - Real Madrid 3:2 (0:1)

Branky: 57. Eboue, 71. Sneijder, 72. Drogba - 7. a 90.+2 Ronaldo. Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.). ŽK: Sneijder, Eboue, Amrabat - Arbeloa. ČK: 89. Arbeloa. První zápas: 0:3, postoupil Real.

Galatasaray: Muslera - Eboue (80. Elmander), Zan, Kaya, Riera - Altintop (46. Amrabat), Melo, Sneijder, Inan - Bulut (63. Sarioglu), Drogba. Trenér: Terim.

Real: López - Essien (31. Arbeloa), Pepe, Varane, Coentrao - Khedira, Modrič - Di María, Özil (81. Albiol), Ronaldo - Higuaín (73. Benzema). Trenér: Mourinho.