Nerváky v NHL. Colorado vyhrálo gólem v 72. a Rangers dokonce v 88. minutě

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 5. 2024 7:26
Hokejisté New Yorku Rangers zdolali Carolinu 4:3 ve druhém prodloužení a v semifinále Východní konference NHL vedou 2:0 na zápasy. O výhře rozhodl v přesilové hře Vincent Trocheck v čase 87:24. Igor Šesťorkin zastavil 54 střel včetně tří pokusů Martina Nečase. Dallas promarnil v úvodním utkání Západní konference tříbrankový náskok a podlehl Coloradu 3:4 v prodloužení.
Radost hráčů New Yorku Rangers
Radost hráčů New Yorku Rangers | Foto: Reuters

Dva góly Rangers, kteří vyhráli v letošním play off i šestý zápas, vstřelil Alexis Lafreniere. Jednička draftu v roce 2020 otevřela v jednácté minutě skóre a na začátku druhé třetiny vyrovnala na 2:2. Také Carolina měla dvoubrankového střelce: Jake Guentzel upravil na 1:1 ve 39. minutě poslal tým do vedení 3:2.

Rangers otočili zápas v přesilových hrách. Z dorážek se prosadili v předbrankovém prostoru Chris Kreider a v prodloužení Vincent Trocheck. Třemi asistencemi se podílel na druhé výhře domácích Artěmij Panarin. Na druhé straně figuroval u všech tří branek Sebastian Aho.

Dallas, o jehož postupu do semifinále Západní konference rozhodl před dvěma dny Radek Faksa, výborně začal. Po úvodní třetině vedl o tři branky trefami Ryana Sutera, Wyatta Johnstona a Jamieho Benna.

Colorado snížilo v prostřední části na rozdíl jednoho gólu využitými přesilovými hrami, ve kterých skórovali Valerij Ničuškin a Cale Makar. V úvodu třetí třetiny vyrovnal Nathan MacKinnon a v čase 71:03 zařídil hostům vítězný vstup do série Miles Wood.