Moravské derby rozsekly nájezdy. Vítězství slaví Zlín

Sport Sport
30. 3. 2013 20:02
Třetí semifinále hokejové extraligy mezi Třincem a Zlínem musely za stavu 3:3 rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější a díky tomu se ujali vedení v sérii 2:1.
Zlínští vedou nad Třincem 2:1 na zápasy.
Zlínští vedou nad Třincem 2:1 na zápasy. | Foto: Lukáš Drštička

Třinec - Třetí semifinále hokejové extraligy mezi Třincem a Zlínem musely za stavu 3:3 rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Valaši a díky tomu se Zlínští ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy. Rozhodující nájezd proměnil hostující Filip Čech.

Čtvrtý duel na třineckém ledě se hraje zítra od 18:15 hodin.

Zlínští byli v první třetině lepším týmem

Zápas začal hodně opatrně, především pak ale domácí měli problém se bez své největší hvězdy Martina Růžičky probít přes pozornou obranu Zlína až před Sedláčka.

Aktivnější hosté se tak po zásluze dostali v 16. minutě po brance Čecha do vedení. Ani úvod druhé části obraz hry příliš nezměnil, Třinečtí se dobrých pět minut nedokázali s kotoučem na holi dostat z obranného pásma.

Druhý gól v Hamerlíkově síti tak byl jen vyústěním převahy hostí. Oceláři se ale poté přece jen zvedli a v závěru druhého dějiství dokázal na jednobrankový náskok snížil veterán Peterek.

Ve třetí části se domácí nadechli k náporu

V závěrečném dějství ale poslal hosty opět do dvoubrankového vedení otočkou kolem branky šikula Leška a vypadalo to na bezproblémovou jízdu "Beranů" za druhým vítězstvím v sérii.

Domácí ale nakopl o čtyři minuty později "gymnastický" gól Klimenty, který se trefil v pádu v otočce v mezikruží a tři minuty později vyrovnal důrazný Peterek na 3:3.

V tu chvíli byli Třinečtí na koni, za čtvrtým gólem je táhla vyprodaná aréna, paradoxně tři vteřiny před koncem třetí části byl blízko gólu Balaštík a po něm i Köhler.

Jenže ani jeden z nich se netrefil a tak o výhře Zlína musel rozhodnout po desetiminutovém nastavení až jediný úspěšný nájezdník Filip Čech.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 39. Peterek (Roth, Rákos), 53. Klimenta (Adamský, Roth), 56. Peterek (Klimenta, Galvas) - 16. Čech (Ondráček, Čajánek), 35. Čajánek (Veselý, Okál), 49. Leška (Hamrlík), rozhodující nájezd proměnil Čech. Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík, Galvas, Roth - Orsava, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Matuš. Trenéři: Turek a Janků.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.