Hertl zase řádil. Gólem a asistencí řídil výhru s Litvínovem

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 12. 2012 20:50
Slavia porazila v předehrávce 29. kola hokejové Tipsport extraligy Litvínov v prodloužení 2:1. V obou gólech domácích měl prsty mladý talent Tomáš Hertl.
Tomáš Hertl gólem a asistencí režíroval vítězství nad Litvínovem.
Tomáš Hertl gólem a asistencí režíroval vítězství nad Litvínovem. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté Slavie v předehrávce 29. kola Tipsport extraligy porazili na svém ledě Litvínov v prodloužení 2:1 a dotáhli se bodově na šestý Třinec.

Hrdinou utkání byl teprve devatenáctiletý Tomáš Hertl, který v první formaci nahradil zraněného Sobotku. Ani on ale po boku Jaroslava Bednáře v elitní formaci nedokázal rozehnat hokejovou nudu.

Byl to ale přece mladý slávista, který ve 30. minutě ukončil trápení liduprázdné O2 areny a otevřel skóre zápasu.

Hosté sice dokázali zásluhou Martynka vyrovnat, v prodloužení ale Hertl připravil rozhodující gól pro Michala Kempného.

Slavia přitom v prodloužení bránila téměř minutové oslabení po vyloučení Jaroslava Bednáře, Litvínov ale tlak využít nedokázal.

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Hertl, 64. Kempný (Hertl) - 32. Martynek (Hanzl, Trávníček). Rozhodčí: R. Svoboda, Turčan - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2453.

Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Kučný - Hertl, Kalla, Bednář - Micka, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Martin Frolík, Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.