Mazanec dostal gól v prodloužení, Michálek pomohl Ottawě

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 1. 2014 6:26
Český brankář Marek Mazanec se opět objevil v brance Nashvillu a pomohl mu alespoň k bodu na ledě Bostonu.
Marek Mazanec inkasoval v prodloužení zápasu s Bostonem | Video: nhl.com

Boston - Český brankář Marek Mazanec se v nočním zápase NHL opět objevil v brance Nashvillu a pomohl mu alespoň k bodu na ledě Bostonu.

Bývalá plzeňský opora si připsala 22 zákroků, ale dostala gól v prodloužení a Predators tak prohráli 2:3. Na jedné z branek se podílel asistencí i český útočník David Krejčí.

O výhře Bruins rozhodl v 54. sekundě prodloužení Brad Marchand, jenž po průniku do soupeřova pásma obešel útočníka Nashvillu Mika Fishera a překonal Mazance střelou zápěstím.

"Byl to trošku risk, mohl jsem puk ztratit a soupeř by šel do rychlého protiútoku. Ale se štěstím to vyšlo a pak už jsem se snažil jen vystřelit. Myslím, že brankář toho přes hradbu těl před sebou moc neviděl," popsal Marchand rozhodující moment zápasu.

V brance domácích Bruins, kteří vyhráli po dvou porážkách za sebou, prožil úspěšný debut v NHL čtyřiadvacetiletý švédský gólman Niklas Svedberg, který uplynulou sezonu strávil na farmě v Providence. Předtím působil v Brynäs a MoDo a nikdy nebyl draftován.

Sobotka byl třetí hvězdou zápasu

Vedle Michálka, Frolíka a Krejčího se v deseti čtvrtečních zápasech prosadil z českých hráčů ještě Vladimír Sobotka, jenž jednou přihrávkou přispěl k triumfu St. Louis 5:0 nad Los Angeles a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Dvěma góly se v utkání blýskl T. J. Oshie a Blues díky němu vyhráli čtvrtý zápas v řadě a šestý z posledních sedmi. Naopak "Králové" zabředli do největší krize za uplynulé dva roky, když prohráli popáté v řadě. To se jim stalo naposledy v prosinci 2011.

Druhý hattrick během jediného měsíce vstřelil útočník Jeff Skinner, který zařídil výhru Caroliny 4:3 v prodloužení na ledě Washingtonu. Potvrdil tak, že má aktuálně nejlepší střeleckou formu v NHL, když navázal na svůj čtyřgólový příspěvek v posledních čtyřech zápasech minulého kalendářního roku.

Skinner ve 14. minutě v přesilové hře otevřel skóre zápasu, v divokém úvodu druhé třetiny pak vyrovnal na 3:3 pouhých 40 sekund poté, co Capitals dvěma slepenými góly v rozmezí 52 sekund otočili skóre z 1:2 na 3:2. V druhé minutě nastaveného času Skinner zařídil vítězství Hurricanes, když do odkryté branky zakončil rychlý brejk tři na jednoho.

Michálek dal gól po šesti zápasech

Vítězství slavil i Milan Michálek, který se gólem zasloužil o skalp Winnipegu 4:3. Jeho tým tak prodloužil vítěznou sérii na tři utkání. Český útočník se prosadil po šestizápasové odmlce, když v poslední minutě první třetiny střelou z mezikruží dostal Senators do vedení 2:1.

Jets, v jejichž brance znovu dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Al Montoya, ve druhé třetině vyrovnali zásluhou Evandera Kanea. Ve třetí části ale postupně zařídili náskok domácích Zack Smith s Clarkem MacArthurem a hosté pak už stihli pouze snížit.

Tři zápasy za sebou vyhrála Ottawa poprvé od začátku listopadu. "Je to skvělý pocit chvíli jenom vítězit a nebýt pořád nahoře a dole. Člověk se může na ledě cítit mnohem sebevědoměji, máme pak na čem stavět," konstatoval MacArthur.

Pro Winnipeg, v jehož dresu jednou asistoval Michael Frolík, naopak po třech zápasech vítězná šňůra skončila. I proto, že nehrál jedinou přesilovou hru. "Je pro mě zklamání, že nejsme za celý zápas schopní vynutit si přesilovku, které často rozhodující utkání. Jen těžko se mi tomu věří," prohlásil trenér Winnipegu Claude Noël.

NHL:

Boston - Nashville 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 45. Boychuk, 53. Iginla (Krejčí), 61. Marchand - 39. Stalberg, 55. Weber. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 25 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Střely na branku: 25:35. Diváci: 17.565.

NY Islanders - Chicago 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 16. Cizikas, 29. Vanek, 61. Okposo - 39. Seabrook, 42. B. Smith. Střely na branku: 34:39. Diváci: 13.618.

Washington - Carolina 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 21. Ovečkin, 24. Brouwer, 24. Oleksy - 14., 25. a 62. Skinner, 22. Malhotra. Střely na branku: 41:33. Diváci: 18.506.

Ottawa - Winnipeg 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky: 14. Zibanejad, 20. M. Michálek, 47. Z. Smith, 52. MacArthur - 16. Byfuglien, 22. E. Kane (Frolík), 55. O. Jokinen. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.691.

Minnesota - Buffalo 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky: 25. Scandella, 27. Pominville, 37. Zucker, 60. Brodziak - 59. Ellis. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.229.

Dallas - Montreal 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Branky: 7. Jamie Benn, 26. Nichuškin z trest. střílení, 48. Seguin, 49. Dillon - 12. a 59. Pacioretty, 22. Desharnais, 27. Subban, 44. Gallagher, 51. Eller. Střely na branku: 32:28. Diváci: 13.007.

Colorado - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 12. McGinn, 30. O'Reilly - 34. Simmonds. Střely na branku: 31:30. Diváci: 16.793.

Phoenix - Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 36. Horton, 51. Umberger. Střely na branku: 34:31. Diváci: 10.539.

St. Louis - Los Angeles 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 32. a 34. Oshie (na druhou Sobotka), 5. Morrow, 44. Tarasenko, 47. Jackman. Střely na branku: 26:30. Diváci: 19.839.

San Jose - Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky: 15. Burns, 16. Marleau, 28. Kearns, 29. Couture, 46. Pavelski - 36. Jakupov. Střely na branku: 36:24. Diváci: 17.562.