Litvínov přehrál Plzeň, Třinci pomohl kuriózní vlastní gól

12. 3. 2013 19:59
Plzeň po třech zápasech ztrácí, na severu Čech nedokázala skórovat. Třinci se povedlo zvítězit na Spartě.
Martin Ručinský může být spokojen. Gólem přispěl k výhře Litvínova nad Plzní.
Martin Ručinský může být spokojen. Gólem přispěl k výhře Litvínova nad Plzní. | Foto: Jakub Šafránek

Litvínov - Do semifinále play off hokejové extraligy má po třech zápasech blíž Litvínov a Třinec. Severočeši na domácím ledě přehráli Plzeň a v sérii se ujali vedení 2:1. Druhou výhru ukořistili také Oceláři, kteří zvítězili na Spartě 4:3.

Ofenzivně ladění Indiáni nedokázali podruhé ze tří zápasů proti Vervě skórovat, když tentokrát podlehli 0:3.

Branky vítězů stříleli v první třetině Martynek, ve druhé zkušený veterán a olympijský vítěz z Nagana Martin Ručinský a v samotném závěru do prázdné branky Majdan. Brankář Pavel Francouz vychytal už druhé čisté konto ve čtvrtfinálové sérii.

Předešlé dva duely (1:0 pro Litvínov a 2:1 pro Plzeň) rozhodovaly výhradně přesilové hry. Tentokrát padly obě branky ve standardním počtu hráčů na ledě. V závěru utkání to vřelo v kotli plzeňských fanoušků. Hostující příznivci se poprali se zásahovou službou.

Sparta si dala vlastní gól během výhody

Na Spartě začaly padat branky až ve druhé třetině. A jako první se radovali fanoušci domácích. Petr Tenkrát skóroval nejprve ve výhodě a poté ve 33. minutě také v přesilovce. Jenže hosté si připravili bleskovou odpověď. Za dvě minuty a patnáct vteřin bylo vyrovnáno po trefách velezkušených Peterka a Varadi.

Třinci pomohl do vedení nevídaný gól. V 50. minutě při signalizované výhodě hrála Sparta v šesti bez brankáře, jenže obránce Sičák pokazil na vlastní modré přihrávku a poslal puk do vlastní brány. Gól byl nejprve připsán brankáři Ocelářů Hamerlíkovi, nakonec byl autorem kuriózní trefy určen obránce Zíb.

Také Spartě se povedlo bleskově vyrovnat, když v následné přesilovce pálil přesně Pilař. Poslední slovo však měli hosté. V 54. minutě našel Peterek krásně Rákose a ten rozhodl.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Trávníček), 26. Ručinský (Stříteský, Baláž), 59. Majdan (Lukeš, Hübl). Rozhodčí: V. Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:12, navíc Vampola (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Plzeň: Mazanec - Havíř, Frolo, Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre - Johnson, Kašpařík, Hollweg - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Petruška, Lev, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:4
(0:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Tenkrát (Bahenský, P. Ton), 33. Tenkrát (Pilař, Sičák), 50. Pilař (Tenkrát) - 34. Peterek (Roth), 35. Varaďa (Bonk), 50. Zíb, 54. Rákos (Peterek, D. Květoň). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 9106. Stav série: 1:2.

Sparta: Melicherčík - Pilař, Sičák, Hunkes, Gřegořek, Philipp, Milam, Jan Hanzlík - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jar. Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.