Liberec remizoval v Teplicích a je třetím semifinalistou

16. 4. 2013 19:17
Po Jablonci a Mladé Boleslavi postoupil mezi čtyři nejlepší celky Poháru České pošty také liberecký Slovan.
Jiří Štajner dovedl fotbalisty Liberce do semifinále domácího poháru.
Jiří Štajner dovedl fotbalisty Liberce do semifinále domácího poháru. | Foto: CPA

Teplice - Třetím semifinalistou Poháru České pošty je Slovan Liberec. Fotbalisté severočeského celku ve čtvrtfinálové odvetě remizovali na hřišti Teplic 2:2 a po domácí výhře 2:0 slaví přesvědčivý postup.

Mezi čtyřmi nejlepšími celky domácí pohárové soutěži tak Liberečtí doplnili Jablonec (s nímž se o finále střetnou) a Mladou Boleslav

Posledního semifinalistu poznáme večer, kdy hraje Sparta doma s Olomoucí a po výhře 4:2 z prvního utkání má k postupu mnohem blíž.

Liberec si situaci zkomplikoval hned v úvodu odvety, kdy nechal skórovat teplického Chovance. Slovan ale postupem času vyrovnal hru a těsně před poločasem také skóre. Štajner vysunul Delarge a ten se prosadil.

Teplice šly znovu do vedení dvacet minut před koncem, trefil se mladík Vůch. Jenže o pár minut později srovnal Pavelka a definitivně poslal tým, který se nijak netají cílem domácí pohár vyhrát, do semifinále.

Aktualizujeme

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty:

FK Teplice - Slovan Liberec 2:2 (1:1)

Branky: 5. Chovanec, 71. Vůch - 38. Delarge, 79. Pavelka. Rozhodčí: Orel - Gallo, Blažej. ŽK: Fleišman - Delarge. Diváci: 915. První zápas: 0:2, postupuje Liberec.

Teplice: Slavík - Krátký, Lüftner, Rosa, Podaný - Vůch, Matula (64. Jindráček), Janič, Chovanec - Vachoušek (46. Čajič), Kerič (53. Litsingi). Trenér: Ščasný.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kelič, Kováč, Fleišman (89. Coufal) - Rybalka, Pavelka - Šural, Štajner (74. Sackey), Frýdek (46. Rabušic) - Delarge. Trenér: Šilhavý.