Liberec po dvou prohrách zvítězil v Olomouci

31. 3. 2013 19:28
Liberec po dvou prohrách porazil v baráži Olomouc 3:1, Mladá Boleslav udolala Chomutov 4:3 po nájezdech.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Liberce v baráži o extraligu po dvou porážkách za sebou opět zabrali a vyhráli v Olomouci 3:1.

Z vítězství se raduje také Mladá Boleslav, která v utkání s Chzomutovem přes několikeré vedení nakonec uspěla až po samostatných nájezdech.

Rozhodla první třetina

´Kohouti´ jakoby měli ještě v hlavě porážku z úvodního střetnutí, protože proti Liberci začali hodně bojácně. Severočeši toho dokázali využít k optické převaze i gólům. V 6. minutě otevřel skóre Bulíř a o deset minut později se ze skrumáže prosadil Galamboš.

Po přestávce se projev Hanáků zlepšil a za burácení vyprodaného hlediště si v polovině zápasu vypracovali drtivý tlak. Jenže nevyužili ani ty největší šance, za což je ve 37. minutě potrestal Pospíšil.

Olomouckou snahu ve 42. minutě přece jen korunoval tvrdou ranou od modré Staněk. Další zdramatizovaní výsledku však hosté nedopustili a dvoubrankový náskok udrželi.

V Boleslavi rozhodly nájezdy

To v Mladé Boleslavi byl zápas mnohem dramatičtější. Vyrovnanou bitvu, v níž se šance střídaly na obou stranách, začali lépe domácí. Dvěma góly se blýsknul Výborný. Nejprve tečoval Tomanovu ránu a poté z přihrávky stejného obránce překonal v přesilovce Hanuljaka podruhé.

Krátce po změně stran snížil po teči Rýglovy střely Divíšek a ve 27. minutě vyrovnal Důras, jenže jeho branku sudí kvůli ofsajdu neuznali. Hosté se dočkali o deset minut později, kdy se puk dostal k Bartejsovi, jenž jej uklidil pod víko Valentovy svatyně.

Ve třetí třetině už nechtěl žádný z týmů udělat chybu, přesto ještě další dvě branky padly. Výborného vybídnutí mezi kruhy využil Toman a v 58. minutě poslal utkání do prodloužení Palin.

V něm málem rozhodnul Koudelka, jenže svůj únik nezakončil dobře. Následné nájezdy, které dospěly až do šesté série, rozhodl domácí Mikulík.

4. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Staněk (Kříž, Kolouch) - 6. Bulíř (Čutta), 16. Galamboš (Výtisk, Dušek), 37. T. Pospíšil (Bulíř). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Kostka, Jindra. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 5500.

Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Kucharczyk, Herman, Selingr - Králík, Ministr, Hampl. Trenéři: Fiala a Tomajko.
Liberec: Schwarz - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Výtisk, Štich, Jánošík, Derner - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, D. Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Vantuch, Galamboš, Dušek. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. D. Výborný (Toman, Němeček), 18. D. Výborný (Toman, D. Vrbata), 52. Toman (D. Výborný), rozhodující sam. nájezd Mikulík - 22. Divíšek (Rýgl), 37. Bartejs (Palin), 58. Palin (Šagát, Kraft). Rozhodčí: Polák, Mikula - Lhotský, Horinek. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 4020.

Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, D. Vrbata, Kafka - Rys, Hrdel, Havlíček. Trenéři: F. Výborný a Slabý.
Chomutov: Hanuljak (na nájezdy Kostúr) - J. Mrázek, Rýgl, Trefný, Rutta, J. Stehlík, Palin, Bartejs - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk (2. T. Káňa) - Důras, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

1. Piráti Chomutov 4 2 0 2 0 9:9 8
2. Bílí Tygři Liberec 4 2 0 0 2 10:12 6
3. BK Mladá Boleslav 4 1 1 0 2 12:11 5
4. HC Olomouc 4 1 1 0 2 7:6 5