Liberec po debaklu v baráži v problémech, Olomouc vyhrála

29. 3. 2013 19:50
Liberec je v baráži o extraligu ve velkých problémech. Z Boleslavi si veze debakl 3:7 a ztratil postupovou příčku. Olomouc totiž vyhrála v Chomutově.
Hokejisté Olomouce slaví výhru na ledě extraligového Chomutova. V baráži drží druhé postupové místo. | Foto: www.hc-olomouc.cz

Chomutov - Olomouc v baráži o extraligu zaskočila Chomutov a vyhrála na jeho ledě 2:1 po samostatných nájezdech. Do velkých problémů se proto dostává Liberec, který dnes utrpěl těžký debakl 3:7 v Mladé Boleslavi a ztrácí na postupové místo dva body.

Baráž má za sebou první čtvrtinu a postupové místa do příštího ročníku extraligy drží první Chomutov a druhá Olomouc.

Aktivní Chomutov nestřílel góly a prohrál

Chomutov byl dnes celý zápas s Olomoucí aktivnější, ale jeho velké šance likvidoval s velkým klidem gólman Kašík. Bezbrankový stav vydržel až do začátku poslední třetiny, kdy ránou z dálky využil přesilovou hru Jakub Bartoň a Olomouc překvapivě vedla 1:0.

Domácí spustili drtivý tlak, ale gól dokázal vstřelit pouze po přečíslení dva na jednoho Vojtěch Kubinčák. O vítězi proto musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem olomoucký Lukáš Kucsera.

Letos extraligový Liberec si veze z Mladé Boleslavi ostudný debakl 3:7, zdánlivě jednoznačný výsledek se ale nerodil tak lehce.

Boleslav přejela Tygry ve druhé třetině

Tygři v Mladé Boleslavi třikrát vedli, ale náskok ani jednou nedokázali udržet. Klíčový moment zápasu přišel ve druhé třetině. Boleslav rozladěnému soupeři za jedenáct minut nasázela čtyři góly a vypracovala si klíčový náskok.

Hosté se už na zvrat v závěrečné třetině nezmohli, naopak sami ještě jednou inkasovali z hole Vrbaty, který se stejně jako Kafka prosadil v utkání dvakrát.

Baráž pokračuje v neděli zápasy Mladé Boleslavi s Chomutovem. Liberec odjíždí obrovské extraligové komplikace odvracet na horký led Olomouce.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 45. Kubinčák (Kraft, D. Hruška) - 42. Bartoň (Řípa), rozhodující nájezd Kucsera. Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4871.

Chomutov: Hanuljak - Rýgl, Trefný, Palin, Bartejs, Rutta, J. Mrázek, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Kucharczyk, Herman, Selingr - Králík, Ministr, Hampl. Trenéři: Fiala a Tomajko.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 7:3 (2:2, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kafka (Rys, Bohunický), 18. Kafka (Nouza, Vrbata), 24. Demel (Chaloupka, Koudelka), 25. Vrbata (Pabiška, D. Výborný), 34. Ondřej (Vrbata), 35. D. Výborný (Pabiška), 55. Vrbata (Kafka, Nouza) - 4. Bulíř (Čakajík, Bulík), 12. Kudrna (Štich), 21. Duda (P. Nedvěd). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Bejček, Horinek. Vyloučení: 9:9, navíc Štich (Liberec) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3960.

Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Kafka - Rys, Hrdel, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

Liberec: Schwarz (25. Vošvrda) - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, D. Kajínek, Výtisk, Štich - Duda, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, Bulík, Kica - T. Pospíšil, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, D. Špaček - Víšek. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

1. Piráti Chomutov 3 2 0 1 0 6:5 7
2. HC Olomouc 3 1 1 0 1 6:3 5
3. BK Mladá Boleslav 3 1 0 0 2 8:8 3
4. Bílí Tygři Liberec 3 1 0 0 2 7:11 3