Lev otočil zápas s Novgorodem a vyhrál po nájezdech

19. 9. 2013 21:40
Pražský tým prohrával po dvou třetinách už 1:3, ve třetí části ale srovnal skóre a o výhře rozhodl v penaltové loterii.
Pražský Lev zvládl vítězně i druhé domácí utkání. Výhra se ale nerodila lehce.
Pražský Lev zvládl vítězně i druhé domácí utkání. Výhra se ale nerodila lehce. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Lev Praha zvládl vítězně i svůj druhý domácí zápas KHL v sezoně. Pražský tým sice prohrával po dvou třetinách s Nižnym Novgorodem už 1:3, ve třetí části ale srovnal skóre a o výhře rozhodl v penaltové loterii.

Dva body za gól a asistenci zaznamenali v dresu vítězů obránce Ševc a útočník Klepiš. Třetí branku přidal Švéd Thörnberg. Rozhodující samostatný nájezd proměnil další český hokejista Birner.

Hokej před další slabou návštěvou

Do Tipsport arény si po slabé návštěvě z utkání proti Podolsku (2400 diváků) našlo cestu jen o něco málo více fanoušků, konkrétně 3151. A ti viděli úvodní gól již v páté minutě. To se prosadil nevinným nahozením Ševc.

Hosté byli aktivnějším týmem a vyrovnání se dočkali v dvojnásobné přesilovce. Brankáře Vehanena prostřelil od modré čáry Valentěnko. Právě finský brankář pak několika výbornými zákroky udržel po první třetině remízu.

Třetí třetina ve znamení bitek

Jenže ve druhé části už hosté udeřili. Nejprve skóroval Žarkov a po něm v přesilovce Wolski. Lev se dlouho nemohl propracovat ke kontaktnímu gólu.

Až ve 48. minutě snížil Klepiš. Poté následovala série potyček a bitek, která vyústila v pětiminutovou přesilovku Lva za faul hostujícího Wolskiho. V samotném závěru dlouhé početní výhody srovnal skóre svým pátým gólem v sezoně Thörnberg.

Pražský tým mohl rozhodnout už v následném prodloužení, ale Oystrick trefil pouze brankovou konstrukci. Svěřence trenéra Sýkory to mrzet nemuselo, protože v nájezdech se trefili Birner s Thörnbergem a rozhodli tak o výhře.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Torpedo Nižnij Novgorod 4:3 po sam. náj. (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Ševc (Klepiš), 48. Klepiš (Kapanen, Ševc), 54. Thörnberg (Zackrisson, Sekáč), rozhodující nájezd Birner - 9. Valentěnko (M. Potapov, Immonen), 27. Žarkov (Krasnoslobodcev, Ščastivyj), 35. Wolski (Hietanen, (Krasnoslobodcev). Rozhodčí: Anisimov, Bulanov - Birin, Medveděv. Vyloučení: 12:9, navíc Wolski (N. Novgorod) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3151.

Lev Praha: Vehanen - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Humphries - Klepiš, Kapanen, Novotný - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Kubalík, Azevedo (41. Cingel), Ridderwall. Trenér: V. Sýkora.

Nižnij Novgorod: Gelašvili - Hietanen, Valentěnko, Grigorjev, Denisov, Lukin, Makarov, Bělochvostikov - Kuljomin, Galuzin, A. Potapov - Kulakov, Brent, Wolski - M. Potapov, Immonen, Salminen - Krasnoslobodcev, Ščastivyj, Žarkov. Trenér: Skudra.