Leška rozhodl další nájezdy, Zlín po boji srovnal finále!

Zlín v nájezdech urval finálové vítězství. Série s Plzní je po úvodních zápasech vyrovnaná - 1:1!
Už v polovině 4. minuty Hamrlík zapomněl za zády zcela osamoceného Straku,  jehož skvěle našel Kovář, a hosté rázem vedli.
Plzeňský brankář Marek Mazanec čelil ve středu celkem 42 střelám domácích "Beranů".
Ve 14. minutě přišlo vyrovnání. Leška chytře našel mezi kruhy najetého Okála a ten zamířil přesně pod horní tyč.
Zlínský stadion nesoucí jméno Luďka Čajky poprvé vybuchl nadšením.
10. 4. 2013 20:50
Petr Leška jediným proměněným nájezdem rozhodl o vítězství Zlína ve druhém finále extraligy. Série s Plzní je srovnaná na 1:1 na zápasy.

Zlín - Dramatickou bitvu o druhý bod ve finále hokejové extraligy rozhodl jediným proměněným nájezdem až v penaltovém rozstřelu Petr Leška.

Zlín slaví vítězství 3:2 a s Plzní hraje po úvodních dvou zápasech o titul nerozhodně 1:1.

Zraněné opory se přemáhaly

Zlín nastoupil do utkání i se sebezapřenými zraněnými oporami Linhartem, Holíkem a Melenovským. Domácí chtěli sérii před zápasy v Plzni za každou cenu vyrovnat, jenže tenhle plán se málem zbortil už na začátku střetnutí.

Berani hned v úvodu utrpěli dvě těžké rány na psychiku týmu. Už ve 4. minutě se totiž po nádherné kombinaci prosadil před prázdnou bránou Martin Straka a jen chvíli na to Zlín přišel o Melenovského, kterému se po souboji u mantinelu obnovilo zranění a zápas nedohrál.

Zlín se postupně dostal do hry

Zlín se přesto otřepal a ještě do přestávky vyrovnal po nádherné přihrávce hrdiny dnešního zápasu Lešky ránou do víka Okál.

Plzeň začala výborně i druhou část a znovu v úvodu rychle získala vedení, protože Dvořák přesně tečoval za záda Sedláčka ránu Hanzlíka.

Jenže Zlín i podruhé zapnul, nasadil vyšší rychlostní stupeň a Plzeň v závěru prostřední části přestala tempu domácích stíhat. Výsledkem byla i chyba v rozehrávce a vyrovnávací branka Jaroslava Balaštíka.

V nájezdech se trefil jen Leška

Kouč Razým si hned po ní vybral oddechový čas, přesto tlak domácích pokračoval až do závěrečné sirény. V poslední třetině ale Zlínu začaly docházet síly, navíc byli domácí často vylučování. V přesilovkách ale Plzeň, která měla navrch, od gólových radostí držel brankář Sedláček.

Nervózní bitva nenašla rozuzlení ani v prodloužení, takže Zlín nakonec urval bod až v nájezdech, které jedinou brankou znovu rozhodl, tentokrát rychlým švihem, Leška.

Nájezdníci Plzně vyhořeli na brankáři Sedláčkovi, který si na brankové čáře rozštěpem poradil s nájezdy Vampoly i Kováře a nakonec chytil i rychlou střelou Pletky.

Série pokračuje v Plzni už v sobotu. Třetí zápas je na programu netradičně už ve 14:45.

Finále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky:
14. Okál (Leška, Zámorský), 38. Balaštík (Leška), rozhodující sam. nájezd Leška - 4. Martin Straka (Jan Kovář, Slovák), 23. Dvořák (Jiří Hanzlík, Lev). Nájezdy proměnili: Leška - nikdo. Nájezdy neproměnili: Čech, Köhler - Vampola, Jan Kovář, Pletka. Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 6641 (vyprodáno). Stav série: 1:1.

Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Řezníček, Tesařík, Matějíček - Holík, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Čech - Okál, Kostourek, P. Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre - Hollweg, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, T. Sýkora, Pletka - Balej, Kašpařík, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - od 21. navíc Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.