13. 5. 2012 16:45
Česká bikerka se posunula na šesté místo klasifikace Světového poháru
Kateřina Nashová je po třech závodech Světového poháru šestá
Kateřina Nashová je po třech závodech Světového poháru šestá | Foto: ČTK

Nové Město na Moravě - Čeští cyklisté Jaroslav Kulhavý a Kateřina Nashová dojeli v závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě na medailových příčkách.

Obhájce prvenství v seriálu SP a úřadující mistr světa Kulhavý dojel druhý, Nashová, která Českou republiku reprezentuje i v závodech SP v cyklokrosu dojela třetí.

Kulhavý ve finiši nestačil na Švýcara Nina Schurtera, třetí skončil s větší ztrátou Jihoafričan Burry Stander.

Kulhavý letos dojel pro první bednu

Pro Kulhavého jde o první umístění na stupních vítězů v seriálu během této sezony.

"V mé situaci je to super, i když je škoda, že to nevyšlo ještě výš. Cítil jsem se dobře, měl jsem tam dvě stopy, v nichž jsem chtěl útočit, ale potkali jsme se tam proti sobě a Nino tam byl o metr dříve," popsal Kulhavý klíčový okamžik v rozhovoru pro Českou televizi.

"Hodně mě to mrzí a je to velká škoda, protože si myslím, že kdybych vyjel na ten poslední kopec první, tak ve sjezdu bych měl nějaký náskok a vyšlo by to. Za dané situace si ale myslím, že to byl dobrý výkon," dodal Kulhavý, jenž do cíle dorazil se ztrátou šesti sekund, Stander jich na vítěze ztratil dalších jedenáct.

Nashovou dotlačili na bednu diváci

Z vítězství v závodě žen raduje Francouzka Julie Bressetová, který se po třech podnicích také dostala na vedoucí pozici seriálu. Druhá dojela se ztrátou 29 sekund Ruska Irina Kalentěvová.

Tereza Huříková skončila na šestnáctém místě.

"Chtěla jsem si na začátku vytvořit náskok, což se mi podařilo. Závěr byl obrovsky těžký. Diváci byli stejně jako loni vynikající, hnali mě dopředu. Když mi Pendrelová neodjela do kopce, tak jsem si říkala, že mám šanci ji porazit. Jen jsem musela tempo udržet," řekla v cíli Nashová.

Ženy: 1. Bressetová (Fr.) 1:29:17, 2. Kalentěvová (Rus.) -29, 3. Nashová -48, 4. Gouldová (USA), 5. Klemenčičová (Slovin.) obě -59, 6. Pendrelová (Kan.) -1:10, ... 16. Huříková -3:52.

Průběžné pořadí SP (po třech závodech): 1. Bressetová 590, 2. Pendrelová 540, 3. Wloszczowská (Pol.) 530, 4. Klemenčičová 425, 5. Battyová (Kan.) 415, 6. Nashová 309.

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:26:46, 2. Kulhavý -6, 3. Stander (JAR) -17, 4. Fontana (It.) -46, 5. Näf (Švýc.) -47, 6. Milatz (Něm.) -1:14, ...21. Novák -3:36, 31. Škarnitzl -5:08, 36. Sáblík -5:26, 48. Hynek -6:26, 53. Spěšný -6:51, 65. Boudný -7:55, 87. Jobánek -11:02, 108. Ulman -1 kolo, 117. Fojtík -2 kola, 129. Mlynář, 130. Žilák oba -3 kola, 138. Vojta -4 kola.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 7 závodů): 1. Schurter 700 b., 2. Stander 510, 3. Kulhavý 425, 4. Fontana 410, 5. Absalon (Fr.) 400,, 6. Fumic (Něm.) 385, ...36. Škarnitzl 104, 40. Spěšný 98, 43. Novák 91, 47. Ulman 68, 55. Sáblík 42, 68. Hynek 20.