Krev a pot nestačily. Jihlava má z Liberce jen bod

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
19. 8. 2012 16:54
Fotbalisté Jihlavy vybojovali na hřišti mistrovského Liberce remízu 1:1, přestože ještě v v 94. minutě vedli 1:0.
Liberečtí nakonec mohli proti Jihlavě slavit, vyrovnání zařídil v nastavení Šural. | Foto: CPA - Eduard Erben

Liberec - Nováček z Jihlavy vybojoval na hřišti mistrovského Liberce ve 4. kole nejvyšší fotbalové soutěže remízu 1:1, přestože ještě v v 94. minutě vedl 1:0.

Remízu pro domácí zachránil až v závěrečném tlaku bombou z dorážky agilní Šural. Zbylých pět duelů 4. kola se odehrálo v podvečerních hodinách, více si o nich můžete přečíst ZDE!

Fotbal rozhodně nenudil

Nádherné letní počasí pro neděli strávenou ve stínu u vody, šílené pro fotbalisty na trávníku. Přesto se na libereckém stadionu hrálo velmi pohledné utkání mezi posledním mistrem a letošním nováčkem.

V sestavě hostí sice chyběl zkušený brankář Jaromír Blažek, který nestihl vyléčit zraněné záda z posledního ligového duelu, čtyřiadvacetiletý Hanuš ale několikrát potvrdil, že je velmi adekvátní náhradou.

Více starostí měl ale v úvodu spíše domácí Bičík, kterého už v 10. minutě po krásné akci jihlavských překonal Jungr. "Naše velká systémová chyba, gól jsme Jihlavě darovali," litoval klíčového momentu první půle kouč Liberce Jaroslav Šilhavý v rozhovoru pro Nova Sport.

Domácí nastartovalo až střídání

Domácí se dlouho nemohli proti kompaktně hrajícímu soupeři prosadit, pomohlo jim až střídání ve 37. minutě, kdy musel potupně opustit hřiště nevýrazný Morozenko.

Novic Hadaščok hru rozhýbal a mít o dvě čísla větší kopačky, mohl ve 45. minutě vyrovnat po drzém průniku Breznaníka, leč na jeho střílený centr těsně nedosáhl.

Druhou půli otevřela sice bomba exlibereckého Václava Kolouška, kterou Bičík krotil s vypětím všech sil, poté se ale postupně domácí dostávali do stále většího tlaku.

Dlouho se Liberec nemohl prosadit

Hadaščok, Nezmar, dvakrát Šural, ti všichni se snažili rozbít obranný val Jihlavy v čele s Hanušem marně. Až jim de facto pomohla situace z 83. minuty, kdy po dalším závaru před hostující brankou museli opustit hřiště s krvavými zraněními hlavy Karlík a Tlustý.

Zatímco druhého jmenovaného Komňacký okamžitě vystřídal, u Karlíka už mu tato možnost byla odepřena (využil všechna tři střídání). Lékaři hostí tak museli Karlíkovi sešít tržnou ránu přímo na střídačce, a ačkoliv se do hry ještě vrátil, Jihlavští strávili v oslabení skoro deset minut.

To je možná stálo rozhodující síly. Na začátku 94. minuty totiž Bičík dlouhým nákopem našel hlavu Nezmara, který předskočil dva obránce Jihlavy, Musiola ještě vychytal Hanuš, na dorážku Šurala už byl ale krátký - 1:1.

"Bohužel jsme propadli v šikovnosti a chytrosti, když jsme se nedokázali ubránit rostoucímu tlaku soupeře. Jde o zkušenosti, snad nám to pomůže do dalších zápasu. Hráče ale musím pochválit za bojovnost," pronesl kouč hostí František Komňacký při hodnocení druhého poločasu.

Jihlava má ze čtyř zápasů čtvrtou plichtu

Jihlavští tak ani na čtvrtý pokus po návratu do ligy neprohráli, zároveň ani na čtvrtý pokus nedokázali udržet vedení proti favoritovi a po remízách se Slavií, Plzní a Hradcem počtvrté v sezóně uhráli "jen" bod.

Jihlavě tak nyní patří devátá pozice, Liberec se na dvě hodiny do večerních duelů, které můžete sledovat v naší on-line reportáži zde, dostal do čela ligy.

4. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)
Branky: 90.+4 Šural - 10. Jungr. Rozhodčí: Zelinka - Pospíšil, Zeman. ŽK: Nezmar, Fleišman, Kelič - Kryštůfek, Tlustý, Josl, Hanuš. Diváci: 2853.

Liberec: Bičík - Ljulka (79. Maicon), Nezmar, Kelič, Fleišman - Kušnír (46. Musiol), Janů, Morozenko (37. Hadaščok), Vácha, Breznaník - Šural. Trenér: Šilhavý.
Jihlava: Hanuš - Kryštůfek (46. Rada), Šourek, Tlustý (86. Gavrič), Josl - Masopust (83. Sedláček), Jungr, Koloušek, Karlík, Vaculík - Tecl. Trenér: Komňacký.