Kladno slaví čtvrté vítězství, Kometa a Slavia si zastřílely

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 9. 2012 19:35
Pořádné gólové úrody se dočkali fanoušci Brna i Slavie. Počtvrté za sebou vyhrálo Kladno, které porazilo 3:1 Chomutov.
Jaromír Jágr slaví s Jiřím Tlustým.
Jaromír Jágr slaví s Jiřím Tlustým. | Foto: CPA - Eduard Erben

Brno - Pořádné gólové úrody se dočkali fanoušci hokejového Brna. Kometa na domácím ledě rozstřílela budějovický Mountfield 5:1 a vrátila se do čela extraligy.

Čtvrtou výhru v řadě mají za sebou kladenští Rytíři, kteří si poradili s Chomutovem 3:1. Dvěma góly v závěrečné třetině o tom rozhodl člen zámořské formace Jiří Tlustý.

Pět branek vstřelili i hokejisté Slavie, když v Pardubicích vyhráli 5:2. Těsným rozdílem skončil zápas Vítkovic s Plzní, který vyhráli Západočeši 3:2.

Mohutnou přestřelku viděl Liberec. Domácí tam porazili Zlín 7:5. N vlastním ledě zvítězily i Vary, když přehrály Litvínov 4:2.

Chomutov nastoupil do zápasu s Kladnem bez zámořské posily Michaela Frolíka, který proti mateřskému klubu nesměl hrát.

Ve čtvrté minutě si nejdříve Plekancova řada pohrávala se soupeřem, ale potom ujel Kraft do sóla a Kladno zachránil gólman Chábera.

Po šancích Tlustého a chomutovského Dudy se ve 14. minutě dočkalo vedení Kladno. V přečíslení tří na jednoho a po Melkově přihrávce překonal Řehoře Valský. Domácí pak odolali při Bartejsově trestu a do šance se málem v oslabení dostal Hruška.

Řádili Tlustý s Plekancem

Piráti se dočkali vyrovnání ve 26. minutě, kdy našel Polák zpoza branky zadovkou volného Dudu, který střelou k pravé tyči využil přesilovku při Kuchlerově trestu. V další početní výhodě domácích předvedl osvědčenou spolupráci v oslabení s Tlustým Plekanec a trefil pravou tyč.

V 38. minutě mohl otočit stav po Hruškově přihrávce Polák, ale i kvůli faulu Židlického neuspěl a nic na stavu nezměnila ani další početní výhoda domácích.

Úvod závěrečné části patřil Kladnu, Řehoř pochytal střely Plekance a Hlaváče, ale ve 44. minutě už se po pokusu Kaberleho prosadil z dorážky Tlustý. Rytíři měli nadále navrch, ale neuspěli při Dudově trestu.

A domácí pak sahali po vyrovnání, ale Hruška ani Duda možnosti nevyužili, neuspěl pak ani Sikora. V 57. minutě naopak po Plekancově přihrávce z levého kruhu rozhodl Tlustý.

Brno si v závěru pohrálo

Brno doma nezačalo nejlépe. Hosté byli aktivnější a Kometu držel nad vodou jen gólman Trvaj. Přesto to byli domácí, kdo se v druhé třetině ujali vedení, když se prosadil Jan Hruška.

Brzy ovšem bylo vyrovnáno přičiněním Soudka. Domácí se pak oklepali z tlaku hostů a sami převzali iniciativu, do druhé přestávky se tak trefili ještě Dlouhý a Zohorna.

Třetí dějství už měla pod palcem Kometa. Pojišťující dva góly přidal Holec a Bičánek. Brno tak ziskem tří bodů znovu přeskočilo Třinec v čele extraligy

Pardubicím se stále nedaří

To Pardubice mají jiné starosti. Nezachytily úvod soutěže a se čtyřmi body okupují předposlední příčku tabulky. A nic na tom změnil ani domácí zápas se Slavií.

Bartek sice poslal domácí do vedení už ve čtvrté minutě, ale to by v sestavě Slavie něsměly hrát posily z NHL. Sobotka s Červenkou nejprve připravili gól pro Kadlece a sám Červenka pak utkání otočil na 2:1 pro Pražany.

Hosté si pak už vedení v zápase hlídali. Hned po přestávce zvýšil náskok Sobotka. Kolář sice ještě snížil, ale ve třetí třetině už padaly góly jen do pardubické sítě.

Burger vstřelil 300. gól

V ostravské Čez Aréně byla k vidění mnohem napínavější podívaná. Plzeň vedla nad Vítkovicemi od 12. minuty brankou Ševce. Dlouho se pak nemohla prosadit ani jedna strana.

V 23. minutě vyrovnal svým jubilejním 300. gólem Jan Burger. Západočeši ale rychle našli odpověď. Jan Kovář využil přesilovou hru po ráně z úhlu. O chvíli později stejný hráč přidal i druhou trefu po perfektní nahrávce kapitána Straky.

Domácí to ale nezlomilo. Hlavně v třetí části pořádně zaměstnali hostujícího brankáře Mazance. Burger už se ve 44. minutě málem radoval z další branky, ale videorozhodčí povrdil, že plzeňský brankář chytil bekhendové nahození vítkovického útočníka ještě před čarou.

Snížení se ale Vítkovice stejně dočkaly. Postaral se o něj ve 47. minutě Viktor Ujčík. Plzeň ale nakonec jednogólový náskok udržela a sebrala všechny tři body.

Výsledky 6. kola hokejové extraligy

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Bartek (Somík, V. Kočí), 39. Kolář (Bartek) - 5. Kadlec (Červenka, V. Sobotka), 7. Červenka (V. Sobotka, Kadlec), 21. V. Sobotka (Kalla), 57. P. Jelínek (V. Růžička ml.), 59. Kalla (V. Sobotka, Červenka). Rozhodčí: Souček, Šindler - Horinek, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 8792.

Pardubice: M. Růžička (21. Salfický) - Píša, V. Kočí, Sičák, Kindl, Vašíček, Kolář, Ďaloga - Hemský, T. Zohorna, Brendl - Bartek, Beech, Somík - T. Nosek, Kousal, Starý - Cetkovský, Buchtele, Semorád. Trenéři: Hynek a Lubina.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, J. Krejčík, Kolařík, Dresler, Kempný - Kalla, Červenka, V. Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Alinč, Tomica. Trenéři: V. Růžička st., Weismann a Beránek.

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. J. Hruška (J. Svoboda), 32. Dlouhý (Kováčik, Žižka), 36. H. Zohorna (Dočekal, Koreis), 45. Holec (Petrovický, M. Hořava), 47. Bičánek - 29. Soudek (Knotek). Rozhodčí: Minář, Trombík - Michal Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, M. Hořava - Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

České Budějovice: Sáblík (47. Kantor) - Ptáček, Jank, Martínek, Vráblík, Frühauf, Vydarený, od 21. navíc Kolarz - Dej, Kotalík, Šimánek - Podlešák, Kašpařík, Rousek - Soudek, Knotek, Suja - Švihálek. Červený, Marek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Burger (Malík, Szturc), 47. Ujčík (Szturc) - 12. Ševc (Gulaš, Vlasák), 25. Jan Kovář (Kratěna, Pletka), 33. Jan Kovář (Martin Straka, Vlasák). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 4658.

Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Sedlák, Sloboda, Rehák, Voráček - Ujčík, Burger, Szturc - Svačina, Roman, Klimek - Šedivý, Kolouch, Kucsera - Huna, R. Hruška, T. Káňa - Walker. Trenéři: Trličík a Moták.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Heřman, Dvořák - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Duda (V. Polák, D. Hruška) - 14. Valský (Melka), 44. Tlustý (T. Kaberle, Jágr), 57. Tlustý (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Pavlas, Lučka, Bartejs - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, V. Polák, Duda - M. Procházka, Sikora, Hromas - Zálešák, Lušňák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal a Antonik.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, L. Procházka, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - M. Látal, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Urban (Netík, P. Nedvěd), 13. Bulíř (Šmíd), 23. Špaček (Štich, Šmíd), 37. Kudrna (Filippi, Víšek), 45. Víšek (Kudrna, Filippi), 51. P. Nedvěd (Šmíd, Bulíř), 59. Netík (P. Nedvěd) - 19. F. Čech (Okál), 31. Melenovský (Ondráček, Linhart), 38. Balaštík, 40. Leška (Hamrlík), 49. Veselý (Holík, Čajánek). Rozhodčí: Blecha, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Zámorský (Zlín) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4352.

Liberec: Pinc - Šmíd, Čakajík, Výtisk, Cebák, Štich, Derner, Holub - Bulíř, P. Nedvěd, R. Vlach - Kudrna, Filippi, Víšek - Netík, T. Urban, L. Krejčík - Galamboš, Š. Novotný, Špaček - J. Vlach. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.

Zlín: Sedláček - Linhart, Hamrlík, Zámorský, D. Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach a Jurík a Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 13. D. Nosek (Zucker), 20. Zucker (Skuhravý), 42. Kumstát z trest. střílení, 48. Pohl (Doležal) - 57. Martynek (Stříteský, Sklenička), 59. Lukeš (Kubinčák, Majdan). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Kis, Charvát. Vyloučení: 5:5, navíc Zaťovič (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3342.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Kloz, Kohn, D. Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Zaťovič, Kumstát, Pech - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Sklenička, Kousalík, Jareš, Havelka, od 55. min. navíc Hora - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, Rapáč, R. Pšurný - J. Černý, Baláž, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.