Kladno a Vítkovice dostaly výprask. Zlín porazil Spartu

Sport Sport
13. 2. 2013 20:40
Pořádnou nálož dostalo Kladno na ledě Třince, které vyhrálo 7:2 a přerušilo tak sérii čtyř porážek v řadě.
Brankář Jan Chábera inkasoval jen dvakrát.
Brankář Jan Chábera inkasoval jen dvakrát. | Foto: Eduard Erben

Třinec - Ve velkém stylu přerušil Třinec sérii čtyř porážek v řadě, když ve 47. kole hokejové Tipsport extraligy porazil na vlastním ledě Kladno vysoko 7:2. Podobnou nálož dostaly také Vítkovice, které prohrály v Karlových Varech 3:8.

Dvěma góly se na výhře Třince podílel Jiří Polanský, obvyklý střelec Ocelářů Martin Růžička si připsal tři asistence.

Kladno drželo krok jen v první třetině

Kladno drželo krok s domácím mužstvem jen v první třetině, kdy zvládlo dvakrát vyrovnat. Po přestávce ale Třinec nasypal Cháberovi do branky rovnou čtyři góly a o třech bodech bylo prakticky rozhodnuto.

Rytíři se už nezmohli na odpověď, naopak v posledním dějství inkasovali posedmé z hole Zíba.

Nevinně vyhlížela i první třetina ve Varech, kterou vyhráli domácí pouze 2:1. Gólostroj Energie přišel ve druhém dějství, kdy nasázela hostům rovnou šest branek.

Vítkovice sice ve třetí části dvakrát snížily, ale to bylo jen kosmetickou úpravou konečného skóre. Vary potvrdily, že na Oceláře umí zahrát, porazily je počtvrté v sezoně.

Zlín porazil Spartu až v prodloužení

Šlágr kola mezi třetím Zlínem a čtvrtou Spartou dopadl lépe pro Valachy. Ti totiž vyhráli po prodloužení 2:1.

Dlouho drželi brankáři Marek Pinc a Jakub Sedláček čistá konta. Stav se poprvé změnil až ve třetí třetině po ráně hostujícího Tenkráta. Balaštík ale brzy vyrovnal a utkání šlo do prodloužení.

To rozhodl individuálním průnikem Antonín Honejsek a vystřelil PSG bod navíc. Zlín se tak vyhoupl na druhé místo, Sparta si připočetla bod jen jeden a navíc druhou porážku za sebou.

Budějovice poprvé porazily Chomutov

Premiérového vítězství nad Chomutovem se dočkaly doma Budějovice, když Piráty porazily 2:0. Po dvou bezbrankových třetinách rozhodli Jihočeši až v posledním dějství.

Skóre otevřel ve 49. minutě Lukáš Květoň, když přesně zakončil přečíslení při vlastním oslabení. Dvě minuty na to přidal naopak v přesilovce druhou trefu Františe Ptáček. V závěru Chomutovu nepomohla ani powerplay.

Hosté tak po reprezentační pauze nenavázali na šňůru tří výher a zůstanou i nadále na posledním místě tabulky.

Litvínov a Kometa vyhrály na nájezdy

V dalším utkání porazil Litvínov doma Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech. Severočeši dvakrát vedli, prodloužení si však vynutil necelé dvě minuty před koncem Somík. V nájezdech potom bod navíc uzmula Verva, díky úspěšné penaltě Viktora Hübla.

Naprosto stejným výsledkem skončilo utkán brněnské Komety proti Plzni. Domácí se radovali po samostatných nájezdech, které svým gólem rozhodl Tomáš Svoboda.

47. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 7:2 (2:2, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Polanský (Adamský, M. Růžička), 10. Matuš (Hrabal, Hrňa), 23. D. Květoň (Rákos, Orsava), 33. Hrabal (M. Růžička, Zíb), 36. Adamský (Klimenta, Polanský), 39. Polanský (M. Růžička, Klouček), 41. Zíb (Hrabal, Rákos) - 9. Valský (Kuchler, Kameš), 18. D. Růžička (Lukáč, M. Látal). Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 3363.

Třinec: Hamerlík - Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - Orsava, Rákos, D. Květoň - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků.

Kladno: Chábera - L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchler, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

HC Mountfield České Budějovice - Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 49. L. Květoň (Langhammer, Ptáček), 51. Ptáček (Dej) Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4085

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Luňák, Langhammer, L. Květoň - Rousek, Knotek, Červený. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rutta, Macháček, J. Stehlík, Mrázek - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Kůs, T. Káňa. Trenéři: Čelanský a Skořepa.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Balaštík (Holík, Čech), 62. Honejsek - 48. Tenkrát (Forman, J. Hlinka). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Blümel, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5177.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Sparta Praha: Pinc - Sičák, Milam, Krstev, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, od 21. navíc Hunkes - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Broš, Hovorka, Bahenský - Jánský, Přibyl, I. Rachůnek - D. Kočí, Simon, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 8:3 (2:1, 6:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. J. Drtina (Zaťovič, Prošek), 13. Doležal (Grman), 26. Zaťovič (Kumstát), 30. V. Polák (Skladaný, Pohl), 31. Skuhravý (J. Látal, Bicek), 32. Zaťovič, 35. V. Polák (Pohl), 38. Grman (Pech, Kumstát) - 2. Kudělka (J. Káňa), 42. Huna (Roman, Svačina), 60. Bartánus (Rehák, R. Hruška). Rozhodčí: Turčan, Polák - Pešek, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Diváci: 3069.

Karlovy Vary: Závorka - J. Drtina, Prošek, Gulaši, Grman, J. Látal, Kloz, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, V. Polák, Skladaný - Bicek, Skuhravý, Doležal - Košťál, Vachovec, Zucker - Roman Vlach. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Vítkovice: Málek (31. Šindelář) - Barinka, Kudělka, Voráček, Malík, R. Stehlík, Lučka, Rehák, L. Kovář - Húževka, Burger, Klimek - Svačina, Roman, Huna - Strapáč, R. Hruška, Ujčík - J. Káňa, Szturc, Bartánus. Trenéři: Oremus a Svozil.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Kubát, Hübl), 49. Lukeš, rozhodující nájezd Hübl - 22. Rolinek, 58. Somík (Cetkovský). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Pouzar, Jelínek. Vyloučení: 11:10, navíc Rapáč - T. Zohorna oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3816.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Trávníček. Trenéři: Jeřábek a Rosol.

Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Marušák, Hudec - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Endál, T. Zohorna, Rolinek - Tybor, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 35. T. Svoboda (Dlouhý), 49. J. Hruška (L. Čermák), rozhodující nájezd T. Svoboda - 39. Jan Kovář (Pletka, St. Pierre), 41. Pletka (Kratěna, Slovák). Rozhodčí: Homola, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:10, navíc Dlouhý - St. Pierre oba 10 min., Frolo 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec - H. Zohorna, L. Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, Lušňák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - Burian, Koreis, Dočekal. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo, Mozík - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Balej - Hollweg, Dvořák, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka, Špaček a Pejchar.