1. 8. 2012 20:44
První řada tentokrát nebodovala, hvězdy z NHL zastoupili "běžní" hráči.
Jan Hlaváč a spol se radují ze vstřeleného gólu
Jan Hlaváč a spol se radují ze vstřeleného gólu | Foto: CPA - Eduard Erben

Kladno - Rytíři vévodí extralize. Kladenský tým posílený hvězdami z NHL se veze na vítězné vlně, porazil i Oceláře z Třince a vyšvihl se do čela soutěže o skóre před Kometu Brno.

Středočeši vyhráli 3:1 a tentokrát se dokonce obešli bez přispění hvězdné lajny kolem Jaromíra Jágra.

Posily vůbec nebodovaly, branky stříleli Hlaváč, Dragoun a Kuchler. Za hosty v poslední minutě pouze snížil Růžička. Kladno tak vyhrálo pošesté za sebou.

Na Kladně nejvyšší návštěva od roku 2004

Zaplněný kladenský stadion (6590 diváků - nejvyšší návštěva od roku 2004) nejprve tleskal legendám. Ocenění se dočkali František Kaberle a Martin Procházka.

Fanoušci spekulovali, jestli právě v dobré formě hrající Oceláři budou týmem, který Jágrovu družinu zastaví. Jenže od začátku tahali za kratší konec. Velkou šanci chytil Paterovi Hamerlík a i dál se musel slovenský brankář ohánět.

V šestnácté minutě neproměnil trestné střílení domácí Valský a v závěru první třetiny měl velkou šanci i Třinec. Růžička ale trefil pouze tyč, což potvrdil i videorozhodčí.

Hosté trefovali pouze tyče

I ve druhém dějství se hrál parádní hokej, skóre se ale poprvé měnilo až ve 39. minutě. Po Paterově vyhraném vhazování prostřelil Hamerlíka mezi betony Hlaváč.

Hosté trefili na začátku třetí části znovu tyč, tentokrát obránce Roth. A pak pykali. Prudkou střelou se prosadil Dragoun, a ve 49. minutě zvýšil už na 3:0 Kuchler.

V závěru ještě Kladno odolalo i při 44 vteřin trvajícím oslabení tří proti pěti, ale v dalším oslabení 29 vteřin před koncem pokazil Cháberovi čisté konto Růžička.

Vstřelil tak už svůj devátý gól v sezoně a vévodí jak tabulce střelců tak produktivitě. Navíc alespoň jedním gólem v osmém zápase po sobě navýšil svůj extraligový rekord.

Výsledek:

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 39. Hlaváč (Patera), 43. Dragoun (Kuchejda, Eberle), 49. Kuchler (Valský) - 60. M. Růžička (Varaďa, Bonk). Rozhodčí: Fraňo, Wagner - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:6, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6590.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klesla, Klouček, od 10. navíc Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - od 41. navíc Orsava, Hrňa, Podešva. Trenéři: Turek a Janků.